• tv3.lt antras skaitomiausias lietuvos naujienu portalas

REKLAMA
Komentuoti
Nuoroda nukopijuota
DALINTIS

Buvęs Aukščiausiojo Teismo teisėjas Egidijus Laužikas sako, kad jo priimtas sprendimas „Vijūnėlės dvaro“ byloje buvo standartinis, o iš kitos teisiamosios Oksanos Sakalauskienės gautus pinigus aiškino artima draugyste ir šeimyniniais reikalais.

Buvęs Aukščiausiojo Teismo teisėjas Egidijus Laužikas sako, kad jo priimtas sprendimas „Vijūnėlės dvaro“ byloje buvo standartinis, o iš kitos teisiamosios Oksanos Sakalauskienės gautus pinigus aiškino artima draugyste ir šeimyniniais reikalais.

REKLAMA

Didelės apimties teisėjų korupcijos byloje jis pirmadienį davė parodymus apie aplinkybes, susijusias su „Vijūnėlės dvaro“ statybos ir nugriovimo aplinkybėmis. Dėl to šioje byloje teisiamas ir Druskininkų meras Ričardas Malinauskas bei jo padėjėjas Aivaras Kadziauskas.

Bylos duomenimis, Druskininkų meras per tarpininkus davė kyšį, kad būtų priimti palankūs sprendimai vadinamojo Vijūnėlės dvaro byloje ir pastatas nebūtų nugriautas.

Nelegaliu pripažintas pastatas nugriautas 2019-ųjų spalį, po atitinkamo Lietuvos Aukščiausiojo Teismo sprendimo. Druskininkų valdžia toliau dėjo pastangas, kad pastatas būtų išsaugotas.

REKLAMA
REKLAMA

R. Malinauskas yra patvirtinęs, kad vadinamasis Vijūnėlės dvaras statytas jam, nors oficialiai jo savininkas buvo bičiulis verslininkas Žilvinas Povilonis. Iš jo meras ketino planavo baigtą pastatą perpirkti.

REKLAMA

E. Laužikas jau anksčiau yra paneigęs, kad už kyšį priėmė palankų sprendimą sustabdyti šio pastato griovimą. Pirmadienį jis Kauno apygardos teismo posėdyje pakartojo šią poziciją.

„Tikrai nutartis standartinė, gamybinė, kai dirbame teisėjais“, – tvirtino buvęs teisėjas.

Jis akcentavo, kad su teisiamąja O. Sakalauskiene yra pažįstamas daugiau kaip dešimt metų, drauge važiavo į keliones, pasimatydavo per šeimynines šventes.

REKLAMA
REKLAMA

Buvęs teisėjas teigė, jog būtent dėl to iš jos prieš šventes gavo dovanų – kalakutą, kvietimą.

E. Laužikas teigė apie Vijūnėlės bylą su O. Sakalauskiene nekalbėjęs ir nežinojęs, kad ji turi kokių nors ryšių su R. Malinausku.

Pas teisėją namuose per kratas rasta 10 tūkst. eurų. E. Laužikas patvirtino, jog juos gavo iš O. Sakalauskienės, kad perduotų savo gyvenimo draugei, kuri artimos bičiulės paprašė juos paskolinti, kad galėtų išspręsti finansinius reikalus, susijusius su dukros nekilnojamuoju turtu.

REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA

E. Laužikas pabrėžė, kad pinigai jam vėliau buvo grąžinti.

Darbus derino su meru

Pirmadienį byloje apklaustas ir buvęs Vijūnėlės „dvaro“ projekto autorius. Pagarsintas ankstesnis jo liudijimas, kad dėl namo projekto jis telefonu ir elektroniniu paštu bendravo su R. Malinausku.

„Malinausko vaidmuo projekte, sakyčiau, buvo koordinatoriaus, tai yra, organizatoriaus“, – teigiama teisėjos pagarsintuose parodymuose.

REKLAMA

Juose nurodyta, jog sutartis sudaryta su Romu Baranausku, tačiau projekto autorius teigė, kad jo „gyvenime nėra matęs“, tuo metu visas projektas iki smulkmenų  derintos su Druskininkų meru.

Vis dėlto posėdžio metu apklausiamas liudytojas suabejojo, ar jog visos aplinkybės yra teisingos ir pabrėžė, kad buvo apklaustas apie kone dešimtmečio senumo įvykius.

Galima korupcija šioje byloje taip pat kaltinami nuo pareigų nušalintas Apeliacinio teismo teisėjas Viktoras Kažys, buvęs šio teismo teisėjas Konstantinas Gurinas, buvęs Vilniaus apygardos teismo teisėjas Henrichas Jaglinskis, laikinai nušalintas Vilniaus miesto apylinkės teismo apylinkės teismo teisėjas Robertas Rainys.

REKLAMA

Tarp kaltinamųjų – ir buvęs Aukščiausiojo Teismo teismo teisėjo padėjėjas, šio teismo teisėjos Audronės Kartanienės sūnus Airingas Kartanas.

Likę kaltinamieji byloje yra advokatų klientai, įtariamos korupcijos grandinės tarpininkai.

Bylos duomenimis, nusikalstamos veikos ir skirtingi jų epizodai vykdyti per buvusį advokatą Drąsutį Zagrecką. Jis atleistas nuo baudžiamosios bylos, nes bendradarbiavo su teisėsauga.

REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA
REKOMENDUOJAME
rekomenduojame
TOLIAU SKAITYKITE
× Pranešti klaidą
SIŲSTI
Į viršų