• tv3.lt antras skaitomiausias lietuvos naujienu portalas

REKLAMA
Komentuoti
Nuoroda nukopijuota
DALINTIS

Veryga: Lietuva jau pasiekė koronaviruso piką

Papildyta

Sveikatos apsaugos ministras, Valstybės lygio ekstremaliosios situacijos operacijų vadovas Aurelijus Veryga penktadienį nuotolinės spaudos konferencijos metu teigė, kad Lietuva pasiekė koronaviruso susirgimų piką ir situacija stabilizavosi. Visgi, ministras siūlo neatsipalaiduoti, nes gali atsirasti naujų koronaviruso židinių, tokių kaip Nemenčinėje.

Sveikatos apsaugos ministras, Valstybės lygio ekstremaliosios situacijos operacijų vadovas Aurelijus Veryga penktadienį nuotolinės spaudos konferencijos metu teigė, kad Lietuva pasiekė koronaviruso susirgimų piką ir situacija stabilizavosi. Visgi, ministras siūlo neatsipalaiduoti, nes gali atsirasti naujų koronaviruso židinių, tokių kaip Nemenčinėje.

REKLAMA

Naujausiais Nacionalinės visuomenės sveikatos priežiūros laboratorijos (NVSPL) balandžio 17 d. 7.00 val. duomenimis, Lietuvoje yra 1149 patvirtinti ligos atvejai.

Per vakar dieną laboratorijose nustatyti 21 atvejis, ištirta 4564 ėminių. Primenama, kad iki šiol iš viso ištirti 53 101 ėminys dėl įtariamo koronaviruso.

Sveikatos apsaugos ministerija taip pat praneša, kad šiuo metu nuo koronaviruso Lietuvoje jau pasveiko 210 žmonių, mirė – 32.

REKLAMA
REKLAMA

Lietuva pasiekė koronaviruso piką

A. Verygos teigimu, yra ženklų, kad Lietuva sėkmingai stabilizavo koronaviruso krizę.

„Bet kada ta situacija gali pakrypti į blogąją pusę, viskas priklausys nuo mūsų sąmoningumo, kaip laikysimės karantino sąlygų“, – sakė A. Veryga.

REKLAMA

Jo nuomone, vertinant bendrąją statistiką, Lietuva pasiekė koronaviruso susirgimų piką, neužfiksuojama staigių susirgusiųjų skaičiaus kilimo. Tačiau, anot ministro, situaciją reikia vertinti atsargiai, nes atsiranda naujų koronaviruso židinių, tokių kaip Nemenčinėje.

Bus testuojami visi Nemenčinės gyventojai

Kalbėdamas apie situaciją Nemenčinėje, A. Veryga paskelbė, kad pasirašė sprendimą, kad bus testuojami visi suaugę Nemenčinės gyventojai.

REKLAMA
REKLAMA

„Prašau Nemenčinės gyventojų sąmoningumo ir kviečiu dalyvauti šituose tyrimuose“, – kalbėjo A. Veryga.

Tai pirmas kartas, kai Lietuvoje tiriama visos konkrečios geografinės vietovės gyventojai ir bandoma išsiaiškinti, koks yra susiformavęs imunitetas nuo koronaviruso.

„Situacija yra grėsminga, nes tai kompaktiška bendruomenė, labai daug kontaktų“, – kalbėjo ministras.

Jis taip pat teigė, kad siuvimo įmonėje „Vilnika“ jau nustatyti 23 koronaviruso atvejai, sąlytį su užsikrėtusiaisiais turėjo mažiausiai 101 asmuo – šiuo metu jie tiriami.

REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA

Testuojami ir globos namų „Senevita“ darbuotojai, taip pat bus tiriami ir globos namuose gyvenantys senjorai, tyrimai vykdomi ir kitose Nemenčinėje ar netoli jos esančiose slaugos įstaigose.

Nustačius koronaviruso atvejų Nemenčinėje esančioje siuvimo įmonėje „Vilnika“ bei patvirtinus atvejį šalia miestelio esančiuose globos ir slaugos namuose „Senevita“, Vyriausybė nusprendė uždaryti miestelį.

