• tv3.lt antras skaitomiausias lietuvos naujienu portalas

REKLAMA
Komentuoti
Nuoroda nukopijuota
DALINTIS

Pirmadienį sveikatos apsaugos ministras, Valstybės lygio ekstremaliosios situacijos operacijų vadovas Aurelijus Veryga spaudos konferencijoje pateikdamas naujausią informaciją dėl koronaviruso šalyje grėsmės valdymo ir prevencijos kartu atskleidė, kad Klaipėdos hospise susiklosčiusi situacija yra skandalinga.  

Pirmadienį sveikatos apsaugos ministras, Valstybės lygio ekstremaliosios situacijos operacijų vadovas Aurelijus Veryga spaudos konferencijoje pateikdamas naujausią informaciją dėl koronaviruso šalyje grėsmės valdymo ir prevencijos kartu atskleidė, kad Klaipėdos hospise susiklosčiusi situacija yra skandalinga.  

REKLAMA

Naujausiais duomenimis Nacionalinės visuomenės sveikatos priežiūros laboratorijos duomenimis, Lietuvoje šiuo metu yra patvirtinti 1326 ligos atvejai. Per vakar dieną patvirtinti 28 nauji teigiami atvejai. 

„Stacionare dėl COVID-19 gydomi 147 pacientai, reanimacijoje iš jų – 17, visiems jiems taikoma dirbtinė plaučių ventiliacija, dar 42 taikoma deguonies terapija, bet jie nėra reanimacijoje. Jei vertintume dirbtinių plaučių ventiliacijos aparatų užimtumą, tai siektų 5,4 proc.", – informavo ministras.

Per vakar dieną ištirta 2310 ėminių. Iki šiol iš viso ištirti 66 352 ėminiai dėl įtariamo koronaviruso. Iš viso nuo koronaviruso mirė 37 asmenys. Pasveikusiais laikomi 242 asmenys, iš jų 50 – medikai. 

REKLAMA
REKLAMA

Situacija Klaipėdoje skandalinga

Komentuodamas situaciją Klaipėdos hospise A. Veryga spaudos konferencijos metu paskelbė, kad šis atvejis yra skandalingas.

REKLAMA

„Ši įstaiga, kaip pasirodo, higienos pasą turėjo tik vienai hospiso lovai paslaugoms teikti. O situcija tokia, kad iš realių 38 vietų didžioji dalis pacientų yra užsikrėtę COVID-19 infekcija. Jei visa ši informacija teisinga, tai bus ir tam tikrų asmenų atsakomybės klausimas", – sakė jis.

COVID-19 infekcija buvo nustatyta 11 hospiso darbuotojų ir 33 pacientams, kurių vienas 18 d. mirė, informavo Nacionalinio visuomenės sveikatos centro (NVSC) Vilniaus departamento vadovė Rolanda Lingienė.

REKLAMA
REKLAMA

„Taip pat ši įstaiga nustatyta tvarka neteikia informacijos apie susirgusius ar mirusius asmenis ir apie mirusį ne praėjus daugiau parai jokios informacijos neturime.

Šiandien taip pat paaiškėjo, kad šio hospiso darbuotojai teikia sveikatos priežiūros paslaugas namuose esantiems pacientams. Taigi skubos tvarka buvo paprašyta pateikti informaciją, kur jie lankėsi, su kuo bendravo. Tad neatmestina galimybė, kad užsikrėtusiųjų gali būti daugiau“, – pabrėžė ji.

REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA

Ministras neatmetė galimybės, kad dėk situacijos Klaipėdoje gali būti kreipiamasi ir į teisėsaugą.

Nemenčinėje tyrė ir dėl imuniteto

Kalbėdamas apie situaciją Nemenčinėje ministras informavo, kad savaitgalį gyventojai buvo tiriami tiek PGR testais, tiek greitaisiais testais, kurie nustato, ar žmogus jau turi susiformavusi imunitetą. To siekta norint pradėti aiškintis, kokia visuomenės dalis turi imunitetą.

