REKLAMA

  • tv3.lt antras skaitomiausias lietuvos naujienu portalas

Komentuoti
Nuoroda nukopijuota
DALINTIS

Valstiečiai, regis, rado būdą, kaip Sauliui Skverneliui Seime tapti opozicijos lyderiu. Jau artimiausiu metu gali susikurti nauja frakcija, suburta Mišriosios Seimo narių grupės pagrindu. O šiai sudarius koaliciją su valstiečiais, užtektų balsų išsirinkti opozicijos lyderį palikus už borto socdemus ir darbiečius. Tiesa, Seimo kuluaruose nerimsta kalbos ir apie tai, kad Skvernelis gali išvis pasitraukti iš valstiečių frakcijos.

Valstiečiai, regis, rado būdą, kaip Sauliui Skverneliui Seime tapti opozicijos lyderiu. Jau artimiausiu metu gali susikurti nauja frakcija, suburta Mišriosios Seimo narių grupės pagrindu. O šiai sudarius koaliciją su valstiečiais, užtektų balsų išsirinkti opozicijos lyderį palikus už borto socdemus ir darbiečius. Tiesa, Seimo kuluaruose nerimsta kalbos ir apie tai, kad Skvernelis gali išvis pasitraukti iš valstiečių frakcijos.

REKLAMA

Apie tai, kad nesutarimai ar bent požiūrių skirtumai tarp Sauliaus Skvernelio ir Ramūno Karbauskio nėra tik tuščios kalbos, išryškėjo prieš mėnesį. Karbauskis tada pasiskelbė šešėliniu valstiečių ministru pirmininku, o ekspremjerui Skverneliui vietos jame neatsirado. Kaip pats aiškino, pats „mandagiai atsisakė“. O dar anksčiau Seimo užkulisiuose ėmė sklisti kalbos, kad Skvernelis gali trauktis iš valstiečių frakcijos ir kurti naują.

„Diskusijos buvo dar rudens sesijoje, jis geba bendrauti su visomis frakcijomis, su mumis – taip pat, su Mišria grupe, su atskirais Seimo nariais. Kaip matytume bendradarbiavimą, stipresnę opoziciją, jos būrimą“, – sako Lenkų rinkimų akcijos narė Rita Tamašunienė.

REKLAMA
REKLAMA

Mišri Seimo narių grupė kaip niekad gausi, joje – net 13 prie kitų parlamentinių partijų nepritapusių seimūnų. Frakcijai užtenka septynių.

„Jeigu būtų įkurta frakcija ir tos frakcijos nariu taptų Skvernelis, apjungiant socialdarbiečius, socialdemokratus ir Darbo partiją, manau, kad opozicijos lyderį būtų galima išrinkti“, – pasakoja Seimo narys Remigijus Žemaitaitis.

REKLAMA

„Taip, kalbų tikrai esu girdėjusi, o kiek jos pagrįstos, negaliu pasakyti. Kalbų tiek apie opozicijos lyderį, tiek apie vieną ar kitą Seimo narį, pereinantį iš valdančiųjų į opoziciją ar iš opozicijos į valdančiuosius, girdime nuolat“, – teigia Seimo Pirmininkė Viktorija Čmilytė-Nielsen.

„Tikrai nėra nei pamąstymų, nei noro. Darbotvarkėj tokio klausimo nėra, tai yra gandai“, – kalbėjo valstiečių frakcijos narys Saulius Skvernelis.

Visgi pats Skvernelis patvirtina, kad nauja frakcija gali susikurti – jau šį mėnesį.

„Seimūnai kalba apie naują frakciją Seime, kuri turėtų Mišriosios pagrindu atsirasti. Kalbama jau nuo praeitos sesijos“, – sako S. Skvernelis.

REKLAMA
REKLAMA

Tačiau, jei joje ir nebus Skvernelio, dar nereiškia, kad dėmesys nebus nukreiptas būtent į jį.

„Kalbos sukasi apie tai, kad opozicijai vertėtų ir naudinga būtų turėti opozicijos lyderį. Dėl to visokios dėlionės ir sukasi“, – pasakoja R. Tamašunienė.

