• tv3.lt antras skaitomiausias lietuvos naujienu portalas

REKLAMA
Komentuoti
Nuoroda nukopijuota
DALINTIS

Liūdna diena Lietuvos lenkų rinkimų akcijos-krikščioniškų šeimų sąjungos gerbėjams – Valdemaro Tomaševskio vesta partija nepateko į antrąjį Seimo rinkimų turą. Seimo nario postus per pirmąjį turą užsitikrino du partijos atstovai.

Liūdna diena Lietuvos lenkų rinkimų akcijos-krikščioniškų šeimų sąjungos gerbėjams – Valdemaro Tomaševskio vesta partija nepateko į antrąjį Seimo rinkimų turą. Seimo nario postus per pirmąjį turą užsitikrino du partijos atstovai.

REKLAMA

Išansktiniais Vyriausiosios rinkimų komisijos (VRK) duomenimis, Valdemaro Tomaševskio į Seimą vesta Lietuvos lenkų rinkimų akcija-krikščioniškų šeimų sąjunga (LLRA-KŠS) rinkimuose liko už borto.

Partija nepasiekė reikalingos 5 proc. balsų ribos ir į antrąjį Seimo rinkimų turą nepateko. Tiesa, du partijos kandidatai Seimo nario mandatus gavo vienamandatėse apygardose.

LLRA-KŠS į antrąjį turą nepateko

LLRA-KŠS į antrąjį rinkimų turą nepateko vos per plauką. Kad patektų į antrąjį turą, partija turėjo pasiekti bent 5 proc. balsų ribą. Naujausiais VRK duomenimis LLRA-KŠS surinko 4,83 proc. rinkėjų balsų.

REKLAMA
REKLAMA

Dar rinkimų naktį LLRA-KŠS pirmininkas Valdemaras Tomaševskis žurnalistams žadėjo, kad jei partija neperkops 5 proc. balsų ribos, V. Tomaševskis pasitrauks iš partijos vadovo pareigų.

REKLAMA

„Iškart teikiu tarybai atsistatydinimą. Neturiu menkiausių problemų dėl to“, – naktį BNS sakė V. Tomaševskis.

V. Tomaševskis naktį sakė, kad tokie rezultatai buvo tokie dėl to, kad sumažėjo palaikymas rajonuose. Jo teigimu, partijos palaikymas Vilniaus krašte nemažėjo.

„Išlaikome savo labai stiprią poziciją Vilniaus krašte (...) bet matome, kad kituose rajonuose truputį sumažėjo palaikymas. Visų pirma, dėl didesnės konkurencijos tų partijų, kurios apeliuoja į krikščioniškas vertybes. Vienas kitas už kitas partijas prabalsavo. Tokioje kovoje išlaikyti tas pačias pozicijas labai sunku“, – kalbėjo V. Tomaševskis.

REKLAMA
REKLAMA

Du LLRA-KŠS nariai pateko į Seimą

Per pirmąjį Seimo rinkimų turą parlamentarų mandatus užsitikrino trys politikai: du Lietuvos lenkų rinkimų akcijos-Krikščioniškų šeimų sąjungos (LLRA-KŠS) kandidatai – Česlavas Olševskis ir Beata Petkevič bei konservatorių iškelta Ingrida Šimonytė.

Seimo narys Č. Olševskis Medininkų apygardoje surinko beveik 53 proc. balsų. Šalčininkų rajono vicemerė B. Petkevič sekmadienį išrinkta Seimo nare Šalčininkų-Vilniaus apygardoje. Pirminiais VRK duomenimis, ji gavo beveik 60 proc. rinkėjų balsų.

REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA

Karbauskis dėl tokio rezultato apgailestauja

Valdančiųjų „Valstiečių“ lyderis Ramūnas Karbauskis apgailestauja dėl dabartinių koalicijos partnerių Lietuvos lenkų rinkimų akcijos (LLRA) nesėkmės daugiamandatėje apygardoje.

Tuo metu komentuodamas kitų koalicijos partnerių – Lietuvos socialdemokratų darbo partijos (LSDDP) – nesugebėjimą peržengti 5 proc. ribos, R. Karbauskis pabrėžė, kad tą prognozavo ir priešrinkiminės apklausos.

REKLAMA

„Dėl Socialdemokratų darbo partijos, nelabai kas ir prognozavo 5 proc. barjero. LLRA jau eilę rinkimų balansavo ties 5 proc. skaičiumi ir labai gaila, kad jie neperžengė, nes mes sėkmingai dirbame koalicijoje“, – spaudos konferencijoje Valdovų rūmuose pirmadienį žurnalistams sakė R. Karbauskis.

„Nežinau, ar tai vertinti kaip nesėkmę, nes tie skaičiai nelabai kuo skiriasi nuo to, kas buvo reitinguose“, – pridūrė jis.

REKLAMA

Vis dėlto, „valstiečių“ lyderis pabrėžė, kad į Seimą jau pateko, arba dar pateks, bent keli LLRA ir LSDDP vienmandatininkai.

„Į Seimą pateks keli (LLRA – BNS) vienmandatininkai ir matosi, kad pateks ir socialdemokratų darbo partijos vienmandatininkai. Jie, man rodos, keturi yra antruose turuose ir trys iš jų turėtų tikrai pasiekti mandatą“, – sakė R. Karbauskis.

Rinkimus laimėjo TS-LKD

Pirminiais Vyriausiosios rinkimų komisijos (VRK) duomenimis, 1988 iš 1989 apylinkių balsais, už Tėvynės sąjungą-Lietuvos krikščionis demokratus (TS-LKD) balsavo 24,8 proc. rinkėjų. Jie gaus 23 mandatus parlamente. Iki galutinių rezultatų trūksta vienos apylinkės balsų.

REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA

Dabartinė valdančioji Lietuvos valstiečių ir žaliųjų sąjunga gavo 17,5 proc. balsų ir 16 mandatų, Darbo partija – 9,47 proc. ir devynis mandatus, Lietuvos socialdemokratų partija – 9,26 proc. ir aštuonis mandatus.

Pirmą kartą parlamento rinkimuose dalyvaujanti Laisvės partija surinko 9,02 proc. balsų ir užsitikrino aštuonis mandatus, Liberalų sąjūdis – 6,78 proc. ir šešis mandatus.

Naujausiais duomenimis, daugiau partijų 5 proc. rinkimų barjero neįveikė. Visai šalia jo liko LLRA-KŠS su 4,83 proc. balsų.

REKLAMA

Pagal įstatymą, kandidatas laimi jau pirmajame ture, jeigu rinkimuose dalyvavo ne mažiau kaip 40 proc. tos apygardos rinkėjų ir kandidatas surinko per 50 proc balsų arba su mažiau kaip 40 proc. aktyvumu gavęs ne mažiau kaip penktadalį visų tos rinkimų apygardos rinkėjų balsų.

Antrasis rinkimų turas vyks spalio 25 dieną. Jame varžysis vienmandatėse apygardose pirmąsias dvi vietas iškovoję kandidatai.

REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA
REKOMENDUOJAME
rekomenduojame
TOLIAU SKAITYKITE
× Pranešti klaidą
SIŲSTI
Į viršų