„Prezidentas aiškinsis tas situacijas – konkrečiai ir bendrai, koks yra antikorupcinis vertinimas krašto apsaugos sistemoje, jau rytoj susitikęs su STT direktoriumi ir generaline prokurore. Mums tikrai reikės atsakymų iš visų pusių. Dėl to prezidentas to nepaliks“, – antradienį „Žinių radijui“ sakė prezidento vyriausiasis patarėjas nacionalinio saugumo klausimais Kęstutis Budrys.
„Pasitikslins prezidentas, ką mūsų institucijos žino, ar buvo iškelti dar papildomi klausimai. Kaip žinia, STT atsakė dėl pradėtų ikiteisminių tyrimų ir gautų pranešimų“, – aiškino patarėjas.
Apie tai, jog ketina susitikti su teisėsaugos atstovais, G. Nausėda informavo pirmadienį. Atsistatydinančiam krašto apsaugos ministrui A. Anušauskui pareiškus, jog šis, ėmęsis antikorupcinės politikos, susidūrė su „grubaus kišimosi į viešuosius pirkimus atvejais“.
Prezidentas pabrėžė – ši informacija yra labai rimta.
„Tie kaltinimai, kurie pasigirdo, yra tokie rimti, kad palikti juos be pėdsako ar tiesiog ignoruoti būtų nusikaltimas prieš mūsų valstybę“, – pažymėjo G. Nausėda.
Neatskleidžia, ar A. Anušauskas prezidentui įvardijo R. Lopatos pavardę
Pirmadienį K. Budrys TV3 televizijai nurodė, kad A. Anušauskas susitikimo su prezidentu metu įvardijo konkrečias asmenų, galimai susijusių su neskaidriais viešaisiais pirkimais, pavardes, įmonių pavadinimus.
Klausiamas, ar tarp minėtų pavardžių yra ir Seimo narių, K. Budrys tokią informaciją patvirtino.
„Taip pat buvo (įvardinta – ELTA) ir jų“, – sakė K. Budrys, tačiau neatskleidė, ar viena šių pavardžių yra liberalo Raimundo Lopatos.
„Neisiu į tą takelį su konkrečiomis pavardėmis“, – pridūrė jis.
ELTA primena, kad šeštadienį iš pareigų besitraukiantis A. Anušauskas pareiškė, jog dirbdamas Krašto apsaugos ministerijoje (KAM) susidūrė su „grubaus kišimosi į viešuosius pirkimus atvejais“.
Seimo opozicija netruko sureaguoti į šiuos pareiškimus – kreiptasi į parlamento Antikorupcijos komisiją, prašant įvertinti situaciją krašto apsaugos sistemoje. Savo ruožtu Demokratų sąjunga „Vardan Lietuvos“ kreipėsi į Generalinę prokuratūrą, prašant pradėti ikiteisminį tyrimą.
Situaciją pakomentavo ir Specialiųjų tyrimų tarnyba (STT), pranešusi, kad ikiteisminių tyrimų, susijusių su KAM, nėra pradėjusi. Visgi, STT nurodė iš KAM sulaukusi informacijos apie Seimo narį Raimundą Lopatą, kurią vertina.