„Akivaizdu, kad nėra aiškumo centro kairės pusėje, bet nuomonės linksta, kad nederėtų sakyti „ne“ visiškai tokiai galimybei, (...) bet šiandien mes vertiname tai su skepticizmu, nes, visų pirma, Liberalų sąjūdis yra įsipareigojęs savo rinkėjams dėl labai aiškių nuostatų tiek mokesčių politikoje, tiek apskritai kalbant apie laisves, apie mažesnį valstybės kišimąsi į gyvenimą privatų ar į veiklą ir tų nuostatų mes laikysimės, nesvarbu, iš kokios pozicijos“, – antradienį žurnalistams po Liberalų sąjūdžio valdybos posėdžio sakė V. Čmilytė-Nielsen.
Jos teigimu, Liberalų sąjūdis jokių sprendimų dėl galimybės jungtis prie lipdomos valdančiosios koalicijos nepriėmė, taip pat nesulaukė ir oficialių kvietimų dėl derybų.
„Mes tikrai nesiveržiame į valdžią dėl valdžios, dėl postų. Tokio intereso neturime. Matome situaciją, ją vertiname, suprantame, kad yra dedamos pastangos bent jau iš socialdemokratų lipdyti valdančiąją koaliciją kartu su valstiečių-žaliųjų partija, bet tai sekasi daryti nelengvai dėl akivaizdžių priežasčių“, – komentavo V. Čmilytė-Nielsen.
Politikė užsiminė, kad dar daugiau neaiškumų dėl valdančiosios koalicijos ateities įneša iš pasirodžiusi neoficiali informacija apie tai, kad Seimo rinkimus laimėjusios Socialdemokratų partijos vadovė Vilija Blinkevičiūtė atsisakys pretenduoti į premjerus.
ELTA primena, kad sekmadienį įvyko antrasis Seimo rinkimų turas. Daugiausia mandatų laimėjo Lietuvos socialdemokratų partija – ji turės 52 vietas parlamente.
Antroje vietoje liko dabartiniai valdantieji konservatoriai su 28 mandatais, trečioje vietoje esanti „Nemuno aušra“ gaus 20 vietų parlamente.
Kitame Seime taip pat bus Demokratų sąjunga „Vardan Lietuvos“ su 14 mandatų, Liberalų sąjūdis su 12 ir Lietuvos valstiečių žaliųjų sąjunga (LVŽS) su 8 vietomis parlamente.
Į parlamentą taip pat pateko trys Lietuvos lenkų rinkimų akcijos-Krikščioniškų šeimų sąjungos (LLRA-KŠS) atstovai – Jaroslav Narkevič, Rita Tamašunienė ir Česlav Olševski. Pirmą kartą Seime atsidūrė ir Nacionalinio susivienijimo atstovas Vytautas Sinica. Mandatą gavo ir „Laisvės ir teisingumo“ pirmininkas Artūras Zuokas, save išsikėlę Viktoras Fiodorovas ir Vitalijus Šeršniovas.
Pakartotinio balsavimo metu prie balsadėžių išreikšti savo pilietinę valią atėjo 41,31 proc. Lietuvos rinkėjų.
.. - siūlosi kaip šviežiai atsidūrusi gatvine..