„Ši pandemija, kurią vis dar išgyvename, buvo labai skaudus smūgis. Tačiau ji taip pat atskleidė sparčių pokyčių ir inovatyvių sprendimų sritis.
Matėme vienybės, solidarumo svarbą, bet taip pat matėme ir antivakcinacijos kampanijas, dezinformacijos sklaidą. Šiandien svarbu, kad ne tik bandytume grįžti į prieš pandemiją buvusį status quo, bet ir kurtume ateitį, mokydamiesi iš klaidų ir nustatydami labai aiškius tikslus“, – Baltijos investuotojų forumo atidaryme ketvirtadienį sakė I. Šimonytė.
Pasak jos, Lietuva turi siekti būti greitesne ir lankstesne už kitus ir išsiskirti ne mažesnėmis sąnaudomis, o judrumu ir gebėjimu prisitaikyti.
„Kaip gali atrodyti naujos kartos Lietuva? Mes niekada nebūsime didžiausi.
Lietuvoje yra tokių kompanijų kaip „Vinted“, „TransferGo“ ar kitos, turinčios pasaulinių ambicijų ir potencialo. Tačiau tai yra puikūs pavyzdžiai, kurie negali būti taisyklė.
Kita vertus, nebenorime būti pigiausi. Tai vakarykštė strategija“, – kalbėjo premjerė.
„Bandymas išlikti pigia šalimi vestų prie žemesnio klestėjimo lygio, nei žmonės nori ir nusipelno, ir netgi gali kelti grėsmę nacionaliniam saugumui, nes gali būti pagunda mažinti išlaidas nesaugiais būdais, pavyzdžiui, naudojant nesaugių atominių elektrinių elektrą“, – pridūrė ji.
Anot ministrės pirmininkės, norint sukurti produktyvesnę ekonomiką, svarbu modernizuoti IT sistemas, atverti prieigą prie valstybės duomenų, tačiau ypač svarbu skirti dėmesį švietimui, mokslui ir inovacijoms.
„Mūsų ateitis priklauso nuo mūsų žmonių ir jų talentų, o talentus turi skatinti aukštos kokybės švietimo sistema“, – sakė I. Šimonytė.
Ji pabrėžė, jog šalis turi būti patraukli ir tiems talentams, kurie yra išvykę į užsienį, o investicijos turi būti tikslinės ir tinkamai nukreipiamos.