Pasak skaitytojos, jos šeima šventes švęsti apie alkoholio nusprendė prieš maždaug 15 metų – tuo metu tai buvo gana neįprastas pasirinkimas.
„Švęsti vaikų krikštynas sodyboje be alkoholio nusprendėme dėl dviejų priežasčių. Pirmiausia, galvojome apie vaikus – būtų gerai eliminuoti alkoholį iš aplinkos, kuris dažnai yra švenčių palydovas. Antra priežastis – mano tėčio priklausomybė. Visada per šventes būdavo nejaukumo, visi įsitempę. Tada per šeimos šventes nusprendėme atsisakyti alkoholio. Tai buvo prieš maždaug 15 metų, tuo metu tai buvo gana neįprasta“, – sakė ji.
Skaitytoja pasidalino ir viena kuriozine situacija – prieš maždaug 10 metų, švenčiant vaikų krikštynas kaimo turizmo sodyboje, jos savininką labai nustebino toks sprendimas. Tad jis vis tiek paliko vyno taures.
„Tai buvo prieš maždaug 10 metų. Žmogui buvo labai keista tai girdėti, jis sakė, kad buvome pirmi tokie žmonės. Kaip čia taip – visai be alkoholio?
Tai jis sako: gerai, stikliukų baltiems gėrimams (degtinei) nededam, bet vynui tada vis tiek paliksiu. Mes sakom – nereikia ir vynui. Bet kai atvykome, jis vis tiek stikliukus padėjo. Sakė: maža ko pritrūks“, – pasakojo skaitytoja.
Vis dėlto, pasak skaitytojos, situacija keičiasi ir tampa daug labiau įprasta šventes švęsti be alkoholio.
„Dabar situacija yra labai pasikeitusi. Mano sesė savo vestuves šventė be alkoholio, viename Vilniaus restorane. Ir jokių problemų nebuvo. Manau, kad dabar yra lengviau rinktis – bent jau didžiuosiuose miestuose, spaudimas švenčių metu vartoti alkoholį yra sumažėjęs. Nereikia teisintis, kad vartoji vaistus ir dėl to negali, ar negali dėl nėštumo“, – teigė skaitytoja.
„Aš galvoju, jog reikia įsiklausyti į save ir pabandyti. Ar tikrai tai kas yra įprasta, tinka mums visiems?“, – klausė skaitytoja.
Ragina per šventes atsisakyti alkoholio
Per šventes alkoholio atsisakyti skatina ir reabilitacinės bendruomenės „Aš Esu“ vadovas, kun. Kęstutis Dvareckas.
„Kažkodėl reikia giminėms atvažiavus rasti alkoholio, kažkodėl reikia sušilt po kapų su svaigiaisiais gėrimais. Bet nei jie šildo, čia yra gajus mitas, įsisenėjęs mūsuose mitas, ir, aišku, pritrūkstam kūrybingumo. Atsimenu, kai pats dariau savo gimtadienį, pasakiau, kad nebus alkoholio, tai net mano artimiausiems buvo stresas – ta prasme, ką mes veiksim, nes neturim tokių įgūdžių susiformavusių. Tai tikrai pirmi mėginimai nebuvo tokie džiugūs, kaip norėtųsi, teko pasitelkti aktorių iš šalies, kad užvestų, kad kažkas mus jungtų“ – pasakojo K. Dvareckas
Visgi, jei manote, kad problemų su alkoholiu neturite, K. Dvareckas pataria atlikti paprastą testą.
„Gal galima vesti paralelę su rūkymu. Yra žmonių, kurie nepriklausomi, nerūko, ir, jeigu neturi cigarečių, jiems nėra streso važiuoti į svečius, nėra streso organizuoti vakarėlį, vakarienę ar dar kažką. O jei tai labai būtina sąlyga kiekvienam susitikimui, tai man labai kelia klausimų“, – sako jis.
Turejau uosviene, niekada nedirbo, turejo 2 vaikus ir vyra, kuri kasdien esdavo. Tas visa gyvenima dirbo po 16 valandu, pastate nama, ismokslino vaikus ir t.t.
Veliau uosviene pradejo dukrai skusti teva , kad tas mazai dirba, mat tas buvo 12 metu vyresnis, nuvezem i ligonine, - inkstu vezys.
Gerai , kad greit be dideliu kanciu numire...
Na, o toliau prasidejo...- dydziausias balius(gedulingi pietus), misios...po 40dienu vel balius, po metu metines...
O jau kiek kartu turejau ja vezioti, ieskant JAI patinkancio paminklo, net jos dukra nebeiskente,:
- reikejo kol buvo gyvas juo taip rupintis. O dabar jau viskas! - ir jam tas pats.
Maseje , LR gyventojai, panasus i mano buvusia uosviene, LR lapkricio 1-2d. - tai masine psichoze ir bandos gyviu migracija po visa LIETUVA!.