Kaip nurodo STT, toks sprendimas priimtas, įvertinusi gautą ir papildomai surinktą informaciją ir nenustačius nusikalstamos veikos požymių.
„STT yra teisėsaugos institucija, todėl informacija buvo vertinama išskirtinai dėl galimų korupcinių nusikalstamų veikų – piktnaudžiavimo ir tarnybos pareigų neatlikimo“, – pranešime spaudai nurodo STT.
STT nutarimas nepradėti ikiteisminio tyrimas pateiktas Generalinei prokuratūrai, kuri įvertins jo teisėtumą ir pagrįstumą.
Lapkričio 18 d. STT gavo Generalinės prokuratūros pavedimą atlikti faktinių aplinkybių patikslinimą dėl viešojoje erdvėje pasirodžiusios informacijos apie galimą netinkamo tarnybinių pareigų atlikimą, atskirų pareigūnų ar valstybinių įmonių atstovų savo darbo neatlikimą ar netinkamą atlikimą, kas lėmė Lietuvos technologijų įmonių grupės „Teltonika“ vystomo technologijų parko projekto sustabdymą.
STT nutarė nepradėti tyrimo dėl minėto projekto stabdymo priežasčių, tačiau nurodė, kad siekiant įgyvendinti projektą, valstybės institucijų, įstaigų ir įmonių veikla nebuvo tinkamai koordinuota bei pastebimas fragmentiškumas.
„Kiekviena valstybės institucija, įstaiga ar įmonė sprendimus priiminėjo savo kompetencijos ribose. Nebuvo paskirtas vienas atsakingas asmuo ar jų grupė, siekiant užtikrinti sklandžią projekto eigą ir galimą iškilusių problemų sprendimą įvairiais lygiais, priimant politinio lygmens sprendimus, esant pagrindui – keičiant teisės aktus. Neefektyvus valstybinių institucijų, įstaigų ir įmonių bendradarbiavimas bei koordinavimo trūkumas galimai sudarė sąlygas projekto stagnacijai įvairiose jo stadijose ir lėmė korupcijos apraiškų regimybę“, – teigiama STT pranešime.
„Tai, kad valstybės institucijos, įstaigos, įmonės ar jų valstybės tarnautojai ar jiems prilyginti asmenys neveikė taip greitai ir / ar efektyviai, kaip investuotojas tikėjosi, nesudaro pagrindo STT, kaip teisėsaugos institucijai, dėl to priimti sprendimo pradėti baudžiamąjį persekiojimą minėtų valstybės tarnautojų ir (ar) jiems prilygintų asmenų atžvilgiu“, – pridūrė tarnyba.
ELTA primena, kad „Teltonika“ grupės įmonės „AGP Investments“ vadovas Arvydas Paukštys lapkričio viduryje pranešė, jog stabdo 3,5 mlrd. eurų vertės „Teltonika High-Tech Hill“ parko statybas Liepkalnyje.
Verslininkas nurodė, kad šalyje trūksta projektui būtinų elektros pajėgumų, užsitęsė žemės sklypų paskirties keitimas, kilo kitų iššūkių, bendraujant su ministerijomis bei joms atsakingomis institucijomis.
Lietuvos elektros perdavimo sistemos operatorė „Litgrid“ tvirtina, jog kliūčių tiekti elektros energiją bendrovės „Teltonika“ aukštųjų technologijų parkui Vilniuje, nėra.
Savo ruožtu ministerijų vadovai tikino apie „Teltonikos“ projektui kilusias problemas sužinoję tik iš paties A. Paukščio įrašų socialiniame tinkle „LinkedIn“.
Į žinią apie stabdomą projektą netruko sureaguoti ir politikai. Nueinančios Vyriausybės vadovė Ingrida Šimonytė pranešė, jog pirmadienį susitiks su „Teltonikos“, atsakingų ministerijų ir kitų įmonių vadovais ir spręs, kaip užtikrinti sklandų projekto statybų tęstinumą.
Projekto „gelbėjimo“ žada imtis ir būsimoji Vyriausybė – apie būtinybę užtikrinti technologijų parko statybas prakalbo ir kandidatas į premjerus Gintautas Paluckas, ir potencialus ekonomikos ir inovacijų ministras Lukas Savickas.
Savo ruožtu Prezidentūra pabrėžė – susiklosčiusi situacija išryškino „nedovanotinas institucijų ir valstybės įmonių tarpusavio bendradarbiavimo spragas“. Šalies vadovo Gitano Nausėdos atstovai teigia, kad renkama informaciją, siekiant nustatyti dėl „Teltonikos“ investicijų sustabdymo atsakingas institucijas ar bendroves.
Į situaciją sureagavus ne tik aukščiausiems šalies politikams, bet ir kitų verslų atstovams, A. Paukštys „nelaidoja vilties“ ir mano, kad bent dalį projektų dar pavyks išgelbėti.
Patiko straipsnis? Užsiprenumeruokite mūsų naujienlaiškį ir gaukite svarbiausias dienos naujienas bei įdomiausius straipsnius kiekvieną darbo dieną 11 val. Tiesiai į Jūsų el. paštą!