REKLAMA

Čia veikia keturi policijos patikros punktai – į miestelį leidžiama įvažiuoti tik jo gyventojams, išvažiuoti – tik vietiniams, kurie dirba už miestelio ribų, bei turintiems specialų Nacionalinio visuomenės sveikatos centro leidimą išvykti dėl rimtos priežasties.

Lietuva derasi dėl vaisto, galimai gydančio COVID-19

Antivirusinis preparatas favipiraviras, patvirtintas gydyti gripui, buvo išmėgintas gydant Ebolos karštligę, o dabar aiškinamasi, ar jis galėtų būti panaudotas gydyti naujojo koronaviruso infekcijai COVID-19.

REKLAMA

Favipiraviras, registruotas prekiniu ženklu „Avigan“, buvo sukurtas įmonės, šiuo metu žinomos kaip „Fujifilm Toyama Chemical“. 

A. Verygos teigimu, Lietuva stengiasi išnaudoti visas įmanomas galimybes ir prisijungti prie visų įmanomų vaistų ir vakcinų nuo koronaviruso tyrimų, studijų.

Kalbėdamas apie favipiravirą, A. Veryga pažymėjo, kad šiuo metu vyksta diplomatinės derybos, kad Lietuva galėtų įsitraukti į šio vaisto klinikinius tyrimus.

REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA

„Lietuva tikrai jokių progų nėra praleidusi“, – tikino A. Veryga.

Ministras tikino, kad kai turės detalesnę informaciją apie Lietuvos dalyvavimą šio vaisto tyrimuose, būtinai apie tai informuos visuomenę.

A. Veryga paskelbė, kad sušvelninus karantino sąlygas, švelninant karantino režimą, šalies gydymo įstaigose atnaujinamas dalies reabilitacijos paslaugų vaikams ir suaugusiesiems teikimas. Numatyta, kad suaugusiesiems ir vaikams reikalinga visų tipų stacionarinė medicininė reabilitacija galės būti teikiama tose įstaigose, kur jie iki tol gydyti, t. y. neperkeliant jų į kitas įstaigas.

REKLAMA

SAM primena, kad nuo šiol dėl galimos infekcijos gali būti tiriami visi, kuriems pasireiškia ūmios kvėpavimo takų infekcijos simptomai. 

Dešimtyje savivaldybių – Vilniaus, Kauno, Klaipėdos, Šiaulių, Panevėžio, Marijampolės, Tauragės, Telšių, Alytaus, Utenos – jau veikia mobilūs punktai, kuriuos pacientams imami ėminiai tyrimams dėl naujojo koronaviruso. 

REKLAMA

Savarankiškai į mobilius punktus atvykę asmenys, neturintys SMS su koordinatoriaus nurodymais, nebus priimami.

Primename, kad pasitikrinti, ar nebuvote tose pačiose vietose, kaip ir koronavirusu užsikrėtę asmenys, galite COVID-19 atvejų epidemiologinio tyrimo rezultatų lentelėje.

Taip pat Lietuvos savivaldybėse duris netrukus turėtų atverti, o kai kuriose jau atvėrė vadinamosios karščiavimo klinikos, kuriose viršutinių kvėpavimo takų infekcijos simptomų turintiems pacientams bus atliekami išsamesni tyrimai, įtariant koronavirusinę infekciją. Į šias klinikas bus registruojami šeimos gydytojo siuntimą turintys pacientai, kurie turės atvykti jiems paskirtu konkrečiu laiku.

REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA

SAM ragina žmones vadovautis medikų ir institucijų nurodymais, tai yra, maksimaliai vengti žmonių susibūrimų, esant galimybei dirbti iš namų, bendraujant gyvai išlaikyti atstumą vienas nuo kito, skirti ypatingą dėmesį rankų, paviršių higienai bei kita. Pajutus ligos simptomus kreiptis medikų pagalbos telefonu, nevykti patiems į gydymo įstaigas.

Svarbiausia informacija apie koronavirusą

Koronavirusas yra naujos struktūros koronavirusas, kuris niekada anksčiau nebuvo sukėlęs infekcijų žmonėms. Pagrindiniai jo simptomai yra panašūs į gripo: karščiavimas, kosulys, apsunkęs kvėpavimas ir kiti kvėpavimo sutrikimai. Sunkesniais atvejais koronavirusai sukelia plaučių uždegimą, sunkų ūmų respiracinį sindromą, inkstų nepakankamumą ar mirtį.

