• tv3.lt antras skaitomiausias lietuvos naujienu portalas

REKLAMA
Komentuoti
Nuoroda nukopijuota
DALINTIS

Trečiadienį patvirtinta daugiau nei 2,5 tūkst. naujų koronaviruso atvejų. Vyriausybė šią savaitę taip pat pateikė keletą siūlymų pandemijos valdymui. Siūloma senjorus skatinti vakcinuotis mokant jiems 100 eurų išmokas, kalbėta ir apie privalomo kai kurių profesijų atstovų vakcinaciją, mokamus darbuotojų testus. Premjerė Ingrida Šimonytė sako, kad kol kas tokių ribojimų, kaip judėjimo ar mokyklų uždarymas, Vyriausybė nesvarsto.

Trečiadienį patvirtinta daugiau nei 2,5 tūkst. naujų koronaviruso atvejų. Vyriausybė šią savaitę taip pat pateikė keletą siūlymų pandemijos valdymui. Siūloma senjorus skatinti vakcinuotis mokant jiems 100 eurų išmokas, kalbėta ir apie privalomo kai kurių profesijų atstovų vakcinaciją, mokamus darbuotojų testus. Premjerė Ingrida Šimonytė sako, kad kol kas tokių ribojimų, kaip judėjimo ar mokyklų uždarymas, Vyriausybė nesvarsto.

REKLAMA

Apie tai premjerė Ingrida Šimonytė ketvirtadienį kalbėjo „Žinių radijuje“.

Šimonytė: karantino ribojimų Vyriausybė neplanuoja

Premjerė Ingrida Šimonytė sako, kad Vyriausybės pateikti pasiūlymai naujų užsikrėtimų atvejų skaičiaus nesumažins, nes jį gali sumažinti tik pačių žmonių atasakingas elgesys arba karantinas su judėjimo apribojimais, mokyklų uždarymais. Šių priemonių įvesti, pasak premjerės, Vyriausybė neplanuoja.

„Nors atvejų skaičius atrodo gana didelis, bet jeigu palyginsime situaciją su praėjusių metų tuo pačiu laiku, kai atvejų skaičius buvo toks, mes aiškiai matome, kad yra skirtumas ir ligoninių užimtume, ir vidutiniuose mirtingumo rodikliuose.

REKLAMA
REKLAMA

Tai yra geriausias įrodymas, kad vakcinos veikia. Žmonės, kurie yra skiepyti, į ligonines nepatenka, o jei ir patenka serga lengviau ir miršta atitinkamai rečiau“, – sako I. Šimonytė.

REKLAMA

Nors tarp užsikrėtusiųjų asmenų paskiepytų gyventojų daugėja, premjerė pažymi, kad daugėja ir paskiepytų žmonių. Tačiau vertinant ligonines ir mirtingumą, matyti, kad santykis ten yra akivaizdus nevakcinuotųjų nenaudai.

„Mūsų tikslas yra dvejopas. Pirma, didžiausias mirtingumas išlieka toje grupėje, kuri yra vyriausia, tai yra 75 m. plius. Tai yra ta grupė, kurioje skiepijimosi rodikliai, deja, skirtingai nuo kitų vakarų valstybių, yra mažiausia.

REKLAMA
REKLAMA

Jeigu kažkam išmoka padės priimti sprendimą pasiskiepyti, mes nutarėme, kad tokį sprendimą verta siūlyti“, – teigė I. Šimonytė.

100 eurų išmoka bus siūloma ir trečią kartą pasiskiepijusiems žmonėms.

„Kad tai būtų sąžiningas sprneidmas, o ne tik, kad mokame išmoką žmonėms, kurie iki šiol nepasiskiepijo dėl įvairių priežasčių, kad būtų morališkai neteisinga prieš tuos žmones, kurie pasiskiepijo, dabar tiems, kurie pasiskiepijo, išmoka būtų skirta už trečią skiepą. Manau, kad tokiu būdu yra galimybė turėti sąžiningą sprendimą ir tiems žmonėms, kurie patys rūpinasi savo sveikata“, – sako I. Šimonytė.

REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA

Ministrė primininkė pabrėžė, kad svarbiausia kovos su koronavirusu priemonė šiuo metu yra vakcinacija.

Privalomų skiepų neliko, Vyriausybė teikia siūlymą dėl testavimosi darbuotojo lėšomis

Vyriausybė siūlo Seimui priimti pataisas, kad tam tikrų sričių darbuotojai, nepasiskiepiję nuo koronaviruso, už testus turėtų mokėti savo lėšomis.