REKLAMA

„Turime pradėti praktiškai aiškintis, koks yra visuomenės imunitetas. Labiausiai nerimą keliantis skaičius dabar tai, kad UAB „Vilnikoje" yra 84 užsikrėtusieji iš 285 darbuotojų. Tai vertintinas kaip pagrindinis ligos židinys. Taip pat „Senevitoje“ yra nustatyti du atvejai. 1 atvejis Nemenčinės palaikomojo gydymo ir slaugos ligoninėje", – kalbėjo jis.

Šios dienos ryto duomenimis, buvo paimti 807 laboratoriniai testai ir 773 greitieji testai. „Skaičiai skiriasi, matyt, dėl to, kad dalis gyventojų atsisako tirtis greitaisiais testais. Tai jokia prievarta čia nebus naudojama, tik norisi priminti, kad pačių žmonių labui tai būtų vertinga žinoti", – sakė jis.

REKLAMA

Karantiną siūlys pratęsti

Paklaustas apie galimybę pratęsti karantiną, A. Veryga neslėpė, kad jį vėl planuojama siūlyti pratęsti dviem savaitėms.

„Bus teikiami siūlymai ir karantiną pratęsti, ir bent savaitei pratęsti Nemenčinėje esančius apribojimus“, – sakė jis.

Anot jo, net iš neatšaukus karantino, priemonių, kurios galioja renginiams, atstumo laikymosi, asmens apsaugos priemonių naudojimą, galė būti tam tikri švelninimo siūlymai.

REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA

„Tikrai girdėjote svarstymus Vyriausybėje dėl kelių etapų, kaip būtų švelninama ir toliau dėl bus kalbama. Ir jei jie bus priimti, daliai verslų, paslaugoms tam tikri palengvinimai turėtų įsigalioti kitą savaitę", – sakė jis.

Ministras pabrėžė, kad karantino atlaisvinimams būtinas bent dviejų savaičių laikotarpis siekiant įvertinti situaciją. Kartu jis teigė, kad pagal turimus duomenis, atmetus minėtuosius ligos židinius, „Velykų egzaminas“ yra išlaikytas.

REKLAMA

„Minėtieji susirgimų šuoliai daugiau susiję su židiniais atvejais, kur yra aiškūs plitimo keliai. O bendra statistika, jei vertintume nacionaliniu mastu, išlieka nepakitusi. Tačiau tai nereiškia, kad galime atsipalaiduoti ir užsimiršti, sakyti, kad viską išsprendėme. Tačiau panašu, iš duomenų, kuriuos matome, kad žmonės atsakingai elgėsi per Velykas“, – kalbėjo A. Veryga.

REKLAMA

Savaitgalį neišvengta pažeidimų

Kartu SAM vadovas pabrėžė, kad atlaisvinus karantiną ir leidus veikti daugiau parduotuvių savaitgalį neišvengta pažeidimų.

„NVSC patikrino 791 prekybos ir paslaugų teikimo vieta ir 8 proc. jų buvo nustatyta įvairiausių pažeidimų", – sakė A. Veryga.

Dažniausi fiksuoti pažeidimai – prie įėjimo į prekybos vietą nėra informacijos apie tai, kad nerekomenduojama lankytis rizikos grupių asmenims, nepažymėti privalomi atstumai tarp eilėje stovinčių pirkėjų, į patalpas patenkama ne per tiesioginį įėjimą iš lauko, nematuojama darbuotojų kūno temperatūra atvykus į darbą.

REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA

Daugiausiai reikalavimų nesilaikančių paslaugų teikėjų nustatyta Vilniaus apskrityje – 41 proc. visų šioje apskrityje patikrintų paslaugų teikėjų, Alytaus apskrityje pažeidėjai sudarė 18 proc., Klaipėdos apskrityje – 16 proc., Kauno – 4 procentus.

„Vis dėlto galima vertinti, kad savaitgalis praėjo gana santūriai ir reikia tikėtis, kad kažkokių papildomų priemonių nereikės imtis“, – sakė ministras.

REKLAMA

Svarbiausia informacija apie koronavirusą

Koronavirusas yra naujos struktūros koronavirusas, kuris niekada anksčiau nebuvo sukėlęs infekcijų žmonėms. Pagrindiniai jo simptomai yra panašūs į gripo: karščiavimas, kosulys, apsunkęs kvėpavimas ir kiti kvėpavimo sutrikimai. Sunkesniais atvejais koronavirusai sukelia plaučių uždegimą, sunkų ūmų respiracinį sindromą, inkstų nepakankamumą ar mirtį.

