Šimto pareigūnų kratos vaisingumo klinikose: vienas sulaikytųjų – Brazausko žentas

Net 100 pareigūnų krėtė įmonę „Vaisingumo klinika“. Be kitų nusikalstamų veikų, jos vadovai ir darbuotai įtariami nuslėpę net 1 000 000 eurų pajamų. Šie pinigai galimai nugulė bendrovės vadovų kišenėse, taip pat iš jų darbuotojams buvo mokami atlyginimai vokeliuose. TV3 Žinių šaltinių duomenimis, tarp sulaikytųjų yra ir prezidento Algirdo Brazausko žentas, įmonės direktorius Algirdas Usonis.

100-tas policininkų, kriminalistų ir prokurorų kratė apvaisinimo ir ginekologijos paslaugas teikiančios, bendros Jungtinių Amerikos Valstijų, Izraelio ir Lietuvos įmonės „Vaisingumo klinika“ padalinius Vilniuje, Kaune ir Klaipėdoje. Taip pat kratos vyko bendrovės vadovų ir darbuotojų namuose bei automobiliuose.

„Yra įtariama, kad gydymo įstaigoje buvo slepiamos pajamos, neapskaityta suma, preliminariais duomenimis, gali sudaryti apie milijoną eurų“, – sako Klaipėdos apygardos prokuratūros vyriausioji prokurorė Dalia Pocienė.

(7 nuotr.)
FOTOGALERIJA. Šimto pareigūnų kratos vaisingumo klinikose: vienas sulaikytųjų – Brazausko žentas

Taip pat pareigūnai įtaria, kad įmonės darbuotojai apgaulingai tvarkė apskaitą ir piktnaudžiavo tarnyba.

„Kratų metu buvo paimta beveik pusė milijono grynųjų pinigų, taip pat buvo paimti reikšmingi tyrimui dokumentai, daiktai, kompiuterinė technika“, – pasakoja D. Pocienė.

Šiuo metu 12-ai Vilniaus, Kauno bei Klaipėdos „Vaisingumo klinikos“ darbuotojų pareikšti įtarimai, 9 iš jų sulaikyti ir uždaryti į areštinę.

„Sulaikyti asmenys yra tiek įmonės vadovas, tiek vadovaujantys asmenys bei asmenys, kurie yra atsakingi už finansinius dalykus, už apskaitą“, – teigia komisariato viršininko pavaduotojas Raimondas Vaitkevičius.

TV3 Žinių šaltiniai patvirtino, kad vienas iš sulaikytųjų yra „Vaisingumo klinikos“ direktorius Algirdas Usonis, Algirdo Brazausko dukters Audronės Usonienės vyras. Pati „Vaisingumo klinikoje“ gydytoja akušere-ginekologe dirbanti Usonienė bendrauti su žurnalistais atsisakė.

REKLAMA

„Aš jums sakau – aš nieko nekalbėsiu“, – kalbėjo „Vaisingumo klinikos“ darbuotoja Audronė Usonienė.

Policija įtaria, kad įmonės vadovai nurodė klinikos darbuotojams neapskaityti iš pacientų gaunamų pajamų. Kiek tai galėjo tęstis, pareigūnai neatskleidžia, esą tai gali pakenkti tyrimui. Tačiau jau aišku, kur šie pinigai keliaudavo.

„Tuos pinigus pasisavindavo, mūsų turimais duomenimis, įmonės savininkai, vadovai ir buvo mokami atlyginimai“, – sako R. Vaitkevičius.

Artimiausiu metu teisėsaugininkai spręs, ar įtariamuosius suimti, mat kol kas jie į areštinę uždaryti tik 48 valandoms. Kadangi ikiteisminis tyrimas atliekamas pagal trijų Baudžiamojo kodekso straipsnių dalis, įtariamiesiems gresia skirtinga atsakomybė. Didžiausia numatoma – 8-eri metai kalėjimo.


Rašyti komentarą...
T
Tai
2021-02-25 19:02:26
Pranešti apie netinkamą komentarą
bylos finalas, manau, bus kaip Masiuliui - pinigai "skolinti", kaltų nėra, užvilkins ir į vandenį
Atsakyti
-4

H
Hau
2021-02-25 18:58:37
Pranešti apie netinkamą komentarą
va čia tai pareigūnai parodė, kad dirba. Pagarba. O kad tos kontoros dar ir kvailina klijentus, apie tai žiniasklaida bijo ir prasižioti. O reikalas tame, kad jaunimo "švietimas" apie kontraceptines priemones prieš vaisingumą yra baisi apgaulė. Norvegijoje nuo kontraceptų nevaisingi net 40% jaunimo. Po to atsiveria neribota rinka "gydyti" vargšus
Atsakyti
-2

A
Aga
2021-02-25 19:33:15
Pranešti apie netinkamą komentarą
Aga,pareigunai tai dirbo ! O toliau tai snipstas bus,kaip visada ! Tad kyla klausimas,ar reikejo jiems bereikalingai dirbti ? Va taip va......
Atsakyti
0

SKAITYTI KOMENTARUS (10)
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA
×

Pranešti klaidą

SIŲSTI
REKOMENDUOJAME
×

Pranešti klaidą

SIŲSTI
Į viršų