Kaip teigiama Vidaus reikalų ministerijos ketvirtadienį išplatintame pranešime, dėl atnaujinimo bus keičiamasi naujų kategorijų perspėjimais ir papildomais duomenimis, valstybės galės įvesti perspėjimus dėl asmenų, kurie neteisėtai gyvena Europos Sąjungoje, šalių valstybės institucijos taip pat gaus išsamesnę ir patikimesnę informaciją.
Institucijos galės skelbti perspėjimus apie dingusius asmenis, į sistemą bus galima įvesti prevencinius perspėjimus, siekiant apsaugoti vaikus, prekybos žmonėmis aukas, karo pabėgėlius.
„Šengeno informacinėje sistemoje bus saugomi žmonių biometriniai duomenys, skirti sistemoje registruotų asmenų tapatybei patvirtinti ir patikrinti, įskaitant nuotraukas, delnų ir pirštų atspaudus“, – teigiama pranešime.
Ministerija pažymi, jog sistemoje įvestas perspėjimas taps prieinamas visoms kitoms sistema besinaudojančioms šalims.
Šengeno informacinė sistema yra plačiausiai naudojama ir didžiausia Europos saugumo ir sienų valdymo informacijos mainų sistema.
Šengeno erdvei priklauso 30 Europos valstybių, iš jų - 26 yra ES narės, likusios asocijuotos narės – Norvegija, Šveicarija, Lichtenšteinas ir Islandija.