• tv3.lt antras skaitomiausias lietuvos naujienu portalas

REKLAMA
Komentuoti
Nuoroda nukopijuota
DALINTIS

Laura Blaževičiūtė jau daugiau nei penkiolika metų vadovauja didžiulei lyderiaujančiai žiniasklaidos įmonei Lietuvoje – TV3. Sunku patikėti, tačiau darbas žiniasklaidoje niekada nebuvo jos tikslas. 

Laura Blaževičiūtė jau daugiau nei penkiolika metų vadovauja didžiulei lyderiaujančiai žiniasklaidos įmonei Lietuvoje – TV3. Sunku patikėti, tačiau darbas žiniasklaidoje niekada nebuvo jos tikslas. 

REKLAMA

Moteris baigė Stokholmo aukštąją ekonomikos mokyklą, dirbo ir gyveno įvairiose valstybėse. Vis dėlto, L. Blaževičiūtė įsitikinusi – geras vadovas gali vadovauti bet kam. Tad kokiomis savybėmis turi pasižymėti lyderis? Ir ką daryti, jei jaunam žmogui profesinio kelio nepavyksta pasirinkti iš karto?

– TV3 generaline direktore esate nuo 2008-ųjų. Kokias karjeros pamokas per šį laikotarpį išmokote?

– Karjeroje man labai padėjo tai, kad aš viskuo domėjausi ir visko imdavausi atsiduodama 101%. Iš pradžių net nesijaučiau vadove – tiesiog dirbau su visais kartu ir stengiausi kiekvieną dieną mokytis ir kuo geriau pažinti įmonę iš vidaus. Sąmoningas vadovavimo etapas prasidėjo gerokai vėliau, kai įgavau patirties, ėmiau papildomai mokytis vadovavimo, komandos formavimo įgūdžių. Įsitikinau, kad vienas pats nieko padaryti negali – vadovui reikia suprasti, kad didžioji jo darbo dalis yra darbas su komanda, motyvuoti ir vesti kitus. 

REKLAMA
REKLAMA

– Jums teko dirbti ir gyventi įvairiose šalyse: Latvijoje, Jungtinėje Karalystėje, Vengrijoje. Ar galima teigti, kad visur yra gerai, bet namie – geriausia? 

REKLAMA

– Tikrai taip! Prieš grįždama į Lietuvą, gyvenau Vengrijoje. Žinoma, kitose šalyse įgijau neįkainojamos patirties, tačiau gyvendama svetur supratau, jog vietos kultūra reiškia labai daug, kaip žmonės bendradarbiauja, kaip sprendžia problemas, komunikuoja. 

Žiniasklaida turi labai didelę jėgą ir galią, kurią galima panaudoti geriems darbams. Kai gyveni savo šalyje, supranti jos istoriją bei gimtinėje vyraujančias problemas, žinai, kuo gali padėti aplinkiniams. Užsienyje visuomet esi svetimšalis. 

REKLAMA
REKLAMA

– Būti žiniasklaidos įmonės vadove yra didžiulis iššūkis. Kaip atrodo jūsų darbo diena?

– Didžiąją dalį dienos praleidžiu susitikimuose su komanda, klientais, partneriais – kuriame naujus projektus, deramės, sprendžiame problemas. Dieną pradedu apžvelgdama, kas vyksta pasaulyje ir Lietuvoje, kaip mums sekasi, kokia pajamų ir finansinė situacija, kaip vartojami skirtingi mūsų medija kanalai. Žiniasklaida tuo žavinga – visuomet galiu patikrinti, kaip mums sekėsi vakar: kokias laidas daugiausiai žiūrėjo ir kokius straipsnius daugiausia skaitė, kaip buvo klausomasi radijo, kaip sekėsi mūsų konkurentams. Kasdien turiu jausti pulsą.

REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA

Tiesa, mano darbe būtina į viską greitai reaguoti, tad darbo metu vyksta nemažai neplanuotų susitikimų, kurių metu čia ir dabar sprendžiame, kaip elgsimės ar reaguosime į iškilusias situacijas. 

– Ar darbe patiriate daug streso?

– Savotiškas stresas tapo mano darbo dalimi. Televizija tokia yra – ji negali netransliuoti, viskas turi įvykti laiku. Bet prie jaudulio jau pripratau – žinau, kad jeigu yra problema, yra ir jos sprendimo būdas. 

REKLAMA

– Dirbate vadovaujamą darbą ir esate moteris. Ar dėl to kada nors teko susidurti su sunkumais, neigiamais komentarais?

