„Yra ką sureikšminti, kiekviena situacija yra reikšminga. Jeigu ji kelia tam tikras ne tik politines aistras, bet ir aistras visuomenėje, tai visuomenė turi teisę savo nuomonę išreikšti“, – trečiadienį „Žinių radijui“ teigė S. Skvernelis.
„Kadangi turbūt visos įmanomos institucijos tyrimus jau atlieka, tai, kaip ir suprantama, pozicija sulauktų tyrimo rezultatų ir tada žiūrėtų, kas bus“, – pridūrė jis.
Demokratų sąjungai „Vardan Lietuvos“ vadovaujantis S. Skvernelis džiaugėsi, kad porą tūkstančių piliečių sutraukęs mitingas buvo taikus.
„Mitingas taikus, kas irgi tampa jau įprasta su atitinkamomis išimtimis, kada mitingai perauga į riaušes. (…) Esame brandi demokratinė šalis ir žmonės turi teisę reikšti savo nuomonę visais klausimais – vieni prieš, kiti už, čia kaip kam patinka“, – kalbėjo jis.
Tiesa, kaip pažymėjo parlamento pirmininkas, į protestą veikiausiai susirinko žmonės, kurie balsavo ne už valdančioje daugumoje dirbančias partijas.
Kaip jau buvo skelbta, kilus visuomenės pasipiktinimui dėl premjero Gintauto Palucko verslo ryšių ir neatsakytų klausimų, antradienio pavakarę Vilniuje į protestą „Sureikšminkim“ prieš Vyriausybės vadovą ir visą valdančiąją daugumą susirinko keli tūkstančiai žmonių.
Vilniaus miesto savivaldybė teigė, kad suteikė leidimą protesto renginiui iki 4 tūkst. dalyvių.
Mitingą organizavo politine organizacija save pristatantis „Demokratijos Forumas“ ir jo atstovas, istorijos studentas Robertas Koroliovas, taip pat vienas iš pernai lapkritį vykusio mitingo „Dešimt tylos minučių“ rengėjų Mantas Meškerys.
Protestu kelti 4 pagrindiniai reikalavimai, tarp jų – reikalavimas aiškių atsakymų iš G. Palucko dėl jį lydinčių skandalų, o „nesugebėjus jų pateikti – atsistatydinti“. Taip pat norėta, kad koalicija su „Nemuno aušra“ būtų nutraukta, o šiai partijai priklausančių ministerijų ministrai – atšaukiami.
Pasak R. Koroliovo, tarp pagrindinių protestuotojų reikalavimų – Seimo rudens sesijoje atsisakyti planų į plenarinių posėdžių salę sugrąžinti Baudžiamojo kodekso (BK) pataisas, kuriomis būtų švelninama atsakomybė vadinamajame „čekučių“ skandale dalyvaujantiems politikams.
Paskutinis protestuotojų keliamas reikalavimas – Prezidentūrai, iš šalies vadovo tikimasi viešo atsiprašymo.
ELTA primena, kad nepasitenkinimas opozicijoje ir visuomenėje kilo po to, kai pasirodė du žurnalistiniai tyrimai apie premjerą G. Palucką.
Pirmojoje „Sienos“ ir „Laisvės TV“ tyrimo dalyje keliami klausimai dėl G. Paluckui iš dalies priklausančios įmonės „Garnis“ gautos lengvatinės nacionalinio plėtros banko ILTE paskolos. Tai įvyko G. Paluckui jau einant premjero pareigas.
Tuo metu antrojoje dalyje nagrinėjami G. Palucko ryšiai su verslininku Darijumi Vilčinsku.
Patiko straipsnis? Užsiprenumeruokite mūsų naujienlaiškį ir gaukite svarbiausias dienos naujienas bei įdomiausius straipsnius kiekvieną darbo dieną 11 val. Tiesiai į Jūsų el. paštą!
Antradienį konservatorių "elitas" laurinavičiai, miliūtė ir kiti etatiniai , apmokami gyviai, sušaukė mitingą prie Seimo ir Vyriausybės:
- SUREIKŠMINKIM". Kasčėjus nedalyvavo, ruošia su svaru aukų sąrašus idzeliams , - dienai X
Nuotraukose: mitingo propagandistai, organizatoriai, "rėmėjai", tautos kiršintojai ir Lietuvos griovėjai.
Štai ji - "penktoji kolona".
MN, indepensai,VAE, ignyčiai, stadionai, jūrparkiai, foxpėjai, baltcapai paskolos už 10proc., dinge šimtai milijonų o gal ir per 30m. - MILIJARDAI....- jaučio odos reikėtų visus jų nusikaltimus surašyti.
Ir tam nebūtina asmeninius UABus turėti, -- vagys patys otkatus jiems atneša.
"Tai kur pernai iš biudžeto nugaravo 700 milijonų viešųjų eurų, kurių niekas nepasigenda, neranda ir "nesureikšmina?"