Žiniasklaidoje buvo pasirodžiusi informacija, kad susisiekimo ministro Jaroslav Narkevič būste Seimo viešbutyje gyvena jo dukra, o pats ministras gyvena Trakų rajone. J. Narkevič kolega lenkų frakcijoje Zbignev Jedinskij į savo būstą viešbutyje priėmė sūnų, o valstiečio Dariaus Kaminsko žmona turi nekilnojamojo turto Vilniuje ir jį nuomoja, nors parlamentaras ir turi butą Seimo viešbutyje.
Nepastebėjo kaimynės
A. Bilotaitės būsto situacija sudomino valstiečių frakcijos atstovę A. Širinskienę. Seimo narė portalui tv3.lt pasakojo, kad pradėjo domėtis, kam priklauso tuščias, netoli jos buto Seimo viešbutyje esantis būstas.
„Ne, nematydavau [A. Bilotaitės]. Kol nepradėjau klausti, nežinojau, kas ten gyvena. Kaimynus paprastai matai, susiduri“, – kalbėjo parlamentarė.
A. Širinskienės žiniomis, A. Bilotaitė būsto Seimo viešbutyje atsisakė spalio mėnesį, tačiau jame negyveno kur kas ilgiau.
„Natūralus klausimas kyla, kas tame viešbutyje gyveno ir kaip ten už jį buvo mokama. Ar valstybė mokėjo už visas paslaugas, šiukšlių išvežimą, šildymą žiemą, ar pati Seimo narė“, – svarstė A. Širinskienė.
Pasak valstiečių atstovės, problema, jei parlamentaras turi, kur gyventi Vilniuje, bet neatsisako buto Seimo viešbutyje. Dėl šios situacijos A. Širinskienė planuoja kreiptis į Seimo kanceliariją.
Dabar anksčiau A. Bilotaitei priklausęs butas atiteko pakartotiniuose Seimo rinkimuose Gargždų apygardoje išrinktai kitai konservatorei Rasai Petrauskienei.
Gyvens kartu su vyru
„Laukiausi kūdikio, todėl ir negyvenau“, – portalui tv3.lt, paklausta, kodėl negyveno Seimo viešbutyje, atsakė A. Bilotaitė.
Konservatorė negalėjo pasakyti, kiek laiko negyveno Seimo viešbutyje.
„Negaliu dabar pasakyti. Kai nėštumo laikotarpis, tai žinote. Toks metas buvo, tai gal tuo metu ir nebuvau“, – sakė politikė.
A. Bilotaitė tvirtino, kad nuosavo būsto šiuo metu neturi, tačiau, kai iš motinystės atostogų grįš į Seimą, buto Seimo viešbutyje neprašys.
„Ne, neprašysiu. Dabar pas vyrą kartu gyvensime“, – tikino konservatorė.
Politikė negalėjo atsakyti, kas mokėjo komunalinius mokesčius, kol ji negyveno Seimo viešbutyje.
„Kai manęs nebuvo, nebuvo ir sąskaitų“, – tvirtino A. Bilotaitė.
Portalas tv3.lt primena, kad trečiadienį Seimo Etikos ir procedūrų komisija nusprendė svarstyti siūlymą, kad būstą sostinėje turintys Seimo nariai, pasirinkę gyventi Seimo viešbutyje, mokėtų nuomą.
Pagal Seimo statutą, Seimo nario įgaliojimų laikotarpiu pageidaujant jam suteikiama gyvenamoji patalpa Seimo viešbutyje gyventi kartu su šeimos nariais.
Pirmąja eile gyvenamoji patalpa Seimo viešbutyje suteikiama Seimo nariui, neturinčiam ir per pastaruosius penkerius metus neturėjusiam būsto Vilniuje ir ne toliau kaip 25 kilometrai nuo Vilniaus miesto savivaldybės administracinės ribos.
Būsto sostinėje neturintiems parlamentarams gyvenimas Seimo viešbutyje yra nemokamas, o turintieji susimoka už komunalines paslaugas. Šios išlaidos išskaičiuojamos iš atlyginimo.