„Kada valdžia nesikalba su žmonėmis civilizuotai, prie apvalaus stalo, tada žmonės išeina į gatves. Kai dar ir to negirdi, tada žmonės išeina į gatves ir dar akmenį į ranką paima. Jeigu to nori, skleisdamas chaosą valstybėje, kad taip būtų, tai tokia ir reakcija yra“, – rugsėjo 10 d. mitingą įvertino buvęs premjeras, naujai susikūrusios demokratų frakcijos „Vardan Lietuvos“ seniūnas S. Skvernelis.
„Žmonės turi teisę protestuoti. Tie dalykai, kurie dar pakaitina aistras, tai tas dirbtinis leidimų neišdavimas, žmonės renkasi. Bet kokiu atveju, bet koks mitingas turi būti tik tai pagal įstatymus ir taikus, negali būti net užuominų, kurstyti nesantaiką, neapykantą ar smurtauti“, – pridūrė jis.
Sveikinasi ne visi valstiečiai
Po S. Skvernelio ir jo bendražygių pasitraukimo, Lietuvos valstiečių ir žaliųjų sąjungos (LVŽS) ir Darbo partijos opozicinių frakcijų koalicija neturi pakankamai balsų, kad galėtų turėti opozicijos lyderį.
S. Skvernelis penktadienį teigė, kad su opozicinėmis frakcijomis kalbasi dėl bendradarbiavimo.
„Kalba lieka ta pati, kaip buvo praeitoje sesijoje – norisi, kad visos opozicinės frakcijos sutartų ir turėtų galimybę vieningai dirbtų. Ar formaliai, ar neformaliai, tai irgi labai svarbūs dalykai yra. Galbūt net svarbiau neoficialus bendras frontas, kaip aš sakau, bet formalumas irgi svarbu. Kalbamės su visais“, – sakė S. Skvernelis.
Demokratų frakcijos seniūnas teigė, kad opozicinį koalicijos susitarimą pasirašytų ir su valstiečių frakcija, kurią paliko.
„Nematau problemos, bent jau iš mūsų pusės, kodėl negalėtume su valstiečiais pasirašyti“, – kalbėjo jis.
S. Skvernelis teigė, kad beveik visi valstiečių politikai su juo sveikinasi ir bendrauja.
„Turbūt žinome, kas ne. <...> Kol kas vienas [nesisveikina]“, – nusijuokė S. Skvernelis, paklaustas, kas iš valstiečių gretų su juo nebebendrauja.
„Aistros nurims, reikia žiūrėti į priekį ir dirbti“, – pridūrė jis.