• tv3.lt antras skaitomiausias lietuvos naujienu portalas

REKLAMA
Komentuoti
Nuoroda nukopijuota
DALINTIS

Prasidėję mokslo metai daug nerimo kelia tiek vaikams ir jų tėvams, tiek mokytojams. Šiems ypač rūpimas – kaukių aprūpinimo klausimas. Sveikatos apsaugos ministras Aurelijus Veryga ramina, kad tuo turi pasirūpinti darbdaviai. 

Prasidėję mokslo metai daug nerimo kelia tiek vaikams ir jų tėvams, tiek mokytojams. Šiems ypač rūpimas – kaukių aprūpinimo klausimas. Sveikatos apsaugos ministras Aurelijus Veryga ramina, kad tuo turi pasirūpinti darbdaviai. 

REKLAMA

Spaudos konferencijos metu paklaustas, ar mokytojai kaukėmis turi apsirūpinti kaukėmis ir kas kiek laiko keisti, sveikatos apsaugos ministras Aurelijus Veryga teigė, kad viskas priklausys nuo situacijos.

„Šiaip turėtų darbdavys pasirūpinti darbo, darbo saugos priemonėmis. Nes kaukė yra kaip ir bet kokia kita priemonė, kuri yra susijusi su rizikingomis darbo sąlygomis, tai tuo turėtų pasirūpinti darbdavys, mokykla, galų gale savivaldybė“, – kalbėjo ministras.

Dėvėjimo praktikos skiriasi

Jų dėvėjimas, ministro teigimu, priklauso nuo to, kokia yra kaukė. 

„Paprastai ant jų būna užrašyta, kas kiek laiko jas reikia keisti. Dėvėjimo laikai skiriasi, jei tai yra kokia medžiaginė kaukė, tai vėl yra kiti niuansai. Tai vieno standarto nėra.

REKLAMA
REKLAMA

Dar vienas dalykas, viskas priklauso, kiek tas respiratorius ar kaukė yra dėvimas. Jei tai daroma trumpiau, tai galima keisti rečiau, bet jei dirbama ilgai, be pertraukos, tai problema būna, kada nuo kvėpavimo jos sudrėksta. Tada sudrėkęs audinys tampa laidesnis virusui“, – kalbėjo A. Veryga.

REKLAMA

Ministras tikino, kad specialistai dėl to patars, padės, tereikia kreiptis. Pirmiausia siūlė pasitarti su visuomenės sveikatos specialistais, kurie suteiks daugiau informacijos.

Portalas tv3.lt primena rašęs, kad moksleiviai ir mokytojai pamokų metų neprivalės dėvėti nosį ir burną dengiančių apsaugos priemonių, jeigu pamokose pavyks išlaikyti saugų atstumą. Tačiau, jeigu mokykloje nepavyksta išlaikyti saugaus atstumo tarp mokinių, mokytojų ir kitų darbuotojų, rekomenduojama dėvėti kaukes.

REKLAMA
REKLAMA

Palygino su medikais

„Mokytojams, kuriems tikrai teko nemažas išbandymas. Suprantu, kaip  jiems yra sunku prisitaikyti prieš naujų sąlygų, pasikeitusių aplinkybių. Kiek, matyt, yra baimės ir nerimo, ką teko išgyventi ir medikams.

Tai noriu tik palinkėti kantrybės, ramybės, nes virusas, taip, jis yra pavojingas, bet blaškymasis ir panika visai nereikalinga, nes apie virusą žinome daugiau, esame pasiruošę ir protrūkiams“, – kalbėjo ministras.

REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA

Tirs greitaisiais testais

Taip pat  A. Veryga pranešė, kad mokyklų darbuotojams išdalinta 50 tūkst. greitųjų koronaviruso testų.

„Savivaldybėms jau yra išdalinta daugiau nei 50 tūkst. greitųjų testų, tai yra mokyklų darbuotojų tyrimams ir tie tyrimai, matyt, artimiausiu metu galės prasidėti“, – sakė jis.

Anot jo, ateityje tyrimų skaičius bus plečiamas.

Greitųjų testų patikrai vadovavusi Vilniaus universiteto Gyvybės mokslų centro mokslininkė Aurelija Žvirblienė praėjusią savaitę kritikavo sprendimą skirti greituosius testus mokytojams, kadangi jie nėra tinkami ankstyvos ligos diagnostikai ir geriausius rezultatus rodo praėjus 14-50 dienų nuo pirmųjų koronaviruso simptomų ar teigiamo molekulinio (PGR) tyrimo atsakymo.

REKLAMA

Profesorė abejojo tokio mokytojų testavimo greitaisiais testais tikslingumu.

A. Veryga teigia, kad testais bus daugiau siekiama įvertinti esamą situaciją mokyklose, kaip ji keičiasi.

„Jei matysime, kad situacija neblogėja, reiškia, kad tų priemonių, kurios mokyklose taikomos, pakanka suvaldyti situacijai. Jei matysime, kad situacija keičiasi į blogąją pusę, žinoma, kad bus reaguojama, ir sprendžiama, ką daryti, tariamasi su epidemiologais. Pačių epidemiologinių tyrimų atlikimas tam ir skirtas – kad būtų galima priimti sprendimus, kurie yra pagrįsti tam tikrais duomenimis, o ne spėlionėmis“, – sakė ministras.

 

REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA
REKOMENDUOJAME
rekomenduojame
TOLIAU SKAITYKITE
× Pranešti klaidą
SIŲSTI
Į viršų