Apie vidines konservatorių frakcijos diskusijas pirmasis parašė „Lietuvos rytas“, esą I. Šimonytė leido frakcijai suprasti, jei reikėtų skelbti dar vieną karantiną, ji gali pasitraukti iš pareigų, taip ji atsakiusi į konservatorių spaudimą dėl užsitęsusio karantino suvaržymų.
„Man labai sunku komentuoti gandus, nes nežinau apie kokį frakcijos posėdį, kas mato reikalą papasakoti. Taip diskusijų fracijoje būna ir dėl to, kokie yra sprendimai, kai prasidėjo karantino laisvinimai vasario mėnesį, galbūt ir buvo tokių karštesnių debatų, tačiau mano supratimas apie situaciją yra labai paprastas - Vyriausybė negali dirbti, jei už jos nėra Seimo daugumos frakcijų paramos.
Jei Seimo daugumos frakcijos turi kitą įsivaizdavimą, kaip turi būti priimami sprendimai, kaip turi būti valdomas karantinas. Tuomet žinoma, vyriausybei yra sunku ar net neįmanoma dirbti“, – LRT radijui antradienį sakė I. Šimonytė.
„Jeigu pajausčiau, kad frakcija manęs nepalaiko, pagrindinis klausimas būtų, o kaip toliau galima dirbti“
„Tai jeigu Seimo daugumos frakcijos turi kažkokį kitą įsivaizdavimą, kaip turi būti priimami sprendimai, kaip turi būti valdomas karantinas, kokie sprendimai turi sekti po ko ir kokiomis sąlygomis, žinoma, Vyriausybei yra labai sunku, o gal net ir neįmanoma dirbti.
Taip, aš suprantu atsakomybę – už tai, ką darai. Ir jeigu tiems žmonėms, kurie turi tave remti, nes suformavo Vyriausybę, atrodo, kad reikia daryti visiškai kitaip, turbūt tada kiti žmonės ir turėtų tos atsakomybės imtis.
Tai nėra nei grasinimai, nei kitos panašaus žanro diskusijos, tai yra kalba apie tai, kad arba pasitikima Vyriausybės veikimo logika – žinoma, išklausant pastabas, kritiką, pasiginčijant dėl skirtingų požiūrių, bet tikrai jeigu pajausčiau, kad frakcija manęs nepalaiko, pagrindinis klausimas būtų, o kaip toliau galima dirbti“, – teigė premjerė.
Svarstoma nukelti revakcinaciją „Pfizer“ vakcinos antrąja doze
I. Šimonytė LRT radijuje taip pat teigia, kad Vyriausybė svarsto galimybę antrąją „Pfizer“ vakciną pavėlinti. Taip būtų sudarytos sąlygos pirmąja skiepo doze paskiepyti kur kas daugiau žmonių.
„Revakcinacija būtų vėliau, tokį sprendimą jau yra priėmus Prancūzija, kiek žinau daug valstybių tokį sprendimą svarsto, „Pfizer“ revakcinaciją vykdoma po trijų savaičių, tačiau pagal dokumentus reikia „ne anksčiau“ tai reiškia, kad jei galime pavėlinti perskiepijimo laiką žmonėms.
Dėl tikslaus laiko reikia tartis su ekspertais, tikrai nesu nei imunologė nei farmakologė, bet mano žiniomis, ką svarsto kitos šalys tai revakcinacija yra maždaug po 8 savaičių“, – minėjo I. Šimonytė.
Premjerė gana skeptiškai įvertino ir Vilniaus savivaldybės norą jau skiepyti 55 metų sulaukusius žmones. Anot I. Šimonytės savivaldybės nors ir turi pakankamai lankstumo, tačiau neturėtų susigalvoti savo prioritetinių eilių.
„Turi būti tam tikri kriterijai ir principai, kurie galioja visoje šalyje, negali būti taip, kad kažkuriai savivaldybei šauna į galvą, kad ji pasidarys savo prioritetų eilę ir pagal savo prioritetų eilę skiepys.
Eilė yra bendra, klausimas tik kiek sparčiai ta eile viena ar kita savivaldybė iriasi, prie sekančio prioriteto. Vis dėlto aš nesu tikra, kad Vilnius būtų paskiepijęs visus kritinėmis ligomis sergančius savo žmones ir tarkim tų svarbių profesijų žmones, kad galėtų žengti link to, kas yra masinė vakcinacija“, – pažymėjo premjerė.