„Pagal tai, kokius matome vienintelės patvirtintos „Pfizer“ vakcinos atvykimo grafikus, noriu pabrėžti, kad jie kinta, sausio mėnesį galėtumėme tikėtis vakcinuoti visus medikus, kurie dirba vadinamajame front line'e (priešakinėse linijose), t. y. tie, kurie tiesiogiai dirba su COVID-19 pacientais“, – per Seimo Nacionalinio saugumo ir gynybos komiteto pasitarimą pirmadienį sakė Ž. Simonaitytė.
Anot jos, į šį skaičių įeina ne tik gydytojai, bet ir slaugytojai, slaugytojų padėjėjai, taip pat ligoninėse padedantys savanoriai.
Ji taip pat pabrėžė, kad pirmą šių metų ketvirtį masinės vakcinacijos tikėtis negalima, o paskiepijus su COVID-19 tiesiogiai dirbančius medikus toliau prioriteto tvarka bus skiepijami slaugos ir globos namų darbuotojai bei gyventojai.
„Kita grupė, kurios vakcinacija prasidėtų, bus slaugos-globos namų darbuotojai ir gyventojai, nes čia turime vieną didžiausių rizikos grupių, tiek susirgimų joje turime labai daug, tiek labai baisų statistinį rodiklį, nes net apie 50 proc. šitos grupės, jei jau suserga, dažniausiai jų liga baigiasi mirtimi. Tai yra rizikos grupė, kuri ne tik paveiki užsikrėtimams, bet ir jų ligos formos labai sudėtingos“, – kalbėjo Ž. Simonaitytė.
Pirmoji „BioNTech“ ir „Pfizer“ sukurtos vakcinos nuo koronaviruso siunta su 9750 dozių į Lietuvą atvyko šeštadienio paryčiais. Per pirmąją vakcinavimo dieną sekmadienį Lietuvoje paskiepyta 2270 medicinos darbuotojų.
Skiepijant pirmuosius medikus ketinama sunaudoti visas šeštadienį gautas vakcinas. Antroji dozė šiuo kartu paskiepytam personalui, kuria reikia paskiepyti po 21 dienos, bus skiriama iš vėlesnių siuntų.
Antroji vakcinos siunta į Lietuvą turėtų atkeliauti antradienį.