Socialdemokratai pasibaisėjo Vyriausybės išsikeltais tikslais: „kamuoja idėjų badas“

Lietuvos socialdemokratų partija negaili kritikos naujosios Vyriausybės išsikeltiems tikslams. Seimo nariai socialdemokratai pasigenda ne tik ministrų kabineto ambicingumo ir naujų idėjų, bet ir nesupranta, kokiomis lėšomis Vyriausybė įgyvendins savo tikslus, jei artimiausiu metu nenumato mokestinių pakeitimų.

Seimo Lietuvos socialdemokratų partijos (LSDP) frakcija antradienį aptarė Vyriausybės darbo planą.

Vyriausybė paskelbė kadencijos darbo plano projektą. Pagal jį bus atnaujintas ir papildytas 2021–2030 m. nacionalinis pažangos planas. 

Šie dokumentai taps pagrindu planuojant 2022 m. valstybės biudžeto projektą, kuriame turi būti numatytos lėšos svarbiausiems pokyčiams ir reformoms.

Išsikėlė jau įgyvendintus tikslus

Komentuodamas Vyriausybės programos įgyvendinimo planą, socialdemokratas Julius Sabatauskas teigia, kad „Vyriausybę kamuoja idėjų badas“.

„Iš plano matome, kad Vyriausybei trūksta ambicijų, idėjų ir gebėjimų tinkamai nusistatyti prioritetus, kuriais būtų sprendžiamos esminės šalies ir jos žmonių problemos. 

Apibendrinant parengtą priemonių planą, galima jausti tam tikrą praeities kvapą, kadangi šis priemonių planas greičiausiai buvo ištrauktas iš apdulkėjusių 2008–2012 metų kadencijos priemonių“, – ironizavo Seimo narys.

J. Sabatauskas sako pastebintis, kad plane išsikelti jau įgyvendinti tikslai.

„Programoje mes galime sutikti tokių priemonių kaip „steigti Inovacijų agentūrą“, o tai jau egzistuoja ir veikia taip Mokslo, inovacijų ir technologijų agentūra, Versli Lietuva, Investuok Lietuvoje ir taip toliau“, – vardijo J. Sabatauskas.

Taip pat, kaip sakė J. Sabatauskas, jam nerimą kelią, ir tai kad kovai su korupcija Vyriausybė programos įgyvendinimo plane skyrė tik du punktus, ir užmojis palengvinti darbo jėgos įvežimą iš trečiųjų šalių.

„Galiausiai ypač grėsmingai atrodo ir valdančiųjų noras privatizuoti viešąsias paslaugas ir valstybines įmones. Priemonių plane užuominų privatizacijai tikrai netrūksta. 

REKLAMA

Tačiau bene ryškiausiai tai matoma ekonomikos ir inovacijų dalyje, kur juodu ant balto parašyta, kad valstybinės bendrovės, kurios kelia grėsmę, konkuruodamos su privačiomis bendrovėmis, turi būti privatizuotos arba jų akcijos parduotos akcijų biržai. Akivaizdu, kad tokie pasiūlymai silpnina valstybę ir stiprina privatų verslą“, – nuogąstavo J. Sabatauskas.

Kaltina Vyriausybę abejingumu

Tuo metu LSDP frakcijos seniūnas Algirdas Sysas stebisi, kodėl dauguma Vyriausybės siūlomų įstatymo projektų dar nėra įregistruoti, nors Seimo pavasario sesija prasideda jau kovo 10 dieną.

„Tiek daug neregistruotų įstatymo projektų man dar neteko matyti pradedant sesiją. Antras dalykas, iš registruotų projektų didesnę dalį sudaro senosios Vyriausybės įstatymo projektai. Tada darau išvadą, galbūt tai yra nuotolinio darbo rezultatai? Ar Vyriausybė ir jos komanda – ar tai jų neveiklumas ar abejingumas?“ – retoriškai klausė Seimo narys.

Be to, A. Sysas pasigenda numatytų finansinių priemonių, kuriomis Vyriausybė įgyvendintų savo tikslus.

„Žiūrint konkrečiai į nuostatų įgyvendinimo planus, juos įgyvendinti reikia turėti stiprias finansines galimybes. Tai apie mokestinius įstatymus geriau nekalbėti, nes nieko, bent jau šioje pavasario sesijoje, nesimato“, – stebėjosi A. Sysas.

Vyriausybės programos įgyvendinimo planas bus tvirtinamas kovo 10 dieną.


Rašyti komentarą...
I
Irena
2021-03-09 10:20:59
Pranešti apie netinkamą komentarą
Jų planas kaip patvirtinti Lietuvoj homoseksualumą , o visa kita šnipš , pasiuskit
Atsakyti
0

R
R.
2021-03-09 10:31:51
Pranešti apie netinkamą komentarą
Musu naujajai valdziai tik iskrypeliu santuokos ir ju teises rupi. Yra kitur problemu. Sutvarkykit viesuosius pirkimus, PVM grobstytojus. Isieskokit jau pavogtus is biudzeto. Va ir gryni pinigai programos ygyvendinimui.
Atsakyti
-2

p
panda
2021-03-09 10:10:10
Pranešti apie netinkamą komentarą
darbu planus aptaria , bet jų nedirba tai politika . Geriau dirbtu Lietuvos labui. O ne tuščia į kiaurą pilstytu
Atsakyti
-1

SKAITYTI KOMENTARUS (23)
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA
×

Pranešti klaidą

SIŲSTI
REKOMENDUOJAME
×

Pranešti klaidą

SIŲSTI
Į viršų