REKLAMA

  • tv3.lt antras skaitomiausias lietuvos naujienu portalas

Komentuoti
Nuoroda nukopijuota
DALINTIS

Vilniaus rajono savivaldybėje labai sparčiai auga jaunų šeimų skaičius su mažamečiais vaikais. Norėdamos turėti savo privačią erdvę ir kiemą, šeimos keliasi už miesto ribų, tačiau susiduria su kita problema – sunku mažyliams gauti darželį, todėl šeimos juos perregistruoja į miestą. Vilniaus rajono savivaldybė pripažįsta, kad ši problema yra žinoma, jie teigia nuolat gerinantys gyventojų ikimokyklinio ugdymo prieinamumo galimybes ir plečiantys ikimokyklinių įstaigų tinklą.

Vilniaus rajono savivaldybėje labai sparčiai auga jaunų šeimų skaičius su mažamečiais vaikais. Norėdamos turėti savo privačią erdvę ir kiemą, šeimos keliasi už miesto ribų, tačiau susiduria su kita problema – sunku mažyliams gauti darželį, todėl šeimos juos perregistruoja į miestą. Vilniaus rajono savivaldybė pripažįsta, kad ši problema yra žinoma, jie teigia nuolat gerinantys gyventojų ikimokyklinio ugdymo prieinamumo galimybes ir plečiantys ikimokyklinių įstaigų tinklą.

REKLAMA

Vilnietė Aistė (tikrasis vardas redakcijai žinomas, – aut. past.) naujienų portalui tv3.lt teigė, kad vyrauja neteisybė Vilniaus rajone dėl vaikų darželių. Moteris augina trejų metų dukrelę, kurios į valstybinį darželį Vilniaus rajone, Avižieniuose nuo dvejų metų nepriėmė. Mamai buvo užsiminta, kad reikėtų galbūt palaukti dar metus, bet moteris neturėjo galimybės laukti, todėl teko eiti į privatų darželį ir mokėti pinigus.

Dukros gyvenamąją vietą perrašė į Vilniaus miestą

Aistė redakcijai pasakoja, kad nors gyvena Vilniaus rajone, ji šiuo metu dukros gyvenamąją vietą perrašė ir mažylę leidžia į privatų darželį Vilniaus mieste. Taip šeima gauna privataus darželio kompensaciją, todėl dalis išlaidų sumažėja. Moteris teigia, kad dukra prie dabartinio darželio jau priprato, todėl jau būtų sunku galvoti apie keitimą.

REKLAMA
REKLAMA

„Kadangi dukrai lankomas privatus darželis labai patinka, pagal vaiko raidos psichologiją, vaikui pirmasis septynmetis yra pats svarbiausias, mano vaikui darželis – tai ne tik įstaiga, tai ir draugai, kuriuos ji myli, jų pasiilgsta, kai serga, tad taip, planuose jau dabar ir likti tame privačiame darželyje ir vaiko nemėtyti.

REKLAMA

Jei nutiktų, kad finansai nebeleistų lankyti privataus, mėgintumėm gauti valstybinį mieste, nes pretenduoti rajone į valstybinį be 2 metų pragyvenimo rajone mes net negalime. Todėl norint gauti jį, turėtumėm 2 metus ir vėl prarasti miesto savivaldybės kompensaciją. O tai 2400 eurų šeimai“, – pasakoja Aistė.

Pasiūlė laukti iki trečio gimtadienio

Šeima gyvena Bendoriuose ir darželis Avižieniuose jai priklausytų pagal gyvenamąją vietą, tačiau to nepakanka užsitikrinti vietą vaikui, nes kitos šeimos pagal prioritetus sąraše pakyla aukščiau.

REKLAMA
REKLAMA

„Pagal mūsų gyvenamą vietą, visoje Avižienių seniūnijoje, į kurią įeina ir Bukiškis, ir Avižieniai, ir visa Riešė, bei kiti aplinkiniai miesteliai kaip Užubaliai, Bendoriai, Klevinė ir kiti, dvimečių grupė yra tik Avižieniuose esančiame Riešės gimnazijos darželio padalinyje. Į kurią vietos pagal pirmumą priklauso broliam, sesėm, sunkiai besiverčiantiems, tada ten gyvenantiems, ir tik paskui visiems kitiems“, – pasakoja Aistė.

Moteris pasakoja, kad Avižieniuose yra tik viena darželio grupė mažyliams nuo 2 metų, o ši greitai užsipildo. Aistė pasakoja, kad buvo pasiūlyta laukti kol sueis dukrytei treji ir tada vesti į darželį Bukiškyje.

REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA

„Rajone ant visos Avižienių seniūnijos yra tik viena grupė mažylių nuo 2 metų, o ją gauna tik Avižienių gyventojai. Kai dukrai dar net metų nebuvo, domėjausi, kokie planai naujų darželių statymo srity. Buvo kalbos, kad statys Bendorėliuose, bet jos nepasiteisino.

