„Dėl privalomo testavimo, tai aš noriu, kad jūs pabandytumėte įsivaizduoti įgyvendinimą tokios priemonės. Ar tai reikštų, kad kažkas surakinęs antrankiais turėtų atvesti ir per prievartą paimti tokį testą, jeigu žmogus nesutinka to padaryti? Kaip ir sakiau, net ir operacijos žmogui negalime daryti, intervencijos kažkokios, jeigu žmogus nesutinka“, – žurnalistams pirmadienį kalbėjo A. Veryga.
Pasak ministro, šiuo atveju labiau tinka taikyti saviizoliacija, kuri nėra intervencija į žmogaus kūną ar sveikatą, bet gali apsaugoti kitus asmenis.
„Jeigu bus tokia situacija, kad masiškai bus atsisakoma tirtis, turbūt kitos karantino priemonės bus įvedinėjamos“, – patikino A. Veryga.
Siūloma keisti izoliacijos tvarką
COVID-19 valdymo komiteto posėdis siūlys Vyriausybei nustatyti, kad izoliuotis reikėtų atvykus iš šalių su didesniu sergamumo rodikliu.
A. Veryga patvirtino, kad Vyriausybei trečiadienį bus teikiamas siūlymas keisti tvarką dėl paveiktų šalių sąrašo sudarymo: būtų atsisakoma dabartinio 25 koronaviruso atvejų 100 tūkst. gyventojų rodiklio.
„Sutarimas buvo pasiektas ir turėtų persikelti į Vyriausybės nutarimą, trečiadienį Vyriausybė tai svarstys, atsisakymas 25 atvejų 100 tūkst. gyventojų per 14 dienų rodiklio, vietoje to pasiūlyta šalis į paveiktų šalių sąrašą traukti tuo atveju, jei tos šalies sergamumo rodiklis viršytų mūsų šalies sergamumo rodiklį ne mažiau kaip 10 procentų“, – sakė A. Veryga.
„Atskirai būtų vertinamos trečiosios šalys, atsižvelgiant į jų testavimo apimtis, ir į kitus rodiklius, nes tikrai ne kiekvienu atveju galima pasitikėti šalių skelbiama informacija“, – teigė ministras.
Koronaviruso paveiktomis šalimis laikomos valstybės, kuriose sergamumas 100 tūkst. gyventojų siekia 25 atvejus. Iš paveiktų šalių atvykusiems ar per jas keliavusiems žmonėms, su tam tikromis išimtimis, yra privaloma izoliuotis 14 dienų.
Šiuo metu paveiktų šalių sąraše yra 96 valstybės.