REKLAMA

Anksčiau Vyriausybės posėdžio darbotvarkėje įkelto siūlymo tam tikroms darbo sritims įvesti privalomą skiepijimąsi, neliko.

„Vyriausybei yra suteikti įgaliojimai patvirtinti darbų ir veikos sričių, kuriose leidžiama darbuotojams dirbti periodiškai besitikrinantiems, ar neserga COVID-19, sąrašą, pagal šią tvarką periodiškai testuojasi nepasiskiepiję ir nepersirgę COVID-19 liga ir šis profilaktinis testavimas šiuo metu vykdomas biudžeto lėšomis, pokyčio esmė – kad nuo šiol sveikatos patikrinimai dėl užkrečiamosios ligos būtų finansuojami nebe valstybės biudžeto, o, noriu pabrėžti, darbuotojo, o jei darbdavys nusprendžia – darbdavio lėšomis“, – sakė sveikatos apsaugos ministras Arūnas Dulkys.

REKLAMA

„Yra dvi išimtys, kai ir toliau sveikatos patikrinimai vyktų biudžeto lėšomis: kai darbuotojas negali pasiskiepyti dėl medicininių kontraindikacijų arba nebūtų užtikrintas vakcinų prieinamumas“, – pažymėjo ministras.

Vyriausybė trečiadienį pritarė tokiam Žmonių užkrečiamųjų ligų profilaktikos ir kontrolės įstatymo projektui, jis teikiamas Seimui, kuris ir priims galutinį sprendimą. Vyriausybė siūlo Seimui pataisas svarstyti skubos tvarka.

REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA

Siūloma, kad tokia tvarka įsigaliotų nuo gruodžio 1 dienos.

Vyriausybės siūlymą vėliau spaudos konferencijoje pristačiusi premjerė Ingrida Šimonytė teigė, kad mokesčių mokėtojų lėšomis apmokamas testavimas nevakcinuotiems žmonėms buvo suprantamas, kai šalyje nebuvo pakankamai vakcinų, o šiuo metu esant laisvai prieinamai vakcinacijai būtų „sunkiai paaiškinama ir pateisinama“.

„Testavimas, kuris šiuo  metu apmokamas įvairių profesijų žmonėms mokesčių mokėtojų pinigais, būtų apmokamas mokesčių mokėtojų pinigais nuo gruodžio 1 dienos tik tokiu atveju, jei žmogus negali skiepytis dėl medicininių priežasčių arba susiklostytų tokia šiuo metu neprognozuojama padėtis, kad valstybė negalėtų užtikrinti reikiamo vakcinų kiekio“, – sakė I. Šimonytė.

REKLAMA

Pasak jos, šiuo metu nevakcinuotų darbuotojų testai „kainuoja mokesčių mokėtojams keliolika milijonų eurų ir gali būti pateisinama tuomet, kai nėra alternatyvių pandemijos valdymo priemonių, t. y. vakcinų“.

„Dabar, kai vakcinos yra prieinamos absoliučiai visiems ir absoliučiai visur, (testavimasis biudžeto lėšomis) tikrai sunkiai paaiškinama ir pateisinama“, – sakė premjerė.

Vyriausybės vadovė pažymėjo, kad Seimui priėmus pataisas jos įsigaliotų nuo gruodžio 1 dienos, tad iki šiol nesivakcinavę žmonės turės laiko pasiskiepyti pilna schema.

REKLAMA

Į Vyriausybės posėdžio darbotvarkę anksčiau šią savaitę buvo įtrauktas klausimas dėl privalomo tam tikrų sričių darbuotojų skiepijimosi, tačiau jis išimtas.

Projektu buvo siūloma nustatyti, kad darbuotojai, vykdantys veiklas, kurių sąrašą tvirtintų Vyriausybė, galėtų dirbti tik pasiskiepiję, išskyrus atvejus, kai darbuotojas negali pasiskiepyti dėl medicininių kontraindikacijų, yra persirgęs užkrečiamąja liga ar neužtikrintas vakcinų prieinamumas.

Ką Ingrida Šimonytė kalbėjo po Vyriausybės posėdžio ir pasitarimo, žiūrėkite čia:

Visiems geriau būtų , kad ne tvarkytųsi , o atsistatydintų .
Dink nuo vaizdo slikstyne
Šimonyte, kada tu uždūsi UJOBIŠČIA
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA
REKOMENDUOJAME
rekomenduojame
TOLIAU SKAITYKITE
× Pranešti klaidą
SIŲSTI
Į viršų