Šimonytės patarėja: turime planuotis, kad Velykos bus ramesnės

Vyriausybė trečiadienį papildė karantino atlaisvinimų sąrašą – atsirado galimybė bendrauti dviem šeimoms ir namų ūkiams lauke. Tuo metu premjerės Ingridos Šimonytės patarėja užsimena, ar per šv. Velykas ribojimai išliks, taip pat nurodė, kada galime tikėtis dar daugiau atlaisvinimų.

Trečiadienį „Žinių radijo“ laidoje „Aktualusis interviu“ I. Šimonytės patarėja Živilė Gudlevičienė, paklausta, kokia šiuo metu yra pandeminė situacija Lietuvoje, teigė, kad stabilumas kol kas išlikęs.

„Galėčiau pasakyti, kad situacija šiandien yra stabili. Tačiau tas stabilumas nėra toks, kokio visi norėtų. Iš tiesų visi galbūt norėtų gerai stabilios situacijos, bet mes per porą savaičių įstrigome, kaip aš sakau, tuose skaičiuose, kai niekaip nesugebame pasiekti mažiau 200 atvejų 100 tūkst. gyventojų per 14 dienų“, – kalbėjo ji.

Be to, Ž. Gudlevičienė komentavo, kad šiemet šv. Velykos tikėtina bus taip pat gana uždaros.

„Iš tiesų, taip. Bet šita tokia įžanga, kad jau keli namų ūkiai irgi gali susitikti, galim sakyti, kad tai jau irgi toks įvadas į tas tokias Velykas, bet tikrai jos nebus tokios, kad bus galima susitikti keliolikai ar daugiau negu 5 namų ūkiams. Tikrai to pažadėti niekas negali ir, ko gero, vis tiek turime planuotis, kad tos Velykos bus dar šiek tiek tokios, sakykim, ramesnės – keliuose namų ūkiuose, keliuose namų burbuluose“, – pastebėjo premjerės patarėja.

Pašnekovė viliasi, kad karantino sąlygos ir toliau švelnės, o į „normalų gyvenimą“ lietuviai galės sugrįžti vasaros laikotarpiu.

„Gali būti (atidaryti – red. past.) tam tikri muziejai jau ir uždarose erdvėse, bet tai yra tie, kur didesnės erdvės, arba, sakykim, mažiau lankytojų, užtikrinant ir visas saugumo sąlygas, saugumo reikalavimus, prieš tai darbuotojų testavimas. Apie tas pačias mokyklas kalbama, kadangi pavykęs tikrai tas vienos Vilniaus mokyklos projektas, kai kaupinių metodu buvo ištestuoti ir tėvai, ir mokiniai, ir mokytojai. <...> Tikėkimės, kad vasarą bus galima grįžti į normalų gyvenimą“, – pastebėjo ji.

REKLAMA

Švelninamas karantinas

Naujienų portalas tv3.lt primena, kad Vyriausybė trečiadienio posėdyje nusprendė atlaisvinti karantiną, leisdama bendrauti po dvi šeimas ar du namų ūkius atvirose erdvėse. Atvirose erdvėse gali būriuotis ne daugiau nei penki asmenys, išskyrus šeimos ar namų ūkio narius.

Taip pat Vyriausybė leido didinti paslaugų bei užsiėmimų prieinamumą atvirose erdvėse ribotam asmenų skaičiui. Tai yra, leidžiamos sporto, laisvalaikio ir pramogų paslaugos atvirose erdvėse, kai jos vienu metu teikiamos ne daugiau nei 5 asmenims, išskyrus dviejų šeimų arba dviejų namų ūkių narius.

Taip pat leidžiama lankyti pažintinius ir mokomuosius takus, parkus, muziejus, galerijas ir kitas ekspozicines erdves, zoologijos ir botanikos sodus, esančius atvirose lauko erdvėse, ne didesnėmis nei 5 asmenų grupėmis, išskyrus dviejų šeimų arba dviejų namų ūkių narius.

Leidžiami renginiai, kurių metu neišlipama iš automobilio ir automobilio, kai automobilyje yra ne daugiau nei du asmenys, išskyrus vienos šeimos ar vieno namų ūkio narius.

Leidžiama vykdyti neformaliojo vaikų švietimo užsiėmimus atvirose erdvėse, kai dalyvauja ne daugiau kaip 5 vaikai, leidžiančia organizuoti neformaliojo suaugusiųjų švietimo užsiėmimus atvirose erdvėse iki 5 asmenų.

Šie pakeitimai įsigalioja nuo kovo 6 dienos.

Nuo kovo 10 dienos leista atnaujinti praktinius vairavimo egzaminus.

 


Rašyti komentarą...
S
Skaitytoja
2021-03-04 22:03:36
Pranešti apie netinkamą komentarą
Kam joms velykos juk jos neturi nei vaikų ,nei vyrų,o našlaitės neturi su kuo švesti ,tai ir mums nori uždrausti ,užuojauta seimūnėms.
Atsakyti
-2

S
Supertt
2021-03-04 21:51:25
Pranešti apie netinkamą komentarą
Smagu...visa tauta ir pasaulis busim triusiais...gyvenam roboto gyvenima...o kur bus teisybe..seimas valdo...

Atsakyti
0

n
na
2021-03-04 21:58:20
Pranešti apie netinkamą komentarą
Cia tik patarejos nuomone. Nieko ji nereiskia.
Atsakyti
-2

SKAITYTI KOMENTARUS (8)
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA
×

Pranešti klaidą

SIŲSTI
REKOMENDUOJAME
×

Pranešti klaidą

SIŲSTI
Į viršų