Reaguodamas į įvykius Ukrainoje menininkas ant Generolo Jono Žemaičio Lietuvos karo akademijos sienos neatlygintinai nutapė freską „Stand withUkraine“ („Laikykimės išvien su Ukraina“), o dabar sutiko papasakoti, kas paskatino kurti.
„Pamatęs, kad pasaulyje vis dar yra tiek „zombių“, (turiu mintyje apie visuomenę, kuri palaiko Rusijos agresiją ir jų vykdomą genocidą) suvokiau, kad parama Ukrainai reikalinga ne tik karinė, humanitarinė, bet ir meninė – informacinė.
Nupiešęs šį piešinį sulaukiau labai daug reakcijų ir net asmeninių žinučių iš pačių ukrainiečių, kurie dėkojo už palaikymą, minėjo, kad tai jiems labai svarbu. Tikiu, kad šia menine išraiška pasiekiau ukrainiečius, parodžiau, kad mums rūpi, o taip pat tikiu, kad pavyko priminti žmonėms aukoti ir padėti, kaip tik kiekvienas galime“, – sakė jis.
Pasak, L. Kaziulionio gatvės menas gali būti paveikus, jis padeda atskleisti paslėptą mintį ir pasikalbėti žmogui svarbiomis temomis.
„Gatvės meno kūriniai – ne tik miesto puošyba, bet, svarbiausia, tai būdas skleisti tam tikrą žinutę, idėją, ar netgi meno forma kalbėti rimtomis ir svarbiomis temomis. Gatvės menu galima pasiekti daug žmonių, kviesti į diskusijas, priversti visuomenę susimąstyti įvairiomis temomis, atkreipti dėmesį į svarbius dalykus – mano pagrindinė siekiamybė būtent tokia. Man atrodo, kad tai labai svarbu, kad už piešinio slypėtų ir mintis”, – pasakojo L. Kaziulionis.
Menininko nuomonė, gatvės menas suteikia galimybę pasikalbėti su praeiviu ir giliau. Jei norima perduoti žinią mažesnei auditorijai, tuomet kūrėjas renkasi galeriją.
„Taip, manau, kad piešinius gatvėje ir vėliau sparčiai plintančius jų atvaizdus socialinėje erdvėje gali pamatyti didesnė auditorija, tačiau nesakau, kad galerijose tai padaryti sudėtingiau. Kartais svarbu pati idėja, o ne kiekis žmonių, kurie tą idėją pamatys. Kalbame apie visai skirtingas auditorijas. Kartais užtenka atkreipti vos kelių žmonių dėmesį, todėl ir pats kartais renkuosi: skleisti žinią „gatvėje“ ar galerijos erdvėje“, – dalinosi mintimis vyras.
Viena iš autoriaus idėjų greitu metu papuoš žiniasklaidos grupės TV3 patalpas. Ne kartą apsilankęs svečiuose, kūrėjas jau ėmėsi darbo ir pirmieji potėpiai ir užuominos jau tampa matomi. Menininkas papasakojo, kaip turėtų atrodyti galutinis rezultatas.
„TV3 studijoje lankausi jau ne pirmą kartą. Piešiau kūrybinėse erdvėse, įėjimo erdvėje, mažojoje virtuvėje bei koridoriuje, planuose ir kita siena. O šiuo metu laukia piešinys pagrindinėje virtuvėje.
Piešinyje matysite įvairias žmonių figūras, nuo šiuolaikinių žmonių iki senjorų ar kito amžiaus atkeliavusių veikėjų. Tikiu, kad šis piešinys visiems bus įkvėpiantis ir puikiai papildys aplinką. Noriu pasidžiaugti, kad prie šio piešinio eskizo kūrybos įsitraukė bene visa TV3 komanda, vyko įdomios diskusijos.
Virtuvėje norėjau šmaikščiai pavaizduoti TV3 studijoje verdantį gyvenimą, besisukančią energiją, skirtingus žmones, užsiimančius skirtingomis veiklomis. O kadangi esame virtuvėje, neatsiejama tema ir simboliai – maistas. Manau, kad kiekvienas gali matyti ir interpretuoti savaip, sukurti savo istoriją: gal kažkas čia matys save, gal kažkas TV3 žiūrovus, gal kažkam kils įkvėpimas ir pan.
Taip pat noriu padėkoti savo kolegei, buvusiai klasiokei ir grupiokei, tapytojai Monikai Plentauskaitei – už pagalbą tapant šią sieną. Noriu perduoti visiems, kad toliau sektų mano kūrybą, nes ateinantys metai bus tikrai labai kūrybiški netgi tarptautiniu mastu“, – pasakojo jis.