Miesto valdžia kariuomenei priešą atremti padėtų statant keliuose betoninius kelio užtvarus, tiesiant „drakono dantis“, dedant „plieninius ežius“. Šią įrangą užpirkti žada artimiausiu metu.
Šeškinėje meras žada įrengti naują dronų skraidymo erdvę, kurioje jaunimas galės mokytis valdyti dronus.
Taip pat žadama svarstyti, kaip geriau iš sostinės evakuotis tiems, kas nepasiliks jos ginti.
Daugiau apie tai – TV3 žiniose.
Per keliasdešimt kilometrų nuo Baltarusijos esančiam Vilniui gresia 2 pavojai iškart – Astravo atominės jėgainės sprogimas ir priešo puolimas iš Baltarusijos. Tačiau vilniečiai visiškai saugiai nesijaučia ir nemano, kad miestas yra pasiruošęs:
„Manau, kad nepasiruošęs. Dėl slėptuvių trūkumo ir panašiai, nieko gi nėra.“
„Tos priedangos – tie patys rūsiai ir cokoliniai aukštai. Dėl saugumo, čia vienintelė išeitis pasislėpti.“
„Nuo artilerijos tai neapsiginsim, Vilniaus per arti sienos yra.“
„Tikrai galėtų būti daugiau, bet ką konkrečiai daryti, kariškiai turėtų spręsti.“
„Vilnius yra sostinė, dėl to yra taikinys ir taikiklis numeris vienas“, – sako Vilniaus meras Valdas Benkunskas.
Padės ir karo komendatūros savanoriams
Sostinės meras Benkunskas pristatė, kaip Vilnius ruošiasi galimiems pavojams. Artimiausiu metu Vilniaus valdžia žada užpirkti 3 rūšių kelio užtvarų, „drakono dantų“ ir „plieninių ežių“ komplektus.
„Jie reikalingi blokuoti įvažiavimą į miestą per įvairius kelius. Pagrindiniai keliai, kurie yra jungiantys tą rytinę ir pietinę miesto dalį. Taip pat apima smulkesnius keliukus. Pirmuoju planu – užtvaros pietiniei ir rytinei miesto daliai“, – pasakojo V. Benkunskas.
Savivaldybė žada padėti ir besiregistruojantiems į karo komendantūrą savanoriams. Bendrai Lietuvoje tokių užsiregistravę – 4 tūkstančiai. O Vilniuje – pusė jų – 2 tūkst.
„Padėti iš savivaldos pusės tuos žmones įveiklinti, patraukti, sudaryti sąlygas pratybom, kad viskas neužsibaigtų tik registracija. Šiam tikslui esame dedikavę žmones, esame pasirengę suteikti infrastruktūrą reikiamą, techniką“, – tikino Vilniaus meras.
Tiek visa Lietuva, tiek ir Vilnius laukia ir į Lietuvą turinčių atvykti vokiečių karių su šeimomis – žmonomis ir vaikais. Savivaldybė ruošiasi įkurti naujas mokyklas.
„Kai brigada savo visa savo apimtimi įsikurs Lietuvoje – keli tūkstančiai žmonių – karių su šeimomis, kurie turės gyventi Vilniuje. Tai mūsų funkcija užtikrinti tinkamą Švietimo infrastruktūrą“, – komentuoja meras.
Dronų skraidymo aikštelė Šeškinėje
Vilniečiai jau rudenį Šeškinėje turėtų išvysti ir naujai įrengtą dronų skraidymo aikštelę.
„Dronų politika – matom iš pavyzdžių Ukrainoje, kiek reikšmės dronai įneša procesuose, tiek dėl žvalgybos, tiek dėl civilinių funkcijų“, – teigia meras Benkunskas.
Aikštelė tinkama treniruotis vaikams ir suaugusiems, su įvairiausio tipo įranga. Tačiau, kalbant apie saugumą, anot karybos eksperto Antanavičiaus, svarbiausia, jog turėtume oro gynybos ginkluotę, kuria turėtų pasirūpinti KAM.
„Jei pati kariuomenė nebus pridengta iš oro, ji tiesiog negalės apsaugoti miesto. Jei kalbame apie miesto gynybos planą, oro gynyba yra kariuomenės atsakomybė“, – kalba karybos ekspertas Darius Antanaitis.
Meras Benkunskas žadėjo, kad ir savivaldybė plės priedangų tinklą.
Daugiau apie tai sužinokite vaizdo reportaže, esančiame straipsnio viršuje.