Maža to, granata pro langą buvo įmesta į visiškai paprastų žmonių butą, tad netrukus pasklido kalbos, kad sprogdintojas galėjo... supainioti butus ir granatą įmesti „ne tuo adresu“.
Per stebuklą išvengta aukų
Apie 2 val. 30 min. Rokiškyje, Jaunystės gatvėje, esančio penkiaaukščio gyventojus ant kojų sukėlė galingas sprogimas. Kažkas į pirmajame aukšte esančio buto kambarį įsviedė, kaip vėliau patikslino įvykio vietoje dirbę kriminalistai, kovinę granatą.
Tik laimingo atsitiktinumo dėka kambaryje miegojusi 28-erių Rokiškio gyventoja Monika išvengė rimtų sužalojimų. Ligoninėje gydytojai iš kairės kojos blauzdos išėmė keletą smulkių skeveldrų, sutvarstė žaizdą ir išleido gydytis į namus.
Kituose to paties buto kambariuose tą naktį miegojo Monikos motina ir jos 5-eriais metais jaunesnis brolis. Jų kambariai buvo toliau nuo sprogimo židinio, todėl abu atsipirko išgąsčiu.
Granata įmesta per plyšį
Įžūlus, galėjęs turėti tragiškų pasekmių nakties teroristo (arba teroristų) išpuolis buvo įvykdytas iš namo vidinės pusės dar neprašvitus.
Granata nebuvo sviesta per lango stiklą, o greičiausia įmesta per plyšį, kuris atsirado pravėrus langą. Tą patvirtino ir įvykio vietą vėliau apžiūrėję ekspertai. Mat visi langų stiklai sprogimo bangos buvo išsviesti į lauko pusę.
Pro plyšį įmesta granata, greičiausia, nukrito ant šalia stovėjusio minkštasuolio. O sprogo jau nusiridenusi nuo jo. Sprogmuo paliko apie 30 cm skersmens skyle grindyse.
Sprogusios granatos skeveldros suvarpė kambario sienas ir lubas, nuniokojo baldus. Bet, kas yra svarbiausia, mirtinai nesužalojo bute miegojusių žmonių.
Susitvarkyti šeimai padėję kaimynai pasakojo, kad su šia šeima niekada nėra buvę problemų, todėl buvo priblokšti – kas galėjo taip pasielgti? Po granatos sprogimo atsirado girdėjusių, kaip nakties tamsoje nuvažiavo lengvasis automobilis.
Tyrimas pagal naują straipsnį
Tie patys kaimynai pasakojo, kad kai kurie žmonės svarstė, jog granata buvo skirta visai ne tai šeimai, kurios bute įvyko sprogimas. Mat toje pačioje laiptinėje priešais nukentėjusią šeimą gyvena apsaugos policijos pareigūnas. Esą nusikaltėlis granatą galėjo įmesti ne ten, kur buvo planuota.
Policijos pareigūnai dėl šio įvykio pradėjo ikiteisminį tyrimą. Buvo iškelta baudžiamoji byla ir tiriamas nusikaltimas pagal tuometinio Baudžiamojo kodekso 227 str. 2 dalį (teroro aktas įvykdžius sprogdinimą gyvenamojoje patalpoje ir sužalojus žmogų).
Įstatymas už tokio pobūdžio nusikaltimą numatė laisvės atėmimą net iki 20 metų.