REKLAMA

Pagal kovo 28 d. atnaujintą apibrėžimą, nuo šiol įtariamas COVID infekcijos atvejis apibūdinamas taip: asmuo su ūmia kvėpavimo takų infekcija (staigiai prasidėjęs bent vienas iš šių simptomų: karščiavimas, kosulys, apsunkintas kvėpavimas) IR nėra nustatyta kitos etiologinės priežasties, kuri paaiškintų šiuos simptomus IR 14 dienų laikotarpiu iki simptomų pradžios keliavo ar gyveno teritorijose, kur vyksta COVID-19 ligos (koronaviruso infekcijos) vietinis plitimas ar plitimas visuomenėje.

REKLAMA

ARBA 

Asmuo su ūmios kvėpavimo takų infekcijos simptomais IR buvęs artimame sąlytyje su patvirtintu ar tikėtinu COVID-19 ligos (koronaviruso infekcijos) atveju. Be įtariamų atvejų laboratoriniai tyrimai dėl COVID-19 ligos (koronaviruso infekcijos) atliekami ir šioms tiriamųjų asmenų kategorijoms (šios kategorijos asmenys yra tiriami dėl COVID-19 ligos (koronaviruso infekcijos) laboratoriškai ir tik patvirtinus atvejį apie jį yra pranešama ir pradedamos taikyti atvejo valdymo priemonės):

REKLAMA
REKLAMA

1) Asmuo su sunkia ūmia kvėpavimo takų infekcija (karščiavimas ir bent vienas kvėpavimo takų ligos simptomų – kosulys, apsunkintas kvėpavimas) IR kuriam būtina hospitalizacija IR nėra nustatyta kitos etiologinės priežasties, kuri paaiškintų šiuos simptomus.

2) Sveikatos priežiūros specialistai.

3) Kiti asmenys, kuriems pasireiškia ūmios kvėpavimo takų infekcijos simptomai. Tikėtinu atveju laikoma: toks atvejis, kurio tyrimas dėl 2019-nCoV yra neaiškus arba kurio tyrimai buvo teigiami atlikus pan-coronavirus vertinimą. Patvirtintas atvejis yra asmuo, kuriam laboratorijoje patvirtinta COVID-19 liga (koronaviruso infekcija), nepriklausomai nuo klinikos ir simptomų.

SAM įsakymas numato, kad visiems į šalį iš užsienio grįžtantiems asmenims privalomas 14 dienų karantinas.

Tuo atveju, jei per 14-likos dienų izoliavimosi laikotarpį ligos simptomai neišsivysto, žmogus laikomas sveiku ir gali grįžti į įprastą gyvenimą.

Specifinio gydymo nuo naujojo koronaviruso sukeltos infekcijos nėra, taikomas tik simptominis gydymas. Susirgusieji gali būti visiškai išgydyti, priklausomai nuo jų sveikatos būklės bei nuo to, kada pradedamas taikyti gydymas.

Norint išvengti koronaviruso patariama laikytis bendrųjų higienos taisyklių: plauti rankas su muilu ir šiltu vandeniu, dezinfekuoti rankas, laikytis čiaudėjimo ir kosėjimo etiketo, ne mažiau, kaip 2–3 kartus per dieną vėdinti patalpas, kasdien valyti dažnai naudojamus paviršius kambaryje (pvz., naktinius stalelius, lovų rėmus ir kitus miegamojo baldus).

REKLAMA

Žmonėms, kurie dirba namuose nuotoliniu būdu ir vengia socialinių kontaktų, kad nesukeltų pavojaus savo sveikatai, patariama buvimui lauke rinktis tokias vietas, kuriose yra sąlygos išlaikyti saugų atstumą apie 2 metrus (pvz., nuosavas kiemas, miškas, parkas ir pan.).

REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA
REKOMENDUOJAME
rekomenduojame
TOLIAU SKAITYKITE
× Pranešti klaidą
SIŲSTI
Į viršų