Kol kas teismas šios bylos nepradėjo nagrinėti iš esmės. Nebuvo pagarsintas ir kaltinamasis aktas.
Anot teismo atstovo Vytauto Jončo, teismo posėdis numatytas, yra gauta papildomų prašymų, kurie turėtų būti pagarsinti teismo posėdyje. Jo metu ir paaiškės bylos nagrinėjimo eiga.
Paskutiniajame teismo posėdyje spalį bendrovės „Grigeo Klaipėda“ advokatas Linas Sesickas pusšimtyje puslapių surašė ir pateikė prašymą bylą grąžinti prokurorams, nurodydamas, kad kaltinamajame akte yra esminių trūkumų, kurie gali trukdyti teismui objektyviai ir nešališkai išnagrinėti baudžiamąją bylą.
Teismas lapkritį paskelbė šio prašymo netenkinantis, nurodydamas, kad Baudžiamojo proceso įstatymas nereikalauja kaltinamajame akte smulkiai detalizuoti visų duomenų, kuriais grindžiamas kaltinimas.
Teismas atkreipė dėmesį ir į tai, kad teisminio nagrinėjimo metu prokuroras turi procesinę teisę keisti, papildyti kaltinimą.
Ši byla turėjo būti pradėta nagrinėti dar rugsėjo 13 dieną, tačiau tada bendrovės „Grigeo Klaipėda“ advokatas teismo paprašė byloje paskirti atsarginį teisėją. Bylos nagrinėjimas buvo atidėtas, tačiau šis prašymas taip pat nebuvo tenkintas.
Kaltinimai dėl Kuršių marių taršos pateikti kartono gamybos įmonei „Grigeo Klaipėda“ ir 14 esamų bei buvusių įmonės darbuotojų, įskaitant pagrindinį „Grigeo“ grupės akcininką Gintautą Pangonį bei „Grigeo Klaipėdos“ vadovą Tomą Eikiną.
Valstybei byloje atstovauja dvi Klaipėdos prokurorės – Gina Skersinskytė ir Vilija Žukauskienė.
Aplinkos apsaugos departamentas yra pateikęs daugiau kaip 48 mln. eurų civilinį ieškinį dėl „Grigeo Klaipėdos“ aplinkai padarytos turtinės žalos atlyginimo. Jis nagrinėjamas kartu su baudžiamąja byla.
„Grigeo Klaipėdos“ tarša į viešumą iškilo 2020 metų sausį. Ikiteisminis tyrimas pradėtas įtarus, kad į Kuršių marias patenka nevalytos gamybinės nuotekos, o su tuo susijusi įmonės dokumentacija gali būti klastojama. Įtarta, jog įmonė nuotekas į Kuršių maras slapta leido ne vienus metus.
Įmonės vadovas T. Eikinas teigia, jog „Grigeo Klaipėda“ yra pasiryžusi iš Kuršių marių pašalinti visus bendrovei inkriminuojamus teršalus ir ruošiasi atlyginti teismo patvirtintą ir objektyviais moksliniais tyrimais apskaičiuotą žalą gamtai.