• tv3.lt antras skaitomiausias lietuvos naujienu portalas

REKLAMA
Komentuoti
Nuoroda nukopijuota
DALINTIS

Vyriausiasis Jungtinės Karalystės vyriausybės patarėjas pareiškė, kad sustiprinančiosios vakcinos dozės skyrimas jauniems žmonėms „dideliu skirtumu“ sumažintų COVID-19 plitimą Jungtinėje Karalystėje. 

Vyriausiasis Jungtinės Karalystės vyriausybės patarėjas pareiškė, kad sustiprinančiosios vakcinos dozės skyrimas jauniems žmonėms „dideliu skirtumu“ sumažintų COVID-19 plitimą Jungtinėje Karalystėje. 

REKLAMA

Šiuo metu Boriso Johnsono administracija daugiausia dėmesio skiria vyresnių nei 50 metų amžiaus ir kliniškai pažeidžiamų britų, kuriems labiausiai gresia koronavirusas, skiepijimui sustiprinančiąja vakcinos doze. Tačiau profesorius Neilas Fergusonas, priklausantis vyriausybės „Sage“ pakomitečiui, teigė, kad jaunesnių suaugusiųjų įtraukimas į sustiprinančiosios dozės programą gerokai sumažintų COVID-19 plitimą, rašo independent.co.uk. 

„Nematau jokios priežasties, kodėl neturėtume jomis skiepyti jaunesnių amžiaus grupių, kai paskiepysime prioritetines grupes – vyresnius nei 50 metų ir kliniškai pažeidžiamus“, – „BBC Radio 4“ laidai „Today“ sakė pagrindinis epidemiologas. 

REKLAMA
REKLAMA

Profesorius N. Fergusonas pridūrė: „Mūsų modeliavimas – grupės modeliavimas Londono higienos ir tropinės medicinos mokykloje – rodo, kad taip, tai gali dideliu skirtumu sumažinti koronaviruso plitimą.“ 

REKLAMA

Šiuo metu neplanuojama skirti sustiprinančiųjų vakcinos nuo koronaviruso dozių suaugusiems iki 50 metų amžiaus. Bet kokį sprendimą išplėsti programą priims Jungtinio skiepijimo ir imunizacijos komiteto (JCVI) mokslininkai. 

JCVI profesorius Wei Shen Limas neseniai sakė, kad, jaunesni žmonės linkę sukurti gerą imuninį atsaką po pirminės vakcinacijos“. 

Sveikatos apsaugos sekretorius Sajidas Javidas teigė, kad vyriausybė ir toliau daugiausia dėmesio skiria vyresnių nei 50 metų ir labiausiai pažeidžiamų asmenų skiepijimui. Anksčiau šią savaitę jis paragino visus turinčius galimybę „kaip galima greičiau pasinaudoti pasiūlymu“. 

REKLAMA
REKLAMA

S. Javidas taip pat sakė, kad negali „atmesti galimybės“ pakeisti „pilnai paskiepytas“ apibrėžimą iš dviejų dozių į tris, kai kalbama apie vyresnio amžiaus žmones Jungtinėje Karalystėje. 

Pavyzdžiui, Prancūzijos vyriausybė paskelbė, kad vyresni nei 65 metų asmenys nuo gruodžio vidurio turės pateikti patvirtinimą, jog jie buvo paskiepyti sustiprinančiąja doze tam, kad būtų laikomi pilnai paskiepytais ir kad jų sveikatos pasas galiotų. Paklaustas, ar laikytųsi tokio pat požiūrio kaip Prancūzija, S. Javidas „Sky News“ sakė: „Mes to dar nenagrinėjame“, o vėliau pridūrė: „Negaliu to atmesti“. 

REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA

O profesorius N. Fergusonas sakė tikintis, kad JK šią žiemą gali „išvengti“ sugrįžimo prie socialinio atsiribojimo apribojimų: „Mažai tikėtina, kad sulauksime kažko panašaus į tai, ką turėjome pernai, tą katastrofišką žiemos bangą“. 

Jis perspėjo, kad JK gali pastebėti COVID-19 atvejų „padidėjimą“, tačiau jos padėtis „visai kitokia“ nei kitose Europos šalyse, tokiose kaip Nyderlandai ir Vokietija, kur svarstoma atnaujinti apribojimus. 

Ekspertas pridūrė: „Negalime būti patenkinti, bet šiuo metu nemanau, kad atsidursime tokioje situacijoje, kurioje atsidurs Nyderlandai, kai jiems tikrai reikės įveikti didėjantį atvejų skaičių, taikant socialinį atsiribojimą. Labai tikiuosi, kad galime to išvengti šioje šalyje“.

REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA
REKOMENDUOJAME
rekomenduojame
TOLIAU SKAITYKITE
× Pranešti klaidą
SIŲSTI
Į viršų