Pagal kovo 28 d. atnaujintą apibrėžimą, nuo šiol įtariamas COVID infekcijos atvejis apibūdinamas taip: asmuo su ūmia kvėpavimo takų infekcija (staigiai prasidėjęs bent vienas iš šių simptomų: karščiavimas, kosulys, apsunkintas kvėpavimas) IR nėra nustatyta kitos etiologinės priežasties, kuri paaiškintų šiuos simptomus IR 14 dienų laikotarpiu iki simptomų pradžios keliavo ar gyveno teritorijose, kur vyksta COVID-19 ligos (koronaviruso infekcijos) vietinis plitimas ar plitimas visuomenėje.

REKLAMA

ARBA 

Asmuo su ūmios kvėpavimo takų infekcijos simptomais IR buvęs artimame sąlytyje su patvirtintu ar tikėtinu COVID-19 ligos (koronaviruso infekcijos) atveju. Be įtariamų atvejų laboratoriniai tyrimai dėl COVID-19 ligos (koronaviruso infekcijos) atliekami ir šioms tiriamųjų asmenų kategorijoms (šios kategorijos asmenys yra tiriami dėl COVID-19 ligos (koronaviruso infekcijos) laboratoriškai ir tik patvirtinus atvejį apie jį yra pranešama ir pradedamos taikyti atvejo valdymo priemonės):

REKLAMA
REKLAMA

1) Asmuo su sunkia ūmia kvėpavimo takų infekcija (karščiavimas ir bent vienas kvėpavimo takų ligos simptomų – kosulys, apsunkintas kvėpavimas) IR kuriam būtina hospitalizacija IR nėra nustatyta kitos etiologinės priežasties, kuri paaiškintų šiuos simptomus.

2) Sveikatos priežiūros specialistai.

3) Kiti asmenys, kuriems pasireiškia ūmios kvėpavimo takų infekcijos simptomai. Tikėtinu atveju laikoma: toks atvejis, kurio tyrimas dėl 2019-nCoV yra neaiškus arba kurio tyrimai buvo teigiami atlikus pan-coronavirus vertinimą. Patvirtintas atvejis yra asmuo, kuriam laboratorijoje patvirtinta COVID-19 liga (koronaviruso infekcija), nepriklausomai nuo klinikos ir simptomų.

SAM įsakymas numato, kad visiems į šalį iš užsienio grįžtantiems asmenims privalomas 14 dienų karantinas.

Tuo atveju, jei per 14-likos dienų izoliavimosi laikotarpį ligos simptomai neišsivysto, žmogus laikomas sveiku ir gali grįžti į įprastą gyvenimą.

Specifinio gydymo nuo naujojo koronaviruso sukeltos infekcijos nėra, taikomas tik simptominis gydymas. Susirgusieji gali būti visiškai išgydyti, priklausomai nuo jų sveikatos būklės bei nuo to, kada pradedamas taikyti gydymas.

Norint išvengti koronaviruso patariama laikytis bendrųjų higienos taisyklių: plauti rankas su muilu ir šiltu vandeniu, dezinfekuoti rankas, laikytis čiaudėjimo ir kosėjimo etiketo, ne mažiau, kaip 2–3 kartus per dieną vėdinti patalpas, kasdien valyti dažnai naudojamus paviršius kambaryje (pvz., naktinius stalelius, lovų rėmus ir kitus miegamojo baldus).

REKLAMA

Žmonėms, kurie dirba namuose nuotoliniu būdu ir vengia socialinių kontaktų, kad nesukeltų pavojaus savo sveikatai, patariama buvimui lauke rinktis tokias vietas, kuriose yra sąlygos išlaikyti saugų atstumą apie 2 metrus (pvz., nuosavas kiemas, miškas, parkas ir pan.).

Čaplinskas: koronavirusas pavojingesnis vyresnio amžiaus žmonėms:

REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA
REKOMENDUOJAME
rekomenduojame
TOLIAU SKAITYKITE
× Pranešti klaidą
SIŲSTI
Į viršų