Šių profesijų atstovai aiškina, kad tai ne įmantrūs pavadinimai, o ypač retos specialybės, reikalaujančios ypatingų žinių. Ir priduria, kad jų paslaugos sulaukia neįtikėtinai didelio susidomėjimo ir klientų paklausos. Reportažas skirtas tik suaugusiems.
Daugiau apie tai – TV3 žinių reportaže.
„Pasakysiu jums vieną mažą paslaptį, kurią, jei naudosite aukštakulnius, juos naudosite ilgesnį laiką vakare“, – sakė Kristina.
Kaunietė Kristina ne šiaip sau vaikšto su aukštakulniais, toks yra moters darbas – ji save vadina moteriškumo architekte.
„Niekada nenuvertinkite pėdučių apšildymo“, – sakė Kristina.
Kitaip tariant – Kristinai žmonės moka pinigus už tai, kad ši išmokytų moteris teisingai vaikščioti su aukštakulniais.
„Aš jas mokau moteriškumo, mokau mažojo etiketo. Mokau šokti su aukštakulniais, vaikščioti su aukštakulniais. Jausti savo kūną taip, koks jis yra. Ir mokome ištaisyti klaideles, kurias padarėme per gyvenimą“, – kalbėjo K. Burneikienė.
Moteriškumo architektės profesija, kaip pripažįsta pati Kristina, ypač reta. Kaip pasakoja pati moteriškumo architektė Kristina, moterų susidomėjimas išmokti taisyklingai vaikščioti su aukštakulniais nuolat auga.
„Jeigu kavos puodelis yra brangu, tai asmeninė pamoka kainuoja daugiau nei dešimt kavos puodelių“, – teigė moteriškumo architektė.
Populiarėja nauja mada
Pastaruoju metu moterų dėmesį prikausto ne tik mokymasis vaikščioti su aukštakulniais, bet ir buvimas be batų ar apskritai be jokių drabužių.
„Tuomet būtų mūsų visuomenėje žymiai mažiau problemų su ištvirkavimu, su pornografija, masturbacija. Todėl aš kuriu saugią erdvę, kur žmonės galėtų vėl sugrįžti į tą vaikystės būseną, kur tu nesi baudžiamas už savo smalsumą“, – sakė jogos trenerė.
Ši filmuotis pabijojusi moteris organizuoja jogos užsiėmimus be drabužių. Tokie užsiėmimai pasaulyje tampa vis populiaresni, tačiau Lietuvoje tai vis dar naujiena.
„Bent jau mano užsiėmimuose taisyklė numeris vienas – „no is sexy“, – teigė jogos trenerė.
„Mes visi turime, seksualinę energiją ir jeigu jei nėra krantų, tai ji yra nesuvaldoma, tai vyksta destruktyvūs dalykai“, – kalbėjo kita jogos trenerė.
Jeigu kai kurie save specialistais pristatantys žmonės apie seksualinę energiją kalba dar pakankamai kukliai, štai kiti...
Ne tik vyrams, bet ir moterims netrūksta patarimų. Nors Lietuvoje yra ne vienas vyriškumo mokytojas, suburiantis vyrus į bendruomenes, kur jie gali išsikalbėti savo problemas.
„12-3... 3-6. Malda, ramybė, jaukumas, saugumas, rūpestis. Be galo daug švelnumo ir lėtumo. Nori sužinoti daugiau apie Yoni masažą?“ – skelbė moteris.
Tokie „online“ mokymai, kaip skelbia specialistė, kainuoja nuo keliasdešimt iki 70 eurų. O kad klientų nepritrūktų, moteris sumano ir padaryti performansą – kaip pati pristato – su mėnesinių krauju.
„Niekas „ant veido nebaigė“, tai pati sau baigiau“, – kalbėjo moteris.
Finansinis raštingumas – traumos padarinys?
„Aš niekada neišmoksiu priimti sprendimų. Tavo galutinis atsakymas yra ne rezultate, o proceso evoliucijoje“, – sakė Valentina.
Valentina – ne finansų konsultantė – ji save vadina pinigų terapeute, sako, kad padeda žmonėms atsakingai ir tikslingai elgtis su pinigais. Moteris sakosi baigusi Harvardo universitetą, yra sėkminga verslininkė, turinti didžiulį klientų ratą.
„Bet tai nėra tik ateiti ir paskaičiuoti verslo planą. Mes jungiame kelias sritis į vieną: psichologiją, psichosomatika ir finansinis raštingumas“, – kalbėjo pinigų terapeutė.
Pinigų terapeutė sako, kad žmonės dažnai nemoka elgtis su pinigais, nes tai gali būti vaikystės trauma, atsinešta iš šeimos.
„Žmogus gyvena pagal tą programą ir mano darbas yra pašalinti programą. Nesvarbu, kad žmogus išmoks skaičiuoti, jis tas skolas gal pasidengs, bet jam užtruks žymiai ilgiau, nei darbas su pačia šaknimi. Mes pakeičiame ir žmogus nebeturi to instinkto eiti skolintis“, – akcentavo V. Winnicki White.
Mažeikių rajone – vienintelė medaus someljė
„Vienas iš tokių, ko mes Lietuvoje nelabai turime, tai saulėgrąžų medus. Tai tikrai labai skanus. Spalva tokia į oranžinę“, – retą medų demonstravo Rasa.
Išgirdę someljė profesiją, žmonės greičiausiai susimąsto apie profesionalius vyno ragautojus. Tačiau šalia Mažeikių gyvenanti Rasa yra vienintelė Baltijos šalyse medaus someljė.
„Renku įdomesnį medų ir bandau su tais skirtumais supažindinti daugiau žmonių, kad jie pakeistų požiūrį į medų“, – kalbėjo medaus someljė.
Pasaulyje tokių žmonių galime vos ne suskaičiuoti ant rankos pirštų.
„Kalorijų atžvilgiu, natūraliai gamtoje randamas kaip maisto šaltinis, medus turi daugiausiai energijos. Daugiau už mėsą, vaisius ar uogas“, – sakė R. Nabažaitė.
Medaus pažinimo meno Rasa išmoko Italijoje, tyrinėdami įvairiausią pasaulio medų. Moteris gali atpažinti keliasdešimt rūšių medų, pasakyti iš kokių augalų jį sunešė bitės, įvertinti, ar jis neužterštas. Lietuvoje galime rasti iki dešimt rūšių medaus.
„Kaštainių medus kvepia kaip ką tik atidaryti avinžirnių skardinė. Liepų medus turi turėti mėtos poskonį. Pavyzdžiui, grikių medus oficialiai įvardijamas kaip gyvulinės kilmės medus. Vieni užuodžia šlapią kailį, kiti parūgusį skudurą“, – teigė medaus someljė.
Nors sakoma, kad medus yra bene vienintelis maisto produktas žemėje, kuris niekada nesugenda, medaus someljė atkreipia dėmesį, kad medaus skonis keičiasi nuolat.
Daugiau apie tai sužinokite vaizdo reportaže, esančiame straipsnio pradžioje