Opozicijos lyderiu nuo pat kadencijos pradžios linksniuojamas Skvernelis. Tačiau valstiečiai dėl to niekaip nesusideri su socdemais ir darbiečiais. Tiesa, yra būdas frakcijai opozicijos lyderį išsikelti ir be pagalbos, tačiau valstiečiams trūksta keleto papildomų narių. Regis, Karbauskis rado sprendimą – jau minėtą naują frakciją.

„Jeigu atsiras mažoji frakcija, mes galėsime su ja sudaryti opozicinių frakcijų koaliciją ir į opozicijos lyderio vietą galės pretenduoti ne seniūnė, o bet kuris kitas Seimo narys. O tas mūsų pretendentas seniai įvardytas – Saulius Skvernelis“, – teigia valstiečių pirmininkas Ramūnas Karbauskis.

REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA

„Aš linkėčiau būtent Sauliui Skverneliui, kad, jei bus renkamas lyderis, aš matyčiau, kad tas žmogus tos pozicijos vertas“, – kalbėjo R. Tamašunienė.

Neoficialiomis žiniomis, be Žemaitaičio ir trijų Lenkų rinkimų akcijos narių, į naują frakciją galėtų jungtis tie, kas liko iš buvusių koalicijos partnerių socialdarbiečių – Andrius Palionis ir du naujesni jų veidai – Jonas Pinskus bei Zigmantas Balčytis. Galbūt ir Petras Gražulis.

„Pačiam Sauliui Skverneliui tikrai pakankamai svarbu sujungti ir suvienyti opozicines jėgas, tai pasakiau gruodžio mėnesį. Manau, kad opozicija, neturėdama opozicijos lyderio, nėra pilnai atstovaujama savęs“, – sako Seimo narys Remigijus Žemaitaitis.

REKLAMA

Tiesa, tokia marga publika ekspertams kelia klausimų dėl perspektyvos darbuotis išvien.

„Ponas Žemaitaitis, kuris lyg ir buria tą frakciją, kalbėdavo, kaip sunku su „amžinatilsį“ tvarkiečiais, kuriuos reikėdavo kiekvieną rytą „išmasažuoti“, tai čia reikėtų ne tik kiekvieną rytą, bet ir kiekvieną vakarą „išmasažuoti“. Labai būtų sudėtinga tokiai frakcijai dirbti“, – pasakoja apžvalgininkas Tadas Ignatavičius.

O ir takoskyra tarp Skvernelio ir Karbauskio išlieka ne paskutinėje vietoje.

„Kaip suprantu, Karbauskis įžvelgia klastą, kad jam už nugaros kažkas gali būti rezgama. Jei jis matys, kad nauja frakcija stiprėtų, Skvernelis stiprėtų, susitarimas įmanomas tarp opozicinių frakcijų, bet su išlygom“, – teigia T. Ignatavičius.

REKLAMA

Politologai neatmeta, kad į valstiečių gretas taip ir neįstojęs Skvernelis gali ieškoti naujų bendražygių. Arba burti savą politinę jėgą. Tačiau labiau tikėtina, kad tai įvyktų artėjant naujiems rinkimams.

„Gali būti, kad matomas kitas variantas – ne dabar atsiskirti, o pažiūrėti, kaip toliau seksis dirbti „valstiečių“ frakcijos sudėtyje. Šiek tiek nukeliamas tas sprendimas galimas“, – kalbėjo politologė Rima Urbonaitė.

Tad kiek dar gali tęstis Karbauskio ir Skvernelio bendradarbiavimas?

„Tiek, kiek Saulius Skvernelis neras sau geresnės alternatyvos, taip pasakyčiau“, – sako R. Urbonaitė.

Nauja Seimo sesija, o su ja – ir nauji politiniai viražai prasidės poryt.

REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA
REKOMENDUOJAME
rekomenduojame
TOLIAU SKAITYKITE
× Pranešti klaidą
SIŲSTI
Į viršų