Profesorė Sarah Gilbert, skaitydama paskaitą, sakė, kad reikia skirti daugiau lėšų pasirengimui pandemijai, jog pasiekta pažanga nebūtų prarasta. Ji taip pat perspėjo, kad vakcinos gali būti mažiau veiksmingos prieš Omikron variantą.
Mokslininkė pridūrė, kad žmonės turėtų būti atsargūs, kol apie naują atmainą sužinos daugiau. Ji sakė: „Tai nebus paskutinis kartas, kai virusas kelia grėsmę mūsų gyvybei ir pragyvenimo šaltiniams. Tiesa ta, kad kitas gali būti dar blogesnis. Jis gali būti labiau užkrečiamas arba mirtinas, arba ir toks, ir toks.
Negalime leisti susiklostyti situacijai, kai išgyvenome viską, ką išgyvenome, o paskui pastebėti, kad dėl didžiulių ekonominių nuostolių, kuriuos patyrėme, vis dar nėra lėšų pasirengti pandemijai“, – pridūrė ji, – „Pažanga, kurią padarėme, ir įgytos žinios neturi būti prarastos“.
Kalbėdama apie Omikron variantą, ji teigė, kad jo smaigalio baltyme yra mutacijų, kurios padidina viruso pernešamumą: „Tačiau yra papildomų pakitimų, kurie gali reikšti, kad vakcinų arba kitų variantų sukelti antikūnai gali būti mažiau veiksmingi užkertant kelią infekcijai Omikron.
Kol nesužinosime daugiau, turėtume būti atsargūs ir imtis veiksmų, kad sulėtintume šio naujo varianto plitimą“. Tačiau S. Gilbert teigė, kad sumažėjusi apsauga nuo infekcijos ir lengvo persirgimo nebūtinai reiškia sumažėjusią apsaugą nuo sunkių formų ir mirties.
Ji taip pat paragino, kad pažanga tiekiant vakcinas ir vaistus kaip pandemijos metu taptų norma. Mokslininkė sakė, kad nebuvo jokios priežasties, kodėl nepavyktų sukurti universalaus gripo skiepo, kad būtų panaikinta gripo grėsmė.