• tv3.lt antras skaitomiausias lietuvos naujienu portalas

REKLAMA
Komentuoti
Nuoroda nukopijuota
DALINTIS

Kol vasariški orai vis dar džiugina, minios poilsiautojų atostogauja pajūryje. Į pajūrį žmones traukia ne tik noras pasimėgauti saulės voniomis, bet ir vis dar pakankamai šilta Baltijos jūra. Kiek ilgai dar galėsime mėgautis paplūdimio malonumais ir kas laukia poilsiautojų, gelbėtojams uždarius vasaros sezoną?

Kol vasariški orai vis dar džiugina, minios poilsiautojų atostogauja pajūryje. Į pajūrį žmones traukia ne tik noras pasimėgauti saulės voniomis, bet ir vis dar pakankamai šilta Baltijos jūra. Kiek ilgai dar galėsime mėgautis paplūdimio malonumais ir kas laukia poilsiautojų, gelbėtojams uždarius vasaros sezoną?

REKLAMA

Į pajūrį atvykę poilsiautojai dažnai elgiasi neapdairiai, nestebi įspėjamųjų ženklų apie jūroje esančias duobes, pamiršta pasitikrinti, kokia vėliava plevėsuoja, arba netinkamai pasvėrę savo galimybes – plaukia per toli nuo kranto. Tokiais atvejais prasideda didžiausias pajūrio gelbėtojų darbymetis. Gelbėtojai savo sezoną baigia rugsėjo 15 d., tad ką svarbu žinoti poilsiautojams?

Rugsėjo 15 d. – paskutinė gelbėtojų darbo diena šį sezoną

Mažiau nei už mėnesio pajūrio gelbėtojai baigs savo darbą, tačiau tai nereiškia, kad po šios datos pasiplaukioti jūroje nebebus galima. Tai veikiau reiškia, kad poilsiautojai turės būti kur kas atsargesni, ir nepamiršti pasirūpinti savo saugumu.

REKLAMA
REKLAMA

Patys poilsiautojai dažniausiai maudymosi sezono uždaryti neskuba, jūroje pliuškenasi iki pat spalio mėnesio, kol jūra dar būna šilta.

REKLAMA

„Viskas labai priklauso nuo orų bei nuo vandens cirkuliacijos – kokios srovės blaškosi jūroje. Jei vanduo greitai atšąla – maudynių mažiau, o jei rugsėjis karštas, kaip, pavyzdžiui, praėjusiais metais, besimaudančių jūroje yra tikrai nemažai“, – sako Klaipėdos gelbėtojų vadovas Aleksandras Siakki.

Kokių orų galima tikėtis, artėjant sezono pabaigai?

Yra sunku tiksliai prognozuoti, kokie orai vyraus Lietuvoje artėjant rugsėjui, tačiau meteorologas Gintas Stankūnavičius sako, kad galimi temperatūros svyravimai.

REKLAMA
REKLAMA

„Artimiausiomis dienomis turėtume sulaukti laikino orų atvėsimo, kartu su vakarų vėjais ir bangavimu, kuomet poilsiautojams bus draudžiama maudytis. O po to ir vėl laukiamas atšilimas“, – teigia jis.

Ar šiais metais rugsėjis bus toks šiltas, kad būtų galima leisti kokybiškas atostogas pajūryje – kol kas sunku spręsti, tačiau, prisiminus praėjusius metus, galima tikėtis visko.

„Praėjusių metų rugsėjis buvo toks šiltas, kad pagal visus kriterijus net buvo priskirtas vasarai. Matavimų istorijoje to nėra buvę, todėl galime sakyti, kad 2023 m. turėjome net keturis vasaros mėnesius, o ar šis rugsėjis bus toks pat – kol kas sunku pasakyti“, – sako G. Stankūnavičius.

REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA

Pajūrio poilsiautojai turėtų nepamiršti saugumo

Rugsėjį jūroje maudosi kur kas mažiau žmonių nei vasarą, tačiau nelaimė gali užklupti bet kuriuo metu. Turint omenyje tai, kad gelbėtojai savo sezoną baigė, ir pajūryje nebebudi, žmonės savo saugumu turi rūpintis patys – elgtis apdairiai ir atsakingai.

„Poilsiautojams svarbiausia nepamiršti saugumo ir to, kad jų jau niekas nebeprižiūri. O nutikus nelaimei – skambinti pagalbos telefonu 112. Skendimo atveju, nelaimėlius dažniausiai gelbėja priešgaisrinė tarnyba“, – sako A. Siakki.

REKLAMA

Pasak gelbėtojų vadovo, rudenį skendimų praktiškai nepasitaiko, nes orai yra šiek tiek vėsesni, tad žmonės nelabai nori lįsti į jūrą – mieliau ateina į paplūdimį pasivaikščioti arba pasideginti. Panaši situacija būna ir balandžio mėnesį.

Pasibaigus gelbėtojų sezonui, nebeplevėsuoja ir vėliavos

Gelbėtojai vis pažymi, kad svarbiausia atvykus į paplūdimį yra pasitikrinti, kokia vėliava plevėsuoja – ar maudytis galima, ar draudžiama. Tačiau po rugsėjo 15 dienos, vėliavos nebekaba – žmonėms patiems reikia spręsti dėl savo saugumo.

„Sezonas baigiasi ir gelbėtojai baigia savo darbą, tuomet jau vėliavų nebėra. Jeigu vėliava plevėsuoja – reiškia, gelbėtojai budi“, – pažymi A. Siakki.

Portalas tv3.lt rašė apie tai, kaip pasirūpinti savo saugumu poilsiaujant paplūdimyje. Straipsnį apie tai galite skaityti čia.

REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA
REKOMENDUOJAME
rekomenduojame
TOLIAU SKAITYKITE
× Pranešti klaidą
SIŲSTI
Į viršų