• tv3.lt antras skaitomiausias lietuvos naujienu portalas

REKLAMA
Komentuoti
Nuoroda nukopijuota
DALINTIS

Premjeras Saulius Skvernelis kol kas atmeta galimybę Lietuvoje skelbti visuotinį karantiną. Jo teigimu, Vyriausybė ketina laikytis dabar taikomos strategijos karantiną skelbti tik tose savivaldybėse, kur susirgimų Covid-19 skaičius itin didelis.

Premjeras Saulius Skvernelis kol kas atmeta galimybę Lietuvoje skelbti visuotinį karantiną. Jo teigimu, Vyriausybė ketina laikytis dabar taikomos strategijos karantiną skelbti tik tose savivaldybėse, kur susirgimų Covid-19 skaičius itin didelis.

REKLAMA

Premjeras sulaukė klausimo, ar visuotinis karantinas nebūtų logiškesnis nei lokalūs karantinai dešimtyse savivaldybių.

„Ne, nebūtų logiška. Suskirstėme savivaldybes į tris grupes ir to laikysimės“, – žurnalistams po Vyriausybės posėdžio trečiadienį sakė S. Skvernelis.

Taip pat premjeras tvirtina, kad lokalaus karantino atveju Lietuvai užteks finansinių lėšų, nes Vyriausybė suplanavo išteklius.

„Vyriausybė yra numačiusi visiems atvejams reikalingas lėšas ir turi tas lėšas“, – patikino S. Skvernelis.

REKLAMA
REKLAMA

Portalas tv3.lt primena, kad nuo praėjusios savaitės Lietuvos savivaldybės yra skirstomos į tris zonas pagal Covid-19 plitimo grėsmę. Mažiausiai rizikingoms savivaldybėms priskiriama žalia spalva, labiausiai rizikingoms – raudona. Karantiną įvesti siūloma mažosioms raudonoms ir didžiosioms geltonoms savivaldybėms.

REKLAMA

„Raudonojoje zonoje mažoms savivaldybėms būtų siūlomas karantinas, o geltonojoje esančioms didžiosioms savivaldybėms būtų siūlomas karantinas“, – prieš Vyriausybės posėdį žurnalistams sakė sveikatos apsaugos ministras Aurelijus Veryga.

Trys zonos

Vyriausybės sprendimu, kiekvienai zonai duotos labai išsamios ir aiškios rekomendacijos, kaip kovoti su viruso plitimu. Savivaldybėms rizikos suteikiamos pagal konkrečius sergamumo rodiklius.

REKLAMA
REKLAMA

Į žaliąją zoną patenka savivaldybės, kuriose sergamumas mažesnis kaip 25, o teigiamų tyrimų procentas – mažiau kaip 4 proc. Į žaliąsias zonas patenkančioms savivaldybėms kol kas nerimauti nereikia. 

„Žaliai grupei kokių nors papildomų priemonių niekas nesiūlys naudoti. Toms savivaldybėms, kurios pateks į geltoną zoną, Nacionalinis visuomenės sveikatos centras teiks specifines rekomendacijas, priklausomai nuo to, kur virusas plinta, vertinant savivaldybės individualumą“, – yra aiškinęs A. Veryga.

REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA

Į geltonąją zoną patenka savivaldybės, kur sergamumas neviršija 50 atvejų, tačiau teigiamų testų – daugiau kaip 4 proc. arba sergamumas 25–150 atvejų 100 tūkst. gyventojų, o teigiamų testų – mažiau kaip 4 proc.

Į raudonąją zoną patenka savivaldybės, kur sergamumas viršija 50, teigiamų testų – daugiau kaip 4 proc. arba sergamumas – daugiau kaip 150 atvejų 100 tūkst. gyventojų.

REKLAMA

Į šią zoną patekusioms savivaldybėms bus teikiamos rekomendacijos dėl renginių ribojimo, nuotolinio darbo, ugdymo, sveikatos priežiūros paslaugų peržiūrėjimo, srautų ribojimo prekybos vietose bei kaukių dėvėjimo. Taip pat joms bus rekomenduojama apsispręsti dėl lokalaus karantino skelbimo.

Kriterijai galios ir užsienio valstybėms

Analogiški kriterijai galiotų tiek įtraukiant užsienio valstybes į paveiktų šalių sąrašą, tiek šalies viduje.

REKLAMA

„Siūlytumėme ne tik nustatyti tuos pačius kriterijus kaip siūlo Europos Taryba, bet juos panaudoti vertinant situaciją regioniniu mastu“, – teigė ministras.

„Žaliai šalių grupei būtų priskiriamos šalys, kur sergamumas būtų mažesnis nei 25 atvejai 100 tūkst. gyventojų per pastarąsias dvi savaites ir teigiamų tyrimų dalis mažiau nei 4 procentai. Geltonai būtų priskiriamos šalys, kur sergamumas būtų mažiau nei 50 atvejų ir teigiamų tyrimų dalis 4 ir daugiau proc., arba sergamumas nuo 25 iki 150 atvejų ir teigiamų tyrimų dalis mažiau nei 4 procentų“, – kriterijus pristatė ministras.

REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA

Trečiai, raudonai šalių grupei, būtų priskiriamos tos šalys, kuriose sergamumas COVID-19 siektų 50 ir daugiau atvejų 100 tūkst. gyventojų, teigiamų tyrimų dalis sudarytų 4 proc. ir daugiau, arba sergamumas būtų daugiau nei 150 atvejų 100 tūkst. gyventojų per pastariąsas dvi savaites.

Pilkajai zonai būtų priskiriamos valstybės, kurių skelbiamų duomenų nepakanka šiems kriterijams įvertinti arba atliekamų tyrimų skaičius yra santykinai mažas, šalių sąrašas būtų skelbiamas kiekvieną penktadienį ir įsigaliotų pirmadienį.

„Vienas iš papildomų kriterijų, kuris įvedamas vertinant savivaldybes, kad į raudoną savivaldybių grupę patektų tos, kurios atitinka šalių kriterijus, tik savivaldybėje turi būti registruota ne mažiau kaip dešimt atvejų per savaitę, nes mažoms savivaldybėms labai mažas atvejų skaičius gali duoti netinkamą situacijos vertinimą (...). Karantino režimas būtų skelbiamas, kai savivaldybė priskiriama raudonai grupei“, – teigė ministras.  

REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA
REKOMENDUOJAME
rekomenduojame
TOLIAU SKAITYKITE
× Pranešti klaidą
SIŲSTI
Į viršų