„Manau, kad jis priėmė garbingą sprendimą, taip jau yra, kad rinkimų metu lyderiui tenka ypatinga atsakomybė ir sėkmės, ir nesėkmės atveju“, – pirmadienį BNS ir LRT surengtoje porinkiminėje spaudos konferencijoje Valdovų rūmuose Vilniuje sakė V. Čmilytė-Nielsen.
G. Landsbergis kovą Centro-Žaliakalnio vienmandatėje rinkimų apygardoje sekmadienį pralaimėjo liberalui Simonui Kairiui.
„Simono Kairio rezultatas yra didelio padaryto darbo įvertinimas, ne tik per dvi savaites, rinkiminio spurto, tačiau, žinoma, viso ketverių metų darbo, tikrai džiaugiuosi šia pergale“, – sakė liberalų lyderė.
S. Kairys teigė, kad jo laimėjimas prieš G. Landsbergį apygardoje, kuri istoriškai yra sėkminga TS-LKD, yra labai reikšmingas.
„Man tai pozityvus ženklas kalbant apie didmiesčius, apie liberalų sugrįžimą į juos, tai geras impulsas, žingsnis į priekį ir toliau vystyti savo liniją, savo kryptį, nes visus tam reikiamus elementus turime“, – kalbėjo S. Kairys.
Liberalas sakė, kad jo laimėjimas prieš konservatorių lyderį nėra siurprizas.
„Mes jaučiamės padarę gerą kampaniją, labai neblogai įvykdyta strategija, taktiniai žingsniai. Čia nėra, mano galva, jokio siurprizo, nes kolegos oponento G. Landsbergio tokia laikysena neužtikrinta, neapsisprendimas, kažkoks nenoras buvo juntamas jau anksti, ir tai buvo vienas iš pagrindinių argumentų man asmeniškai renkantis apygardą, kur dalyvauti Seimo rinkimuose“, – dėstė S. Kairys.
Jis teigė nenorintis būti kaltinamas, kad prisidėjo prie G. Landsbergio pasitraukimo iš Seimo ir konservatorių lyderio pareigų.
„Nenorėčiau būti kaltinamas, kad Landsbergių pavardė dingo iš Lietuvos politikos. Mano galva, ypač antrasis turas buvo apie Kauną ir dalykus, susijusius su Kaunu, kurių tikrai neįmanoma pajausti (...) net ir tokiems kandidatams, kurie irgi būna Vilniuje ir tos specifikos nejaučia“, – sakė S. Kairys.
„Gabrieliaus pasirinkimai yra visiškai jo asmeniniai klausimai“, – pridūrė jis.
G. Landsbergis pirmadienį pranešė, kad traukiasi iš partijos pirmininko posto ir atsisako mandato naujai išrinktame parlamente.
Pirminiais Vyriausiosios rinkimų komisijos (VRK) duomenimis, konservatoriai Seimo rinkimuose liko antri su 28 mandatais.
Parlamento rinkimus laimėjo Lietuvos socialdemokratų partija, iškovojusi 52 mandatus.
Partija „Nemuno aušra“ laimėjo 20 mandatų, demokratai turės 14 mandatų, Liberalų sąjūdis – 12, o „valstiečiai“ – aštuonis.