Artėjant vasarai, gyventojai socialiniuose tinkluose dalinasi susiduriantys su agresyviomis varnomis.
Štai vienas kaunietis prieš kelias dienas socialiniame tinkle „Facebook“ dalinosi, jog varnos puola žmones Eiguliuose ir teigė, jog taip varnos siekia apginti šiuo metu auginamus savo jauniklius.
„Šiuo metu varnos puola žmones, nes jų jaunikliai pradeda mokintis skristi. Skrenda ir kapoja žmones arba drasko nagais. Būkit atsargūs eidami ar būdami su vaikais žaidimų aikštelėje“, – įspėja gyventojas.
Prieš keletą savaičių kita gyventoja iš Vilniaus dalinosi, jog agresyvios varnos puola žmones ir gyvūnus Lazdynų mikrorajone.
„Varnos labai puola – saugo savo vaikučius“, – nurodė ji.
O štai kitas vilnietis dalinasi, kad varnos puola Vilniaus Karoliniškių mikrorajono gyventojus ne tik pagąsdindamos, tačiau ir realiai sužeisdamos žmones.
„Ryte man pakaušį pakasė ir ką tik mačiau, kaip dar vienam žmogui“, – socialiniuose tinkluose dalinosi vienas vilnietis.
Šiuo metu varnos agresyviausios
Ornitologas G. Petkus sako, jog kiekvienais metais gegužės pabaigoje ir birželio pradžioje Lietuvos ornitologų draugija dažnai sulaukia gyventojų skambučių, jog juos ar kitus gyvūnus puola pilkosios varnos.
Paukščių specialisto teigimu, šiuo metu yra varnų perėjimo laikotarpis – tai metas, kai jos būna ypač agresyvios ir, pajutusios grėsmę, gali grėsmingai skristi virš galvų ar net atakuoti nagais.
„Kaip tik ką tik vedžiau mokiniams edukaciją ir einant iš Vingio parko matėme, kaip varna puola sidabrinį kirą todėl, kad kirai irgi yra mėgstantys paplėšikauti. Ir perėjimo metas, kada varnos užaugina jauniklius, tad tokiu metu varnos būna agresyviausios“, – aiškina G. Petkus.
„Ypač jeigu dar koks jauniklis iššoka iš lizdo, tačiau dar puikiai neskrenda, tiktais šiek tiek paskrenda arba pašokinėja, tai tokiu metu jos puola ir šunis, ir kates, ir visus, nes joms atrodo, kad yra iškilusi grėsmė jaunikliams“, – prideda ornitologas.
Paaiškino ką daryti užpuolus varnai
G. Petkus akcentuoja, jog siekiant išvengti varnų išpuolių, vaikštant gamtoje, reikėtų atkreipti dėmesį į vietas, kuriose peri šie paukščiai ir stebėti ar ant žemės nėra varnų jauniklių. O pastebėjus tokias vietas, ornitologas rekomenduoja rinktis eiti alternatyviu taku.
„Jeigu tai nutiko ugdymo įstaigoje, pavyzdžiui, darželiuose ar mokyklose, tai rekomenduojama užsidėjus kepurę varnos jauniklį perkelti į šiek tiek saugesnę vietą, kad varna būtų ramesnė ir nepultų žmonių.
Nes taip kartais irgi pasitaiko, kad varniniai paukščiai peri miestuose – medžiuose, daugiabučių, įstaigų želdiniuose, parkuose ir dėl to tokios problemos būna“, – sako G. Petkus.
Užpuolus varnai ornitologas taip pat rekomenduoja užsidengti galvą, jog būtų išvengta sužeidimų. Tiesa, paukščių specialistas pažymi, kad dažniausiai gąsdindamos varnos tik praskrenda virš galvų ir gana retai nusprendžia atakuoti nagais.
„Kitos būna akmenukus mėto į stiklus. Pernai buvo istorija, kai buvo priparkuoti automobiliai netoli varnos lizdo ir tiesiog paimdavo akmenukus ir mėtydavo ant stiklų“, – sako G. Petkus.
Ornitologas priduria, kad varnos įprastai agresyviai elgiasi apie savaitę – kol jų jaunikliai šiek tiek sustiprėja ir tampa savarankiškesni.
Patiko straipsnis? Užsiprenumeruokite mūsų naujienlaiškį ir gaukite svarbiausias dienos naujienas bei įdomiausius straipsnius kiekvieną darbo dieną 11 val. Tiesiai į Jūsų el. paštą!