Paskui, kai vaikui buvo metai, vėl kreipiausi į rajono savivaldybę, ir juokingiausia, kai paklausiau, kur dėti vaiką nuo 2 metų, jei čia nėra dvimečių grupių, man buvo atsakyta: „Juk dar iki 2 metų daug laiko, dar daug kas gali pasikeisti“.

Tada, kai jau buvo beveik 2 metai, aš vėl skambinėjau, klausinėjau, tai kas vyksta, kokie darželių planai, ar vyksta kažkas, kokie šansai gauti nuo 2 metų. Buvo atsakyta, kad nuo 2 tikrai negausim. O nuo 3 tai jau tikrai visi gauna Bukiškyje. Bet ten atsiliepimai tragiški“, – pasakoja mama.

REKLAMA

Vilniaus rajono savivaldybė patikslino, kiek yra ikimokyklinio ugdymo grupių

Tuo tarpu Vilniaus rajono savivaldybės  administracijos Viešųjų ryšių skyriaus vedėja Jolanta Gulbinovič naujienų portalui tv3.lt patikslino visas ikimokyklinio ugdymo grupes, į kurias priimami vaikai iki 2 metų.

„Vadovaujantis Švietimo valdymo informacinės sistemos (ŠVIS) duomenimis, Riešės gimnazijos Avižienių ikimokyklinio ugdymo skyriuje veikia 4 ikimokyklinio ugdymo grupės, į kurias priimami vaikai nuo 2 metų (lietuvių ugdomąja kalba), Buivydiškių pagrindinės mokyklos Sudervės pradinio ugdymo skyriuje veikia 5 ikimokyklinio ugdymo grupės, į kurias priimami vaikai nuo 2 metų (lietuvių ugdomąja kalba), Vilniaus r. Avižienių vaikų lopšelyje-darželyje veikia 2 ikimokyklinio ugdymo grupės, į kurias priimami vaikai nuo 2 metų (lietuvių ir lenkų ugdomąja kalba)“, – teigė J. Gulbinovič.

REKLAMA

Planuojami ir du nauji darželiai

J. Gulbinovič pažymėjo, kad dar šiais metais duris atvers naujas darželis, o kitais – dar vienas.

„Planuojama, kad iki 2021 m. rugsėjo 1 d. duris atvers naujas Vilniaus r. Pagirių „Pelėdžiuko“ vaikų darželio priestatas, kuriame veiks 6 ikimokyklinio ugdymo grupės, o 2022 metais – naujas vaikų lopšelis-darželis Didžiojoje Riešėje, kuriame veiks 8 ikimokyklinio ugdymo grupės.

Šiuo metu negalime tiksliai atsakyti į klausimą, kokia mokomąja kalba bus steigiamos naujos grupės Vilniaus r. Pagirių „Pelėdžiuko“ vaikų darželio priestate (6 ikimokyklinio ugdymo grupės) ir naujame vaikų lopšelyje-darželyje Didžiojoje Riešėje (8 ikimokyklinio ugdymo grupės).

REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA

Grupės bus formuojamos proporcingai išanalizavus poreikį ir atsižvelgiant į tėvų prašymų skaičių.

Atsižvelgiant į vietos bendruomenės poreikius beveik kiekvienoje Savivaldybės bendrojo ugdymo mokykloje teikiamas ikimokyklinis ir priešmokyklinis ugdymas“, – pasakoja savivaldybės atstovė spaudai.

Anot J. Gulbinovič, Centralizuoto vaikų priėmimo į Švietimo, mokslo ir sporto ministerijos ir Vilniaus rajono savivaldybės švietimo įstaigų ikimokyklinio ir priešmokyklinio ugdymo grupes organizavimo tvarka numato pirmumą į darželius bent du metus Vilniaus rajone gyvenantiems vaikams.

Atstovė pasakoja, kad situacija, kai sunkiai galima gauti vietą darželyje susidaro dėl didelio jaunų šeimų noro gyventi būtent Vilniaus rajone.

REKLAMA

„Vilniaus rajono savivaldybė – Lietuvoje viena iš nedaugelio, galinti didžiuotis gyventojų skaičiaus augimu. Seniūnijose, esančiose arčiausiai Vilniaus miesto ribų, įsikuria naujai atvykstančios jaunos šeimos su mažamečiais vaikais.

Suprasdama ikimokyklinio amžiaus vaikų ugdymo aktualumą, Vilniaus rajono savivaldybė nuolat gerina gyventojų ikimokyklinio ugdymo prieinamumo galimybes ir plečia ikimokyklinių įstaigų tinklą, o organizavimo tvarkoje numatyta pirmenybė teikiama tam tikslui, kad pirmiausiai būtų patenkintas anksčiau įsikūrusių ir savo gyvenamąją vietą deklaravusių gyventojų poreikis gauti jų vaikams vietas ikimokyklinio ugdymo įstaigose“, – dėsto J. Gulbinovič.

REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA
REKOMENDUOJAME
rekomenduojame
TOLIAU SKAITYKITE
× Pranešti klaidą
SIŲSTI
Į viršų