„Mes norėtume suderinti du dalykus, praktinę kooperaciją ir politinius dalykus. Praktinio bendradarbiavimo atveju mes tikimės platesnio, didesnio pagalbos paketo. Kaip NATO vadovai mums paaiškino, tai reikštų daugiau finansų ir dėmesio projektams. Politinėje kryptyje mes norėtume aiškaus kelio į priekį, į ateities narystę.
Mes nesame naivūs, neprašome fiksuotos datos, kada galėtume prisijungti prie Aljanso. Bet mes ir nemanome, kad atvirų durų politikos posakio užtenka mūsų santykiams. Mes taip pat turime pasiūlymų, kaip galime pakeisti, pagerinti savo politinius sprendimus, pažiūrėsime, kaip seksis. Bet vėlgi, mums Vilniaus susitikimas nėra toks pats, kaip kiti susitikimai, kur bus pasakyta tas pats, kas jau buvo“, – kalbėjo Ukrainos atstovė.
Anot jos, Ukraina norėtų drąsių politinių sprendimų. Ji pridūrė, kad geriausias saugumo garantas Ukrainai būtų, žinoma, NATO narystė ir penktas NATO straipsnis, taip sako ir Ukrainos prezidentas. Visgi saugumo garantijos prieš stojant į NATO yra siekis išvengti Rusijos agresijos.
„Tai ne tik mūsų, bet ir mūsų kaimynų interesas. Mes nenorėtume, kad Rusijos agresija pasikartotų ateityje. Taigi, tam ir reikia saugumo garantijų dar prieš narystę NATO, pakeliui į ją“, – žurnalistams sakė N. Galibarenko.