• tv3.lt antras skaitomiausias lietuvos naujienu portalas

REKLAMA
Komentuoti
Nuoroda nukopijuota
DALINTIS

Panevėžio apygardos teismas, apeliacine tvarka išnagrinėjęs bylą dėl ligoniams neteisėtai skirto vaistinio preparato, nutarė, kad gydytojai pažeidė įstatymų reikalavimus, tačiau išsaugoję pacientų, tai yra vaikų, gyvybę ir sveikatą, sąžiningai vykdė pagrindinę savo pareigą – teikti kvalifikuotą medicinos pagalbą.

Panevėžio apygardos teismas, apeliacine tvarka išnagrinėjęs bylą dėl ligoniams neteisėtai skirto vaistinio preparato, nutarė, kad gydytojai pažeidė įstatymų reikalavimus, tačiau išsaugoję pacientų, tai yra vaikų, gyvybę ir sveikatą, sąžiningai vykdė pagrindinę savo pareigą – teikti kvalifikuotą medicinos pagalbą.

REKLAMA

Teismas tokį sprendimą priėmė, išnagrinėjęs Valstybinės ligonių kasos apeliacinį skundą, kuriuo šį įstaiga reikalavo, kad Panevėžio ligoninė atlygintų beveik 5,5 tūkst. eurų žalą Privalomojo sveikatos draudimo fondui (PSDF) dėl dviem ligoniams neteisėtai skirto vaistinio preparato.  

Kaip skelbiama Panevėžio apygardos teismo pranešime spaudai, teismas konstatavo, kad Panevėžio ligoninės medikų sprendimas paskirti vaistą ligoninėje gydytiems dviem vaikams nesilaikant vaistinio preparato skyrimo taisyklių buvo veikimas esant būtinojo reikalingumo sąlygomis.

REKLAMA
REKLAMA

Byla teisme atsidūrė po to, kai Šiaulių teritorinė ligonių kasa (TLK) atliko Panevėžio ligoninės patikrinimą. Jo metu tikrintojai nustatė, kad ligoninė dviem atvejais pažeidė centralizuotai apmokamų vaistinių preparatų vartojimo ir skyrimo norminius aktus, nes, pirma, vaistinį preparatą ,,Octagam“ pacientams skyrė netinkamos specialybės gydytojas, o, antra, diagnozė, kuriai esant buvo skirtas vaistas ,,Octagam“, nėra įtraukta į šio vaisto skyrimo atvejus.

REKLAMA

Šiaulių TLK vertino, kad neteisėtai panaudojusi preparatą „Octagam“ Panevėžio ligoninė PSDF biudžetui padarė beveik 5,5 tūkst. eurų žalą, nes būtent tokią sumą atitinka šio vaisto įsigijimo kaina.

Bylos duomenimis, Panevėžio ligoninės Vaikų intensyviosios terapijos skyriuje 2022 m. gydytiems dviem pacientams vaikams buvo nustatyta klinikinė diagnozė „Daugiasistemis uždegiminis sindromas, susijęs su Covid-19“. Pacientų liga atitiko sindromą, panašų į ,,Kawasaki“ ligos (Odos, gleivinių ir limfmazgių sindromas) sindromą, kuris gydomas intraveniniu žmogaus imunoglobulinu „Octagam“.

REKLAMA
REKLAMA

„Panevėžio ligoninės gydytojų konsiliumas, remdamasis medicinos mokslo ir praktikos specialistų žiniomis, nusprendė vaikams taikyti gydymo algoritmą, tapatų ,,Kawasaki“ sindromo gydymui, t. y. skyrė vaikams intraveninį žmogaus imunoglobuliną ,,Octagam“, – teigiama teismo pranešime.

Atkreipiamas dėmesys į tai, kad, bylos duomenimis, formaliai vertinant, šis preparatas pacientams negalėjo būti skirtas, nes diagnozė, kuri buvo nustatyta Panevėžio ligoninėje gydytiems vaikams (Daugiasistemis uždegiminis sindromas, susijęs su Covid-19), nebuvo nurodyta Centralizuotai apmokamų vaistų sąraše prie diagnozių, pagal kurias intraveninis žmogaus imunoglobulinas „Octagam“ gali būti skiriamas.

REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA

Pažymėtina, kad šis Centralizuotai apmokamų vaistų sąrašas buvo patvirtintas dar 2014 metais, kai Covid-19 liga apskritai neegzistavo ir nebuvo medicinos mokslo duomenų apie sunkias Covid-19 ligos imunologines išraiškas vaikams.

„Panevėžio apygardos teismas padarė išvadą, kad vien formalus šio vaistų sąrašo, kuris neatitiko medicinos mokslo ir praktikos pasiekimų, diagnostikos ir gydymo rekomendacijų, pažeidimas, padarytas nesant teisės aktų patvirtintos naujos Covid-19 metodikos ir gydytojams veikiant išskirtinėmis pandemijos sąlygomis, sudaro pagrindą atleisti Panevėžio ligoninę nuo civilinės atsakomybės“, – nurodoma teismo pranešime spaudai. 

REKLAMA

Teismo įsitikinimu, intraveninio žmogaus imunoglobulino „Octagam“ skyrimas ligoninėje gydytiems vaikams buvo vienintelis būdas išvengti didesnės žalos jų sveikatai ir gyvybei, negu ji padaryta PSDF biudžetui formaliais pažeidimais.

Apygardos teismas pritarė pirmosios instancijos teismo nuomonei, kad Panevėžio ligoninės gydytojų formalius nusižengimus nulėmė ir pačios TLK, kaip viešojo administravimo subjekto įgalinimus turinčio asmens, neveikimas jos kompetencijai priskirtoje srityje.

Panevėžio apygardos teismo nutartis įsiteisėja iš karto, tačiau per tris mėnesius gali būti skundžiama kasacine tvarka Lietuvos Aukščiausiajam Teismui.

Galėtų žurnalistai paviešinti Šiaulių TLK komisijos narius. Kad kaimynai, giminės, draugai ir pažįstami žinotų, kokie šitie beširdžiai yra... Gydytojai gelbėjo vaikų gyvybes, o šitie bandė juos nuteisti... Tfu tfu tfu jums.
Pagarba Panevėžio medikams
Pagarba Panevėžio medikams
Manau, šie medikai verti ordinų ir premijų už išgelbėtą gyvybę, o ne bausmių .Mano nuomone, reikalinga esminė Ligonių kasų reforma, kad už Hipokrato priesaikos sąžiningą vykdymą būtų skatinama o ne baudžiama. Taip pat būtina keisti įstatymus, kad inovatyvūs vaistai ir tyrimai būtų skiriami visiems onkologiniams ir kitiems ligoniams ( taip yra beveik visose Europos Sąjungos šalyse) , kad jie būtų sveiki, gyventų ir būtų darbingi. Gėda valdžiai, kad dar taip nėra.
O kur sąžinę, galimai, paliko tie, kurie, žinodami kur buvo panaudoti šie vaistai, dar kreipėsi į teismą? Matomai, svetimiems ir milijono negaila, o saviems vaikams buvo gaila vaistų?! Baisu net skaityt....
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA
REKOMENDUOJAME
rekomenduojame
TOLIAU SKAITYKITE
× Pranešti klaidą
SIŲSTI
Į viršų