„Ukrainos Vyriausybė turi priimti sprendimą dėl abitūros egzaminų. Jau atšaukė aštuntos klasės egzaminus. Girdime, kad planuoja atšaukti ir tuos egzaminus“, – penktadienį žurnalistams sakė ministrė.
Anot J. Šiugždinienės, jei egzaminai bus atšaukti, iš Ukrainos atvykę abiturientai galės laikyti lietuviškus egzaminus ukrainiečių kalba.
„Nebus paprasta, bet jie galės tą padaryti. Kai kurie, jau ir dabar turime paklausimų, juos laikys“, – teigė ministrė.
Jeigu egzaminai visgi vyks, anot J. Šiugždinienės, bus padedama juos organizuoti ir čia, Lietuvoje.
„Ką mes darome kitose šalyse – mūsų vaikai svetur gyvenantys ten irgi laiko egzaminus. Konsulatuose, ambasadose – organizuosime“, – teigė ministrė.
Kaip BNS sakė švietimo, mokslo ir sporto viceministras Ramūnas Skaudžius, kovo 21 dienos duomenimis, Lietuvos mokyklose buvo užregistruota 30 aštuoniolikos metų ukrainiečių. 17 iš jų lanko ketvirtąją gimnazijos klasę.
Nacionalinė švietimo agentūra penktadienį pranešė, kad prieglobstį Lietuvoje gavę baigiamųjų klasių moksleiviai iš Ukrainos galės laikyti brandos egzaminus ir įgyti vidurinį išsilavinimą Lietuvoje.
Iš Ukrainos atvykę vidurinio ugdymo programos baigiamosios klasės mokiniai gali rinktis, kuriuos valstybinius brandos egzaminus laikyti.
Egzaminų, išskyrus lietuvių kalbos ir literatūros, užsienio kalbos (anglų, prancūzų, rusų, vokiečių), užduotys bus išverstos į ukrainiečių kalbą kartu su brandos egzaminų vykdymo instrukcijomis. O vertinant ukrainiečių abiturientų brandos egzaminų darbus bus galima pasitelkti vertėją iš ukrainiečių kalbos. Vadinasi, atsakinėti šie mokiniai galės savo gimtąją kalba.
Lietuvių kalbos ir literatūros įskaitos ukrainiečiams laikyti nereikės, kaip ir visiems abiturientams, gyvenantiems Lietuvoje mažiau nei dvejus metus.
Vertinant geografijos ir istorijos užduotis, nebus vertinama ta dalis, kuris susijusi su Lietuvos istorija bei geografija.
Lietuvoje jau registravosi 32 tūkst. karo pabėgėlių iš Ukrainos, 13,8 tūkst. iš jų – nepilnamečiai, penktadienį skelbia Statistikos departamentas.