„Taip, šis klausimas yra šiandienos darbotvarkėje ir Vyriausybės posėdžio metu bus galutinai apsispręsta“, – žurnalistų paklaustas apie sprendimą ankstinti prievolę turėti galimybių pasą.
Paklaustas, kodėl to apskritai reikia, ministras priminė, kad apie pusė vyresnių nei 12 m. vaikų dar nėra imunizuoti.
„Visų pirma, matyt, turėtume atkreipti dėmesį, kad mūsų mokyklose antrosios pandemijos metu darbas pagrinde vyko nuotoliniu būdu, todėl didelė vaikų dalis tik dabar įgauna tą imunizaciją – perserga arba, jeigu gali, skiepijami.
Jei žiūrėsime pagal tą amžiaus grupę, kuri gali skiepytis, tai yra nuo 12 m., jų pasiskiepijo apie 30 proc., dar apie 20 proc. turi imunizaciją [persirgę]. Bet dar pusė vaikų – tikrai ne. O vaikų iki 11 m. imunizacija yra labai maža, bet judėjimas, ir lankymas senjorų, senelių, artimųjų vis tik pakankamai daro poveikį“, – prieš Vyriausybės posėdį kalbėjo A. Dulkys.
Ugdymo procese galimybių paso nereikės
Kartu jis primygtinai pažymėjo, kad visose veiklose, kurios susijusios su ugdymu, galimybių paso nereikės.
„Noriu tik labai atkreipti dėmesį, kad yra neteisingai interpretuojama, galimybių pasas niekaip nesusijęs su švietimu, ugdymu, su vaikų galėjimu dalyvauti neformaliose veiklose ir panašiai.
Viskas, kas yra oficialioje vaikų ugdymo programoje, net jei tai yra ėjimas į kiną, čia galimybių paso žaidimo taisyklės negalioja. Galimybių pasas galioja tada, kada yra pramogos, kada yra individualus sprendimas dėl kažkokių dalykų. Viskas, kas turi bent mažiausią ryšį su ugdymo programa, tas yra visiškai prieinama“, – kalbėjo jis.
Paklaustas, ar nemanantis, kad vakarykštis prezidento žingsnis pasikviesti pasikalbėti prieš galimybių pasą vaikams nuo 12 m. protestuojančias basas mamas gali pakenti jaunesnių asmenų skiepijimui.
„Nemanau, kad šitaip reikėtų interpretuoti šitą susitikimą. Tik gal norėčiau kreiptis į visas mamas, kad mes stengiamės apsaugoti vaikus ir noriu pasakyti, kad iš esmės prašymas leisti nedaryti to prilygtų prašymui leisti vaikams žaisti su sprogmenimis. Tai, nepykite, šito leisti mes negalime rekomenduoti, negalime leisti. Todėl kviečiu visus ir mokyklose dalyvauti ir testavimo programose, ir skiepytis ten, kur galima. Viso pasaulio mastu yra pripažinti, kad tai yra pati efektyviausia priemonė kovoje su pandemija“, – sakė ministras.
19 mirčių ir 154 COVID-19 ligoniai reanimacijose
Praėjusią parą nustatyta 1915 naujų COVID-19 atvejų, mirė 19 žmonių, rodo trečiadienį paskelbti Statistikos departamento duomenys.
16 mirusiųjų buvo neskiepyti arba paskiepyti nepilnai.
Praėjusią parą 2390 žmonių paskiepyta pirmąja vakcinos doze, iš viso paskiepyti 10 tūkst. 902 žmonės.
Ligoninėse šiuo metu gydomi 1747 COVID-19 sergantys pacientai – keliomis dešimtimis mažiau nei prieš parą, 154 iš jų – reanimacijoje.
Šalyje praėjusią parą atlikta 15,9 tūkst. molekulinių (PGR) ir 7,1 tūkst. antigeno tyrimų dėl įtariamo koronaviruso.
14 dienų naujų susirgimų koronavirusu skaičius 100 tūkst. gyventojų dar sumažėjo ir siekia 1188,3 atvejo – jis mažėja nuo praėjusios savaitės pradžios. Septynių dienų teigiamų diagnostinių testų rodiklis taip pat mažėja nuo praėjusios savaitės pradžios ir siekia 11,5 procento.