Vyriausybės sprendimu sporto klubams būtina užtikrinti 20 kv. m. plotą vienam lankytojui (įskaitant ir darbuotojus), o grupinės treniruotės gali vykti ne daugiau kaip 5 asmenims.
Tokių sprendimų sporto klubo atstovai nepalaiko, ir teigia, kad juos valdžia esą diskriminuoja.
„Šie reikalavimai be jokių įrodymų, kad sporto klubai gali tapti užsikrėtimo židiniais. Atvejų, kai pas mus buvo užsikrėsta, gi neužfiksuota. Net jei ir būtų, gi mes sekundės tikslumu galėtume pasakyt, kada žmogus atėjo, kada išėjo. Mes turime žmonių adresus, telefonus, ko neturi nei kavinės, nei prekybos centrai“, – teigia „MyGym“ direktorius Arvydas Repšas.
Bijo, kad veikla bus nuostolinga
Sostinės sporto klubų vadovai sako, kad vykdyti grupinius užsiėmimus po 5 žmones bus nuostolinga. Jie viliasi, kad, kad ateityje bus sumažinti apribojimai.
„Mūsų darbuotojai pasidarę testus, mes turim visas galimybes užtikrinti tą dezinfekciją, atstumus. Viliuosi, kad greičiau sumažins tuos griežtus reikalavimus ir, kad bent grupines treniruotes leis vesti didesniam skaičiui žmonių, nes kitaip mes neilgai dirbsim“, – sako „GetFit“ sporto klubo atstovė.
Kai kurie sporto klubai visiškai atsisakė grupinių treniruočių, nes negali užtikrinti reikalaujamo patalpų ploto.
„Mes atšaukėm tas grupines treniruotes, nes dabar yra reikalaujama užtikrinti 20 kv. m. plotą vienam žmogui, ko mes negalime padaryti grupinių treniruočių metų, o net ir užtikrinus treneriai negalėtų dirbti kartu“, – teigia sporto klubo „SkyGym“ vadovas Marius Daubaras.
Reikalauja lygybės
Antrąkart uždarius sporto klubų duris nemažas skaičius trenerių paliko juos, ir išsiėmę individualias sutartis pradėjo vesti grupinius užsiėmimus žmonėms lauke.
Kaip pasakoja A. Repšas, taip dirbti nesąžininga sporto klubu atžvilgiu, nes jų nepaliečia tokie reikalavimai.
„Lauke treneriui nereikia testuotis, viduje – reikia. Tai treneriai renkasi, ką nori daryt. Sporto klubai persikelia į lauką, kur nei nuomos mokėti, nei kaukių dėvėti, nei testų darytis nereikia. Ir niekas į tai nereaguoja. Tai kur čia lygybė?“ – teigia „MyGym“ direktorius.
Pagalbos nesulaukė
Pirmojo karantino metu verslai galėjo teikti prašymus subsidijoms patalpų nuomos kainai padengti. Per antrąjį karantiną Vyriausybės sprendimu buvo atsisakyta kompensuoti patalpų nuomą, nes šios priemonės administravimas valstybei per brangus.
Sporto klubų vadovai piktinasi, kad dabar, praėjusius pusmečiui po visiško užsidarymo nutarta, kad verslai vėl galės gauti išmokas. Jie teigia, kad sureaguota per vėlai.
„Mes esam įsiskolinę per 20 tūkst. eurų. Džiaugiamės, kad bent patalpų šeimininkai yra supratingi, nereikalauja grąžinti iškart. Bet jei mums toliau niekas nepadės, nereaguos į mūsų prašymus, gali būti, kad mes iš skolos visai neišsikapstysim“, – teigia sporto klubo „SkyGym“ vadovas.
„MyGym“ direktorius A. Repšas pasakoja, kad įmonei vos tik paskelbus antrąjį karantiną teko uždaryti vieną sporto klubą iš dviejų turėtų, nes nebegalėjo padengti nuomos kainos.
„Mes jau vieną klubą uždarėm dėl to, kad mums nieko nepasakė, kad po pusmečio tik dabar sumąstys kompensuoti nuomos kainas. Mes savo pinigais dengėm, pinigai baigėsi ir uždarėm vieną sporto klubą“, – teigia jis.
Ekonomikos ir inovacijų ministerija skelbia, kad labiausiai nuo COVID-19 nukentėję verslai vėl gali teikti paraiškas vienkartinei subsidijai gauti. Pagal šį paramos paketą, ypač nukentėjusiam dėl karantino suvaržymų verslui bus paskirstyta 120 mln. eurų.