Po praėjusią savaitę naujienų portalo „Delfi“ paviešintos informacijos apie galimus S. Gentvilo miške padarytus pažeidimus, Seimo opozicijai priklausantys nariai Tomas Tomilinas, Agnė Širinskienė ir Ligita Girskienė raštu kreipėsi į Seimo pirmininkę Viktoriją Čmilytę-Nielsen ir aplinkos ministrą S. Gentvilą.
Vis dėlto aplinkos ministras teigė, kad miškas buvo kertamas teisėtai.
„Skundai, manau, yra labiau susiję su rinkiminiais metais, nes miško kirtimas buvo atliktas prieš 14 mėnesių, o į viešumą keliamas tik dabar. Miškas – eglynas, šlapia žemė, pagal miškotvarkos projektą turėjo būti kertamas prieš 4 metus. Brandus miškas, atėjo jo kirtimo amžius“, – antradienį Seime komentavo aplinkos ministras.
Jo teigimu, Klaipėdos rajone esantis miškas kertamas ne pirmą kartą – tai daryta ir 2009, ir 2015, ir 2022 metais. Po ankstesnių kirtimų miškas atsodintas.
„Po kiekvieno kirtimo turi praeiti mažiausiai vieni metai tam, kad išsivėdintų miško paklotė, paprastai atsodinimas yra kitais metais. Tą ir noriu daryti šiemet“, – sakė S. Gentvilas ir pakvietė jam klausimus pateikusius Seimo narius sudalyvauti miškasodyje.
Miškas priklausė seneliui
Aplinkos ministras ne kartą pabrėžė, kad anksčiau miškas priklausė jo seneliui. S. Gentvilas tvirtina tinkamai prižiūrintis senelio jam patikėtą mišką.
„Manau, kad prižiūriu savo miško valdą, kaip senelio turtą, gerai“, – antradienį Seime atsakydamas į kelių opozicijos parlamentarų raštu pateiktus klausimus tvirtino ministras.
Kalbėdamas apie galimai apgadintą kelią kaimyniniame sklype, ministras pabrėžė, kad medienos išvežimas su kaimynu buvo suderintas.
ELTA primena, kad praėjusią savaitę buvo pranešta apie aplinkos ministrui Simonui Gentvilui priklausančiame miško plote Klaipėdos rajone padarytus kirtimus. Nevyriausybininkai patikino, kad buvo padaryta aplinkosauginių pažeidimų, tyrimą pradėjo AAD.
Teigiama, kad po miško kirtimo liko provėžos, buvo sugadintas miško kelias, neteisingai naudotos valksmos. Pabrėžiama, kad miško kelias apgadintas ir kaimyniniame sklype, taip pat suniokotas griovys. Anot Seimo opozicijos, kirtimams S. Gentvilas pasirinko mažiausiai biologinę įvairovę tausojantį plynąjį kritimą.