Mažylė paguldyta gydymui. Pasak policijos, vaikui galimai žaidžiant su šunimi, ir nugriuvus, šuo įkando jam į veidą.
Šeima nebuvo žinoma
Šiaulių apskrities vaiko teisių apsaugos skyriaus vedėjas Donatas Žakaris naujienų portalui tv3.lt pasakojo, kad šiuo metu nukentėjęs mažametis vaikas yra medikų priežiūroje, tad dabar svarbiausia yra jo sveikata bei pagalba atsigaunant po patirto įvykio:
„Vaiko teisių gynėjai jau lankėsi šeimoje, toliau aiškindamiesi įvykio aplinkybes, vertinsime situaciją šeimoje, o esant poreikiui, inicijuosime pagalbą. Anksčiau šiai šeimai vaiko teisių gynėjų pagalbos nebuvo prireikę.
Priminsime, kad reaguojame į kiekvieną pranešimą apie galimą vaiko teisių pažeidimą. Nagrinėdami vaiko teisių pažeidimą, vykstame į šeimą ir bendraujame su vaiku bei kitais šeimos nariais, vertiname vaiko situaciją. Esame visada pasiruošę padėti: pakonsultuoti, nukreipti pas kitus specialistus – psichologus, medikus, socialinius darbuotojus ir kt.“
Anot specialisto, reaguojant į šį skaudų įvykį, svarbu priminti, kad kai šalia mūsų yra mažametis vaikas, turime būti itin dėmesingi, nes net minutei prarastas budrumas gali baigtis skaudžia nelaime:
„Visada įvertinkime, ar aplinkoje nėra vaikui pasiekiamų aštrių daiktų, ar vaikas ne per arti karštos viryklės, nepalikime ant stalo vaistų ir pan. Ne mažiau dėmesio pareikalauja ir mažamečio vaiko buvimas toje pačioje patalpoje su augintiniu – pavyzdžiui, didesnis šuo gali net žaisdamas netyčia užgauti arba net sužeisti gindamasis, jeigu vaikas žaisdamas timptels už ausies ar uodegos.
Svarbu atminti, kad augintinis – ne tik dažno vaiko svajonė, bet ir didelė atsakomybė visai šeimai. Todėl prieš įsigyjant gyvūną labai svarbu atsakingai įvertinti, ar pakaks galimybių ir tinkamai juo rūpintis. O svarbiausia – ar nekils dėl gyvūno veislės, amžiaus, charakterio ypatumų bent mažiausia grėsme vaikui.“
Pasak D. Žakario, svarbu atminti, kad vaikas ne visada gebės įvertinti gyvūno psichologiją ir supras, kaip saugiai su juo elgtis:
„Tad jei namie auginama net ir mažas šunelis, svarbu būti atidiems ir stebėti, kaip vaikas su juo elgiasi. Visi jausimės saugesni, jeigu su vaiku aptarsime bendravimo su augintiniu taisykles. Pavyzdžiui, negalima šuns tampyti, mušti ar kitaip skriausti, erzinti, atiminėti maistą ir pan. Svarbu vaikui suprantama kalba paaiškinti, kad gindamasis šuo – kanda.
Tinkamai pasirengę gyvūno atėjimui į jūsų šeimą, nelaimių tikrai išvengsime. O tiek šunelio, tiek katino ar kito gyvūno atsiradimas jūsų namuose, augančiam vaikui labai reikalingas. Šilti vaiko jausmai augintiniui formuoja empatiją. Manoma, kad augintinį turintis vaikas rečiau patiria vienišumo jausmą, jis dažniau būna geros nuotaikos, nes žino, kad turi ištikimą bičiulį, kuris jį besąlygiškai myli ir palaiko. Be to, pastebima, kad bendravimas su naminiais gyvūnais gerina vaiko kalbos raidą, padeda vystytis komunikaciniams įgūdžiams.“
Kilus klausimams, kviečiame žmones pasikonsultuoti su vaiko teisių gynėjais skambinant nemokamu tel. 8 800 10 800, taip pat galima rašyti žinutę interneto svetainėje vaikoteises.lrv.lt esančiame pokalbių laukelyje. Pranešti apie vaiko teisių pažeidimą galima artimiausiame vaiko teisių apsaugos skyriuje, užpildant formą Tarnybos interneto svetainėje arba skambinant bendruoju pagalbos numeriu 112.