„Per pastarąsias kelias paras teko dalyvauti nesuskaičiuojamame kiekyje interviu ir bendrų pokalbių su žiniasklaida dalyvaujant socialdemokratų lyderiams. Tai visuose juose, ar tai buvo Gintautas Paluckas, ar Juozas Olekas, ar Inga Ruginienė ir kiti socialdemokratų lyderiai, visi patikino, kad kol kas niekas nepasikeitė ir socialdemokratų kandidatė į ministrus pirmininkus išlieka Vilija Blinkevičiūtė“, – naujienų portalui tv3.lt sakė L. Savickas.
„Bet tai, kas viešai jau antrą dieną diskutuojama, verčia atidžiau laukti, kas bus pranešta šiandien po prezidiumo posėdžio“, – pridūrė jis.
Trečiadienį vyksiančio LSDP prezidiumo posėdžio metu turėtų paaiškėti, ką socialdemokratai siūlys į ministrus pirmininkus.
Lukas Savickas: „Jeigu kažkas keičiasi, turi būti aiškūs argumentai“
Pasak „Vardan Lietuvos“ vicepirmininko, ši situacija yra partijos atsakomybės prieš rinkėjus klausimas, todėl apie bet kokius pokyčius, ypač jei kalbame apie premjero kandidatūrą, socialdemokratai turėtų aiškiai iškomunikuoti.
„Jeigu kas nors keisis (o iki šiol kol kas jokio patvirtinimo iš savo potencialių partnerių neturime, bet viešojoje erdvėje daug girdime, žinoma), tai būtų socialdemokratų partijos su savo rinkėjais klausimas. Ir jeigu kažkas keičiasi, turi būti aiškūs argumentai, kuriuos visų pirma turėtų patys socialdemokratai aiškiai iškomunikuoti savo rinkėjams“, – tvirtino L. Savickas.
Jis pakartojo, kad demokratai jokių signalų apie tai, jog vietoje V. Blinkevičiūtės į premjerus eitų G. Paluckas ar kitas žmogus, negavo.
„Kol kas indikacijų, kad kažkas pasikeitė, iš savo partnerių neturime, bet, be abejo, [matome] tai, kas yra viešojoje erdvėje, laukiame ar kas nors keisis“, – teigė L. Savickas.
Vilija Blinkevičiūtė greičiausiai nesieks premjero posto
V. Blinkevičiūtė greičiausiai neis į premjerus – tai naujienų portalui tv3.lt tvirtina patikimi šaltiniai partijos viduje. Jie įvardijo, kas šiame poste galėtų būti vietoje V. Blinkevičiūtės ir atskleidė, kodėl pati V. Blinkevičiūtė taip nenori vadovauti Ministrų kabinetui ir jo kratosi po tokio gausaus rinkėjų palaikymo ir net visuomenės spaudimo.
Patikimų šaltinių teigimu, kol kas aiškaus atsakymo dėl premjero posto neduodanti V. Blinkevičiūtė vis dėlto pasakys „ne“.
„Jeigu kalbame atvirai, Vilija abejoja“, – naujienų portalui tv3.lt sakė šaltinis iš LSDP vidaus.
Atskleidžiama, kad ji ketina atsisakyti premjero posto dėl savo sveikatos ir amžiaus.
Plačiau paaiškėti turėtų trečiadienį, per LSDP prezidiumo posėdį. Posėdis vyks 16 val.
„Rytoj turime prezidiumo posėdį. Šiuo metu dirba derybinė grupė, deriname visas pozicijas ir rytoj į šitą klausimą bus viešai atsakyta“, – naujienų portalui tv3.lt patvirtino partijos narys.
Šaltinių teigimu, į premjero postą turėtų žengti Gintautas Paluckas
Patikimi šaltiniai socialdemokratų partijoje įvardija pavardę žmogaus, kuris, tikėtina, pakeis V. Blinkevičiūtę ir užims premjero postą.
„Ir pačios Vilijos matymas yra, kad [turėtų būti] žmogus, kuris nėra pensininkas. – Gintautas (Paluckas – red. past.)? – Na, taip.“
„Paluckas“, – taip pat užtikrintai atsakė kitas šaltinis iš socialdemokratų partijos.
