T. Tumas, slapyvardžiu Milžinas, pirmasis kare Ukrainoje gyvybės netekęs lietuvis.
Prie kapinių vartų T. Tumą palydėti į amžinojo poilsio vietą susirinko kelios dešimtys žmonių: su nedideliais gėlių krepšeliais, pavieniais žiedais, su įvairaus dydžio Ukrainos ir Lietuvos vėliavomis.
Atėjusieji atsisveikinti nesulaikė ašarų, padėkos žodį tarė ir L. Kasčiūnas
Kelias kalijas nešusi 81-erių Emilija BNS teigė, kad negalėjusi neateiti, nes laidojamas „tautietis, kuris žuvo ne už savo, o už kitos valstybės laisvę, bet kuris kovojo už visų taiką“.
„Kažin kiek dar tokių žmonių yra? Kurie pasiryžtų vykti į kitą šalį, kovoti už jos gerbūvį, žinodami, kad ten, kare gali žūti. Palikti artimuosius. Tėvai netektų sūnaus, vaikai – tėvų, žmonos – vyrų, seserys – brolių. Tai didvyriška. Išeiti į karą, kuris toli nuo tavo namų, bet kartu ir labai arti“, – susigraudinusi kalbėjo moteris.
Tuo metu sutuoktinai Eduardas ir Pranciška Urbonai sakė savo gėles ne tik padės ant kapo žmogaus, kuris „išėjo į tikrų tikriausią karą“, bet ir nusilenks: „Kad mes numirtume taikoje, o ne vykstant karui. Va taip padėkosime. Daugiau nebėra kaip“.
Prie kapo T. Tumo žmonai buvo perduota Lietuvos vėliava bei T. Tumui įteiktas Ukrainos karo dalyvio medalis.
Per laidojimo ceremoniją buvo giedami Lietuvos ir Ukrainos himnai. T. Tumo atminimą salvėmis pagerbė VSAT pareigūnai.
Seimo Nacionalinio saugumo ir gynybos komiteto pirmininkas Laurynas Kasčiūnas T. Tumą pavadino drąsos simboliu.
„Būtent dėl tokių žmonių šiandien galime džiautis taikiu dangumi, laisve ir nepriklausomybe“, – atsisveikinimo ceremonijoje kapinėse sakė L. Kasčiūnas.
„Savęs klausiu, kiek mūsų tautoje yra to, ko reiktų laisvės kovos dieną. Tadas savo gyvenimu įrodė, kad mes jų tikrai turime. Jeigu atsitiks taip, kad mūsų tautai ir valstybei teks susigrumti juodžiausiomis ir baisiausiomis valandomis, būtent tokių asmenybių, tokių išrinktųjų dėka mes nepasiduosime ir įrodysime, kad esame valstybingumo verta tauta, tauta, kuri gali ir turi valią bei ryžtą priešintis“, – teigė L. Kasčiūnas.
Pasak jo, valstybės uždavinys – kad T. Tumo atminimas būtų įamžintas.
T. Tumo atminimą pagerbė kolegos iš Vilniaus „Žalgirio“ futbolo klubo sirgalių klubo
VSAT Pasieniečių mokyklos viršininkas Deivydas Kaminskas pabrėžė, kad T. Tumas nemėgo garbės ir dėmesio, bet visada stengėsi padėti, kam nesiseka, kam yra grėsmė.
„Užauginote fantastišką sūnų, kuri vertybės buvo pačios didžiausios“, – dėkojo jis T. Tumo tėvams.
Beveik trimis dešimtimis uždegtų fajerių (signalinių deglų) T. Tumo atminimą pagerbė Vilniaus „Žalgirio“ futbolo klubo sirgalių klubo „Pietų IV Ultras“ atstovai – šiuos tribūnos narys T. Tumas buvo.
Religinėms laidojimo apeigoms vadovavo vyriausiasis kariuomenės kapelionas Rimas Venckus.
T. Tumas žuvo vasario 23-iąją. Kaip skelbta, T. Tumas kartu su ukrainiečiu prie Bachmuto į priešakines linijas vežė minas, kai į automobilį pataikė rusų dronas.
T. Tumo palaikai į Lietuvą pervežti po atsisveikinimo Kyjive. Ceremonijoje Ukrainos sostinėje susirinko Rusijos pajėgų nužudyto kario bendražygiai, Ukrainos kariai.
Pagarbą žuvusiajam penktadienį Vilniuje išreiškė ir prezidentas Gitanas Nausėda.