Pasak jų, pasitaiko kuriozinių situacijų, kai norint nusiprausti to padaryti negalima, mat kažkas iš lankytojų spokso į nuogą kūną. Tiesa, baseino administracija teisinasi, kad lankytojų privatumas nėra pažeidžiamas.
Daugiau apie tai – TV3 žiniose.
Vos tik užėjus į Lazdynų baseino persirengimo zoną pasitinka neįprastas vaizdas: bendra moterų ir vyrų erdvė, atviros rūbų spintelės ir beveik atviri dušai, nukreipti į koridorių. Tad atsistojus arčiau išėjimo galima ne tik pamatyti šalia praeinančius žmones, bet ir užfiksuoti besiprausiančius nuogus lankytojus.
Pasak etiketo žinovo Giedriaus Drukteinio, tokie keisti sprendimai, kai nėra aiškių pertvarų, pažeidžia žmogaus privatumą, mat ne kiekvienam tautiečiui norisi rodyti savo nuogą kūną.
„Problema, be abejo, tie vyriški ir moteriški dušai, kurie yra iš principo kažkaip, reikia būti labai gerai įvaldžius tą visą architektūrinę sistemą, kad, sakysime, būtų galima išvengti kažkokių nepatogių situacijų. Man, pavyzdžiui, buvo situacija, kad su draugu užsikalbėjome ir užėjome į dušus ir moteris sako: „Jūs čia moteriškuose dušuose“, – pasakoja G. Drukteinis.
Pasak baseino administracijos, įstatymo, kad dušuose turi būti įrengtos užuolaidos, nėra, todėl kiekvienas baseinas spendimą, ar jų reikia, gali priimti pats.
„Labai tos erdvės yra atviros, pats esu matęs eidamas, na, aišku, netyčia, ir visa kita. Na, ir bent taip atrodo, kad dalis tų dušų yra atviri praeiviams“, – sako G. Drukteinis.
Baseino administracija pokyčių nežada
Kaip teigia Lazdynų baseino administracija, toks architektūrinis sprendimas buvo priimtas vadovaujantis užsienio šalių praktika. O kabinti užuolaidų duše nemato prasmės, mat su laiku tautiečiai turėtų priprasti prie atvirų erdvių.
„Na, kol kas tokių planų neturime. Matot, iš vienos pusės žiūrint, visi suprantam, kad yra tas privatumas ir panašiai, bet iš kitos pusės žiūrint, yra keli niuansai, tai, visų pirma, higienos dalykai: drėgmė nuolatinė ir nebūtų švaru nuolatos ir higieniška“, – tikina baseino direktorius Vytautas Janušaitis.
Pasak Lazdynų baseino direktoriaus, neretai kalti ir patys lankytojai, kurie neatidžiai perskaito jiems skirtus ženklus.
„Tikrai yra atvejų, kada pirmą kartą žmonės apsilanko baseine ir pati pirmoji dušinė yra moterų, tai neapsižiūrėję visi, būna, ir vyrai, ir moterys, praeina, vaikai, būna, praeina, bet, na, kad matytųsi iš šonų kažkur atsistojus kažkokioje erdvėje, tai jau to nėra“, – sako V. Janušaitis.
Pagal Lietuvos higienos normas, reikalavimo, kad baseino dušuose būtų įrengtos užuolaidėles ar dušo sienelės nėra. Todėl kiekvienas baseinas apie užuolaidėlių poreikį sprendimą priima pats.
Daugiau apie tai – aukščiau esančiame vaizdo įraše.
Pirmyn i laisve,- geroves bergiu kakulicijos salyje ir ypac Vilniuje!