Anksčiau viešai ekspertai įvardijo, kad ir Juozas Olekas galėtų būti premjeru, tačiau socialdemokratai jo, kaip galimo varianto, neįvardija. Sako, kad dabar svarstoma G. Palucko kandidatūra.
Vilija Blinkevičiūtė keitė retoriką kelis kartus
Gegužę, vykstant prezidento rinkimams, prezidentas Gitanas Nausėda teigė matantis V. Blinkevičiūtę „tarp rimčiausių kandidatų“ užimti premjero postą, jei jos vadovaujama Lietuvos socialdemokratų partija (LSDP) laimėtų Seimo rinkimus.
„Viskas priklausys nuo rinkimų. Tai buvo tiesiog pasamprotavimas, jeigu šiai partijai, jos atstovams būtų suteiktas didžiausias pasitikėjimas kituose Seimo rinkimuose, ar ponia V. Blinkevičiūtė galėtų būti tarp kandidatų“, – gegužę sakė G. Nausėda.
„Ir aš norėčiau matyti ją tarp rimčiausių kandidatų užimti premjero poziciją. Bet dar kartą kartoju, kad palaukime rinkimų ir palaukime rinkėjų valios“, – kalbėjo prezidentas.
Reaguodama į prezidento žodžius, pati politikė aiškiai savo pozicijos neįvardijo. Gegužę V. Blinkevičiūtė tikino, kad pirmiau reikia pasiekti pergalę šalies vadovo ir Europos Parlamento (EP) rinkimuose.
„Tiesa pasakius, dabar vyksta prezidento rinkimai. Vyksta ir Europos Parlamento rinkimai. Tai pirmiausiai reikia laimėti tuos rinkimus. Man, kaip partijos pirmininkei, labai svarbu, kad tiek šalies prezidento rinkimai, kur mes partijoje priėmėme sprendimą remti Gitaną Nausėdą, baigtųsi pergale – kuo aš iš tikrųjų neabejoju. Labai svarbu taip pat, kad žmonės birželio 9 d. ateitų į Europos Parlamento rinkimus“, – gegužės 23 d. žurnalistams sakė V. Blinkevičiūtė.
„Toliau dirbsime, kad rudenį Seimo rinkimuose gautume žmonių pasitikėjimą. Tai nebus lengva, bet labai tikiu, kad Lietuvos žmonės supranta, kad turi būti pokyčiai valstybėje“, – tęsė ji.
Kiek vėliau naujienų agentūrai ELTA politikė teigė, jog ją „net atgraso ir nupurto tokie dalykai“ kaip ankstyvas postų dalijimasis.
Rugpjūčio pabaigoje socialdemokratų lyderė patikino, kad vadovautų Vyriausybei, jei Seimo rinkimuose partiją aplankytų sėkmė.
„Aš, kaip partijos pirmininkė, prisiimu visą atsakomybę ir vedu sąrašą į Seimą. Tą jau sakiau ir nebėgu nuo jokios atsakomybės – prisiimu ją pilnai. Ir, jeigu Lietuvos žmonės pasitikės socialdemokratais, aš tikrai prisiimsiu atsakomybę formuoti Vyriausybę ir vadovauti Vyriausybei. Niekada nesislėpiau už niekieno sijono, kaip kai kurie lyderiai“, – rugpjūčio 28 d. interviu „Delfi“ sakė V. Blinkevičiūtė.
„Tai reiškia, kad, jeigu socialdemokratų partija pasitikės dauguma Lietuvos žmonių, aš, sutarusi kartu su Prezidentu ir gavusi mūsų partijos pasitikėjimą, prisiimsiu atsakomybę vadovauti Vyriausybei“, – akcentavo socialdemokratų lyderė.
Po pirmojo Seimo rinkimų turo V. Blinkevičiūtė pabrėžė neturinti jokių abejonių, kad bus premjere naujajame Seime.
„Jokių abejonių nėra“, – porinkiminėje spaudos konferencijoje tvirtino V. Blinkevičiūtė.
Visgi per antrąjį turą socialdemokratų lyderė nesugebėjo aiškiai atsakyti, ar eis į premjerus.
„Galiu prieš visą Lietuvą pasakyti, kad kaip socialdemokratų partijos pirmininkė prisiimu visą atsakomybę kartu su prezidentu formuoti valdančiąją daugumą“, – tvirtino ji, taip pat neatsakydama, ar atsisakys europarlamentarės mandato.