Toks Lenkijos sprendimas kontroliuoti eismą supykdė kai kuriuos mūsų politkus. Štai premjeras Gintautas Paluckas patikras Lenkijos pasienyje vadina vienašaliu sprendimu.
Daugiau apie tai – TV3 žinių reportaže.
Lenkija nuo vidurnakčio iš sekmadienio į pirmadienį atnaujino sienų kontrolę. O tai reiškia, kad į Lenkijos teritoriją iš Lietuvos patekti bus kebliau visą mėnesį. Lenkų Vyriausybė skelbia – sienų kontrolę atnaujina kol kas iki rugpjūčio 5 dienos. Taip bando suvaldyti neteisėtų migrantų srautą.

Kalvarijos Budzisko pasienio poste, Lenkijos pusėje, keliautojus pasieniečiai stabdo iš karto pravažiavus valstybės sieną.
Tikrina atsitiktine tvarka
Pareigūnai stabdo visus Lietuvos-Lenkijos sieną kertančius automobilius – tiek lengvuosius, tiek krovininius, tiek keleivinius. Visas mašinas nukreipia į aikštelę. Ten pareigūnai nusprendžia – palinkėti vairuotojams gero kelio ir leisti važiuoti toliau, ar visgi sukti išsamesnei patikrai.
Patikros vietoje dirba gausios pasieniečių pajėgos, budi ir policijos ekipažai.
„Panašu, kad iš Baltarusijos migrantai skverbiasi ir jiems pavyksta tai padaryti per Latvijos nepilnai suformuotą barjerą. Jie keliauja toliau per Lietuvą, Lenkiją ir Vokietiją. Todėl mes savo ruožtu kalbamės su pasienio tarnyba, kad tam tikros priemonės būtų suintensyvintos. Ne tokio masto. Ne stabdant, visus kontroliuojant, bet matant tam tikrus rizikos taškus“, – kalbėjo ministras pirmininkas Gintautas Paluckas.
Pasieniečiai transporto priemones tikrina atsitiktine tvarka. Vienų tik dokumentus pažiūri, kitiems nurodo sukti į aikštelę. Tikrina tiek vairuotojų, tiek keleivių tapatybes, apžiūri automobilių vidų bei bagažines.
Pasieniečiai išsamiai patikrino ir vilkiką iš Lietuvos. Prie patikrų tolimųjų reisų vairuotojai yra įpratę, teigia vyras, tad nesinervina, nes nieko nelegalaus neveža:
„Tai ir seniau vykdavo krovininiam transportui. Dabar dažniau greičiausiai tikrins. Ir anksčiau būdavo eilių pasienyje.“
Sprendimas supykdė Palucką
Į Lenkiją šiemet bandė patekti ir buvo apgręžti 15 tūkstančių nelegalių migrantų. Ir šiąnakt prieš vidurnaktį, į Lenkiją iš Lietuvos pusės bandė įvažiuoti Estijos pilietis, kuris vežė 4 neteisėtus migrantus iš Afganistano.
Tokį Lenkijos sprendimą kalbinti žmonės vertina palankiai:
„Jeigu iš tikrųjų taip yra, jeigu tų migrantų tiek daug, kažkokių reikia priemonių.“
„Neįprasta šiek tiek, nesuprantame, kas vyksta. Žinome, kas vyksta, bet šiek tiek neįprasta.“
Tiesa, toks kaimynų lenkų sprendimas į dvi puses suskaldė mūsų valdžią. Dar šeštadienį pasienyje Lietuvos vidaus reikalų ministras Vladislav Kondratovič susitiko su Lenkijos kolega. Aptarė neteisėtų migrantų situaciją abiejose šalyse ir demonstravo ypatingai gražią draugystę bei bendradarbiavimą. Bet mūsų ministras pirmininkas ant lenkų pyksta, esą su Lietuva sienų kontrolė nebuvo derinta.
„Neigiamai vertinu, nes, nėra ko slėpti, tai yra vienašalis mūsų draugų lenkų sprendimas. Aišku, jie mėgina spręsti savo problemas, antrinės imigracijos klausimus. Bet tai sukuria nepatogumus, diskomfortą asmenims, keliaujantiems po Europą“, – kalbėjo G. Paluckas.
Lenkijos Vyriausybė pranešė, kad patikrą vykdys 13 vietų, netoli sienos su Lietuva. Anot valstybės sienos apsaugos tarnybos, mūsų pareigūnai taip pat pasiruošę jei, tarkim, pasienyje susidarytų spūstys.
„Yra parengtas planas kartu su policijos pareigūnais, viešojo saugumo tarnybos pareigūnais, iki Kalvarijos, Lazdijų neleidžiant privažiuoti iki punkto, būtų nukreipiami į kitus 10 kelių, kuriuose tikrinimas taip pat lieka“, – aiškino laikinasis sienos apsaugos tarnybos vadas Antanas Montvydas.
Sienų kontrolę Lenkija taip pat atnaujino ir Vokietijos pasienyje.
Straipsnis parengtas pagal TV3 žinių reportažą.
Visas TV3 Žinias žiūrėkite čia:


































































































































































































































Migracija turi būti numeris vienas tema politikoje. Nuo to apkraunama sveikatos systema, pavojus nacionaliniam saugumui ir tapatybe