Šioje byloje buvęs prezidentės Dalios Grybauskaitės ir buvusio susisiekimo ministro Roko Masiulio patarėjas Gediminas Vaitkevičius teisiamas dėl šmeižimo ir viešosios tvarkos pažeidimo, rašo lrt.lt
Jis teisme nurodė kaltės nepripažįstantis, o parodymus duoti pageidavo atlikus įrodymų tyrimą.
Pasak portalo, byloje ketvirtadienį apklaustas nukentėjusiuoju pripažintas S. Skvernelis. Jis teigė, kad užrašą ant Upės gatvės asfalto pamatė ir jis, ir jo šeima, ir tuo metu jį saugoję Vadovybės apsaugos departamento pareigūnai, ir kaimynai. Tai sukėlė skaudžius išgyvenimus ir jam, ir jo šeimai.
„Yra ir žmona, ir mažametis vaikas, kuris jau supranta, viską matė, yra kaimynai, su kuriais tenka bendrauti. Buvo pakirstas pasitikėjimas manimi, reputacija kaip politiko. Iš tikrųjų aš patyriau išgyvenimus, didžiulę moralinę žalą, – dėstė S. Skvernelis. – Tai yra pažeminimas manęs, kaip vyro, kaip tėvo.“
BNS primena, kad 2019 metų spalio pabaigoje perskirstant Kelių priežiūros ir plėtros programos rezervo lėšas Vyriausybė 300 tūkst. eurų papildomų lėšų skyrė Vilniaus rajonui, nors ši savivaldybė nebuvo pateikusi konkrečios paraiškos, nebuvo nurodžiusi ir prašomos sumos. Portalas 15min.lt pranešė, kad visa ši suma buvo skirta premjero gyvenamos gatvės asfaltavimui.
Vyriausioji tarnybinės etikos komisija tyrė ar S. Skvernelis nesupainiojo viešųjų ir privačiųjų interesų, tačiau po pusmečio tyrimą nutraukė, taip ir nesurinkusi pakankamai duomenų spręsti vienaip ar kitaip.
Vilniaus rajone esančios Upės gatvės asfaltas buvo aprašinėtas praėjusių metų birželio 10 dieną, ant jo buvo palikti užrašai „vagies namas“ ir „Skvernelis“ bei nupiešta rodyklė.
Gatvę apipaišiusį vyrą vietoje sulaikė Vadovybės apsaugos departamento pareigūnai ir perdavė policijai.