„Dėl koalicijų buvo toks matymas ir apie tai, ką kalbėjau kaip socialdemokratų partijos pirmininkė – svarbiausia, kad būtų didžiausias pasitikėjimas mūsų socialdemokratų partija. Ir daugiau kažkokių tokių konkrečių dalykų dėl galimų koalicijos partnerių tikrai nebuvo“, – pirmadienį po susitikimo su prezidentu G. Nausėda žurnalistams sakė V. Blinkevičiūtė.
„Tiesiog prezidentas palinkėjo sėkmės, kad socialdemokratų būtų didelė dauguma Seime. Už tai aš esu labai dėkinga šalie vadovui“, – pridūrė ji.
V. Blinkevičiūtė valandą trukusiame pokalbyje su šalies vadovu aptarė įvairias šiuo metu Lietuvos žmonėms rūpimas problemas.
„(Kalbėjome – ELTA) apie gyvenimą. Apie tai, kaip gyvena Lietuvos žmonės, kokios yra problemos, kaip galėtume jas spręsti. Iš tikrųjų, aptarėme labai daug klausimų – ir dėl sveikatos priežiūros prieinamumo, ir naikinamų (įstaigų – ELTA) skyrių, ir nesibaigiančių eilių. Taip pat kalbėjome ir apie švietimo srityje esančias problemas“, – dėstė politikė.
„Žinoma, kalbėjome ir apie tai, kad reikia greičiau išspręsti klausimą dėl II-ios pensijų pakopos, apskritai dėl spartesnio pensijų indeksavimo ir didinimo, nes yra didžiulis santykinis skurdas senjorų tarpe“, – kalbėjo ji.
LSDP pirmininkė pažymėjo, kad pokalbio metu aptarta ir prasta šalies kelių būklė, galimybės taikyti nulinį pridėtinės vertės mokesčio (PVM) tarifą šildymui.
„Apie politinę kultūrą, galimą bendradarbiavimą ir galimą tikrai ne konfrontaciją, o problemų sprendimą“, – pokalbio temas apibendrino ji.
Galimo Ministrų kabineto sudėties neaptarinėjo
Klausiama, ar su prezidentu aptarė, kas po Seimo rinkimų galėtų užimti pareigas Vyriausybėje, V. Blinkevičiūtė taip pat patikino, kad tokių kalbų nebuvo.
„Labai atvirai sakau – sakėme, kad šiame etape apie ministrų pavardes tikrai nekalbame ir nekalbėsime. Ir jos nebuvo aptartos, nes reikia sulaukti rinkimų rezultatų ir tada jau prasidės šitų klausimų sprendimų“, – pažymėjo europarlamentarė.
Socialdemokratų lyderė taip pat sureagavo į gandus, neva kairiųjų Vyriausybėje užsienio reikalų ministrės pareigos galėtų būti patikėtos dabartinei šalies vadovo vyriausiajai patarėjai Astai Skaisgirytei.
„Labai nuoširdžiai ir atvirai sakau – apie tai nebuvo jokios kalbos“, – patikino ji, pabrėždama, jog klausimai yra pernelyg ankstyvi ir aiškesnė Vyriausybės sudėtis brėšis po Seimo rinkimų.
Tikino, kad nedirbtų koalicijoje su „skaldytojais ir kiršintojais“
LSDP pirmininkė pakartojo, kad jos vadovaujama politinė jėga brėžia raudoną liniją ir neįsivaizduoja bendro darbo koalicijoje su konservatoriais. Kaip politinę jėgą, su kuria socialdemokratams yra nepakeliui, ji įvardijo ir Eduardo Vaitkaus į rinkimus vedamą Lietuvos liaudies partiją.
„Yra ir daugiau partijų, su kuriais vargiai galėtume dalyvauti (koalicijoje – ELTA). Aš jau sakiau, kad partijų lyderiai turi atitinkamai parinkti savo retoriką, savo kalba, savo programas. Su įvairiomis partijomis, kaip pono Vaitkaus, mes nematome galimybės dirbti kartu“, – aiškino V. Blinkevičiūtė.
„Apskritai mums tikrai ne pakeliui su skaldytojais, su kiršintojais, su dar kokiais etikečių klijuotojais“, – apibendrino LSDP lyderė.
ELTA primena, kad pirmadienį prezidentas G. Nausėda susitiko su LSDP pirmininke Vilija Blinkevičiūte.
Kaip anksčiau Eltai teigė prezidento patarėjas Ridas Jasiulionis, šalies vadovas ketina susitikti su visų parlamentinių partijų vadovais ir aptarti svarbiausius Seimo rinkimų klausimus.
Prieš antrąjį prezidento rinkimų turą šalies vadovas G. Nausėda interviu Eltai teigė – jei socialdemokratai rudenį laimėtų rinkimus, jis premjerės pareigose matytų V. Blinkevičiūtę. Šalies vadovas neatmetė galimybės pabandyti įkalbėti LSDP pirmininkę užimti Vyriausybės vadovės postą.
Nepaisant prezidento užuominų, jog jis matytų V. Blinkevičiūtę premjero poste, į Europos Parlamentą dar vienai kadencijai išrinkta politikė ilgą laiką ambicijų tapti Vyriausybės vadove aiškiai nerodė. Liepos pradžioje kaip tinkamą kandidatą premjero kėdei užimti G. Nausėda įvardijo ir socialdemokratą Gintautą Palucką.
Visgi, rugpjūčio pabaigoje socialdemokratų pirmininkė pareiškė, kad sėkmės rinkimuose atveju ji imtųsi vadovauti Vyriausybei. Savo ruožtu prezidentas G. Nausėda viliasi, kad šio pažado bus laikomasi.
metų daug gražių, seime praleistų
visko buvo sočiai :pažadų ir juoko
tik balsuokit ponai niekaip nedvejokit
O kaip komunistas Ekselencija myli komunistus
Koki meilūs žvilgsniai,koks patosas,kaip Nausėda laukia, nesulaukia,kada gi raudonieji ateis į valdžią