Vyriausybės vadovė taip pat kalbėjosi apie dvišalius santykius, Europos darbotvarkę, Rytų partnerystės programą, Vakarų Balkanų šalių integracijos į Europos Sąjungą (ES) siekius, nesaugią Astravo atominę elektrinę.
S. Kurzas I. Šimonytei dėkojo už paramą Baltarusijos opozicijai. Jis akcentavo, kad Austrija palaiko sankcijų Baltarusijai įvedimą.
„Mes taip pat stengiamės juos palaikyti kaip įmanoma. Reikalaujame laisvų ir sąžiningų prezidento rinkimų, taip pat nedelsiant paleisti Ramaną Pratasevičių.
Europos Sąjunga greitai sureagavo į įvykius Baltarusijoje. Mes, žinoma, palaikome sankcijų Baltarusijai įvedimą. Tikimės, kad ten pavyks užsitikrinti geresnę situaciją. Jei ne – teks laukti griežtos Europos Sąjungos reakcijos“, – žurnalistams penktadienį kalbėjo E. Kurzas.
Savo ruožtu ministrė pirmininkė I. Šimonytė, kad tokie įvykiai, kaip į Vilnių skridusio keleivinio lėktuvo užgrobimas, parodė, kad Baltarusijos veiksmų nuspėti neįmanoma.
„Jau nemažai pasakyta apie keleivinio lėktuvo, vykusio į Vilnių, užgrobimą. Šis įvykis mums parodė, kad net režimai, kurių veiksmus galėjome nuspėti, yra nenuspėjami ir nesustos prieš nieką, siekdami sulaikyti jiems reikalingą žmogų.
Esu dėkinga Austrijos ir kitoms vyriausybėms, kurios greitai sureagavo į įvykį. Žinoma, ši istorija nesibaigia. Mes ir toliau dirbsime kartu. Turime rasti būdų užtikrinti, kad politiniai kaliniai, kurie laikomi prie pat ES sienų, būtų paleisti. Kad baltarusiai turėtų teisę nuspręsti savo likimą. Nes tai dabar Baltarusijoje yra ribojamos pagrindinės žmogaus teisės“, – žurnalistams sakė I. Šimonytė.
Lietuvos premjerė sakė, jog tikisi, kad artimiausiu metu pavyks susitarti dėl sankcijų Baltarusijai.
„Esmė – ne spręsti dėl konkrečių verslo sektorių, o užkirsti kelią Baltarusijos režimui naudotis mūsų rinkomis, vartotojais, finansų įstaigomis, per kuriuos jie finansuoja savo režimą“, – pridūrė I. Šimonytė.