 Tikrai teko. Pavyzdžiui, kai tapau vadove, turėjau situacijų, kai susitikimuose, kuriuose būdavau viena moteris tarp vyrų, niekas man vienintelei nespausdavo rankos. Visgi labai džiaugiuosi, kad per paskutiniuosius dešimt metų situacija tikrai pasikeitė į gerą.

REKLAMA

Pamenu, kai gimė mano pirmasis vaikas, sulaukiau replikų dėl to, kad grįžau į darbą. Aš iš tiesų neturėjau motinystės atostogų ir vaiko auginimą derinau su darbu. Po penkerių metų susilaukiau antrojo vaiko, ir tada pastebėjau, kad aplinka tapo labiau suprantanti ir palaikanti.

– Kokiomis savybėmis turi pasižymėti geras vadovas?

– Labai svarbu gebėjimas bendrauti ir ypač girdėti. Savo kabinete net esu pasikabinusi ausį, kuri man – kaip priminimas. Vadovai gana greitai išmoksta priimti sprendimus, bet vadovavimo klaidų mažiau padaroma tuomet, kai vadovą supa komandos nariai, savo srityse stipresni už patį vadovą. 

REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA

Vadovui taip pat labai svarbu yra būti empatišku, kuriam rūpi ne tik rezultatas, bet ir žmonės, kurie tą rezultatą kuria. Pats blogiausias vadovo palydovas yra baimė. Niekada nenorėčiau, kad manęs kolegos bijotų – man labai svarbu, kad jie darbe jaustųsi gerai. 

Dar labai svarbu mokėti planuoti, priimti sprendimus, greitis, drąsa, kritinis mąstymas, gebėjimas įkvėpti kitus.

REKLAMA

– Ar geras vadovas gali vadovauti bet kokio tipo įmonei? Ar geriau, kai vadovo pozicijos pasiekia įmonės viduje, yra specifinės srities profesionalas?

– Mano nuomone, geram vadovui įmanomi abu keliai. Manau, kad pati galėčiau vadovauti visai kitokio pobūdžio įmonei. Vadovo įgūdžiai yra universalūs. 

– Ką patartumėte savo pašaukimo ieškantiems jauniems žmonėms?

– Pirmiausia ir svarbiausia – klausyti savo širdies. Dirbti darbą, kuris yra nemielas, gali būti labai sunku. Taip pat labai svarbu pažinti save. Yra net specialių konsultantų, kurie pokalbių ir testų pagalba padeda suprasti, kokia profesija žmogui ir jo asmenybės tipui tinka labiausiai. Pati prisimenu, kad išsirinkti profesiją nebuvo lengva. Tad jeigu ėmėte studijuoti ir po metų supratote, kad ši profesija yra skirta ne jums, nebijokite išeiti ir ieškoti kito kelio. Augti, tobulėti ir nebijoti eksperimentuoti yra labai svarbu.

REKLAMA

Galiausiai jauniems žmonėms prieš studijas siūlau rimtai pasidomėti, kokia iš tiesų yra profesija, kurios jie siekia, kaip atrodo tos profesijos atstovo darbo diena. Mūsų pačių susikurtas vaizdas gali labai skirtis nuo realybės. Pasitarkite su tėvais, greičiausiai jie ar jų draugai pažįsta jums įdomios profesijos atstovų, kurie galėtų daugiau papasakoti. Galite tiesiog parašyti į dominančią įmonę ir paprašyti galimybės praleisti vieną dieną darbe. 

REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA

Būkite drąsūs ir tikėkite savimi, bet dėl sėkmės reikia pasistengti ir padirbėti.

„Lietuvos Junior Achievement“ ir „Women Go Tech“ įgyvendina projektą #EmpoweringGirls, kurio tikslas – skleisti žinią apie technologijų, inžinerijos ir verslo pasaulio galimybes, skatinti verslumą bei inovatyvų mąstymą tarp Lietuvos moksleivių įvairiuose Lietuvos miestuose ir miesteliuose. Į mokyklas atvykusios lyderės moksleiviams pasakoja savo sėkmės istorijas, supažindina juos su savo profesijomis. Didysis projekto poveikio investuotojas - „The Coca-Cola Foundation“, partneriai „Vinted“, TV3 televizija, draugai „Unicorns Lithuania“ ir asociacija „Lyderė“.

REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA
REKOMENDUOJAME
rekomenduojame
TOLIAU SKAITYKITE
× Pranešti klaidą
SIŲSTI
Į viršų