• tv3.lt antras skaitomiausias lietuvos naujienu portalas

REKLAMA
Komentuoti
Nuoroda nukopijuota
DALINTIS

Lapkričio viduryje darbą pradėję naujos kadencijos Seimo nariai imasi taisyti per parlamento rinkimus išryškėjusias įstatymines spragas dėl rinkimų užstato ir išeitinių skyrimo.

Lapkričio viduryje darbą pradėję naujos kadencijos Seimo nariai imasi taisyti per parlamento rinkimus išryškėjusias įstatymines spragas dėl rinkimų užstato ir išeitinių skyrimo.

REKLAMA

Seimo Socialdemokratų partijos frakcijos narys Antanas Nedzinskas siūlo negrąžinti rinkimų užstato mandato atsisakiusiems parlamentarams. Tai numatančias Rinkimų kodekso pataisas įregistravęs politikas sako, kad jas priėmus būtų suvienodintos užstato grąžinimo sąlygos visiems rinkimų dalyviams.

„Po 2024 metų Seimo rinkimus paaiškėjo, kad mandato atsisakę kandidatai atgauna rinkimų užstatą, o analogišku atveju kandidatai į savivaldybių tarybas ar merus rinkimų užstato neatgauna. Todėl projektas parengtas siekiant suvienodinti rinkimų užstato grąžinimo sąlygas“, – dokumento aiškinamajame rašte sako A. Nedzinskas.

Jo siūlomos pataisos numato, kad kandidatas, atsisakęs pareigų, į kurias buvo išrinktas, neatgautų rinkimų užstato visuose Rinkimų kodekso reguliuojamuose rinkimuose.

REKLAMA
REKLAMA

Neperrinktiems parlamentarams išeitinę išmoką siūloma mokėti dalimis

Grupė Tėvynės sąjungos-Lietuvos krikščionių demokratų (TS-LKD) frakcijos narių siūlo į Seimą neperrinktiems parlamentarams iš karto nemokėti visos išeitinės išmokos, o ją skirti dalimis. Tikimasi, kad tai padės išvengti kuriozinių situacijų, kai į Seimą neperrinktas parlamentaras gauna solidžią išeitinę išmoką, tačiau vėliau kažkam atsisakius mandato po kelių dienų čia vėl sugrįžta.

REKLAMA

Projektu siūloma nustatyti, kad neperrinktam parlamentarui pradžiai būtų išmokama tik vieno mėnesio atlyginimo dydžio išeitinė išmoka. Toliau ji būtų mokama lygiomis dalimis kas mėnesį, tačiau jos mokėjimas būtų nutraukiamas, jei buvęs parlamentaras dėl susiklosčiusių aplinkybių vėl užimtų Seimo nario pareigas.

Statuto pataisas parengę opozicinės TS-LKD frakcijos nariai Vytautas Juozapaitis, Radvilė Morkūnaitė-Mikulėnienė, Paulė Kuzmickienė, Jurgis Razma, Dalia Asanavičiūtė, Mindaugas Lingė sako, kad jas priėmus būtų taupomos valstybės biudžeto lėšos, išeitinės išmokos mokėjimas taptų teisiškai ir etiškai labiau pagrįstas.

REKLAMA
REKLAMA

„Išeitinės išmokos prasmė yra pagalba Seimo nariui prisitaikyti prie naujų aplinkybių, kai jis nebeišrenkamas į parlamentą, kai tenka ieškoti naujo darbo. Tačiau šių pagrindų nebelieka, jei neišrinktam parlamentarui atsiranda galimybė vėl tapti Seimo nariu“, – sako pataisų autoriai.  

Šiuo metu Seimo statute nėra nuostatų, kurios apribotų išeitinės išmokos skyrimą pasibaigusios kadencijos Seimo nariui.

REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA

Parlamentarui išmokama tiek vidutinių mėnesinių jo atlyginimų dydžio išeitinė išmoka, kiek metų iš eilės jis buvo Seimo nariu. Išeitinė išmoka yra ne mažesnė kaip 2 ir ne didesnė kaip 6 vidutinių mėnesinių Seimo nario atlyginimų dydžio. Į kitą kadenciją neperrinktam politikui, ši išmoka išmokama paskutinę jo įgaliojimų dieną.

ELTA primena, kad į naujos 2024-2028 m. kadencijos Seimą neišrinkti, išeitines išmokas gavę, bet sau jų nepasilikę konservatorius Vytautas Juozapaitis ir demokratė Rūta Miliūtė vos kelias dienas buvo be darbo. Jau lapkričio 19 d. jie vėl sugrįžo į Seimą, užimdami nenorėjusių čia dirbti Gabrieliaus Landsbergio ir Virginijus Sinkevičiaus vietas.

Planuojama, kad gruodžio 10 d. Seimo narės pažymėjimas bus įteiktas ir konservatorei Jurgita Sejonienei. Į Seimą ji sugrįžta po kelių savaičių „bedarbystės” laikotarpio. Čia ji pakeis dirbti į Europos Parlamentą (EP) išvykstantį, mandato atsisakiusį Liudą Mažylį.

Brrrrr. Antanui pasibaigė pinigai,gerą darbą gavo,dabar svarbiausia ,kad sprandas daugiau nestorėtų,
del juoko isrinko,o dabar lituviams istatymus kurs
morda.Tikras seimunas.
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA
REKOMENDUOJAME
rekomenduojame
TOLIAU SKAITYKITE
× Pranešti klaidą
SIŲSTI
Į viršų